Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal?...

Mit tegyek a kutyámmal? (részletek lent )

Figyelt kérdés
Egy 3 éves Yorkshire terrierem van , aki nem barátkozik a többi kutyussal és az embereket se nagyon kedveli. Az nem olyan nagy baj hogy az embereket nem nagyon csípi de a kutyákkal nagyon örülnék ha jobb lenne a viszonya . Erről mi tehetünk ugyanis mikor megkaptuk ( 12 hetesen) azt mondták addig ne vigyük ki amíg minden fontos oltást meg nem kap . Az orvosok úgy osztották be az oltásokat , hogy mire mindet beadták már volt vagy 5 és fél hónapos . Én csak szünetekbe tudtam vele lenni amikor itthon voltam nagyim meg még a széltől is óvta . Nem tudnátok valami " kutyás tanfolyamot " vagy valami olyat amin összeszokhatna kicsit a többi ebbel ? Bármire nyitott vagyok de lehetőleg Miskolcon legyen ! Előre is köszönöm .

2013. jan. 9. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Biztos ott is van kutyasuli, érdemes lenne elmenned egy órára, megnézni, hogy mit csinálnak és ott tudnál tanácsot kérni az oktatótól. Szerintem van esély, hogy "bepótold" az elmaradt szocializációs lépéseket...fontos lenne ehhez, hogy kielégítsd a kutyád mozgásigényét, légy mindig következetes. Ha új kutyával szeretnéd megismertetni, akkor szerintem először fáraszd le a sajátodat, mindenképpen olyan kutyával kezd az ismertetést, amelyik nyugodt, nem ugrál, nem agresszív. Elsőre csak egy bizonyos távolságon belül közelítsétek meg egymást, közben figyeld a kutyád viselkedését, ha olyat csinál, ami nem tetszik mond határozottan, hogy "nem", és fordulj meg vele, ha lenyugodott próbálkozz újra. Ha kell használj szájkosarat...valahogy így állnék neki...Viszont akárhogy is, nagyon türelmesnek kell lenned! Ja és érdemes ellenkező nemű kutyával kezdeni a barátkozást.
2013. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Miskolcon van a MEOE kutyaiskola.Pontosan nem tudom hol,de én is egy miskolci magántrénerrel konzultáltam és járt ki hozzánk.Nagyon aranyos lány,segítőkész.Nekem nagyon sokat segített.Privátban megadom az elérhetőségét,ha érdekel.

Amúgy szocializációs felzárkóztatás javaslok :)

2013. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha Miskolc, akkor én Palágyi Andrást ajánlom. Cerbis módszerekkel oktat.
2013. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves elsőnek köszönöm a válaszát majd megpróbálom és a másodiknak is és ha elküldenéd az elérhetőségét nagyon megköszönném . Egyszer olvastam a neten egy kutyáról akinek ilyesmi problémái voltak és őt a gazdija kutyaiskolába akarta járatni . Csak ott azt mondta az oktató hogy először "előkészítőbe" kell járnia . Én is valami ilyesmit keresnék de csak kutyaovikat találtam amibe meg már nem járathatom mert túl idős hozzá .
2013. jan. 9. 19:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm Little Red ! Na meg még annyi nem csak tanfolyamokban gondolkodom ha valakinek van valami jó ötlete mind pl. Elsőnek azokat is szívesen várom . Bármit kipróbálok !
2013. jan. 9. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg még Caesar Millan vagy Victoria Stilwell könyvei közt találhatsz olyat, amiből tudnál ötletét meriteni , ha nem akarod megvenni, akkor sincs baj, a legtöbb könyvtárban megtalálod ezeket! (első voltam)
2013. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Victoria-s megvan Cezarosból van 1 . A póráz két végén című könyvet már olvastam volt ami hasznos volt de nem oldott meg mindent .
2013. jan. 9. 23:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért mindenképpen hozzátteném, hgy nagyon dícséretes a hozzáállásod a dologhoz!


Nekem is yorkim van. Büszke is vagyok a vakarcsra, mert mikor lejárt az oltási karantén én már vittem is a nagyok közé a futira. Mindig barátságos kutya volt, annyi a változás, hogy most már nem ugrik minden szembejövő nyakába, alapvetően nyugodt és türelmes eb és mindenki vele példálózik a környéken "pozitiv szobacirkáló" ügyben:)

(májusban lesz 3 éves!)


A túlféltés az, ami sok mindent elronthat. Ezt jól vésd a fejedbe!:)

Mi ugyan nem jártunk kutyasuliba - Jan Fennel könyvek alapján tanítom/tanítottam - a Cerberos suli pedig nagyon eredményes és kutya-gazdabarát intézmény!

2013. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a kedvesebbek már kedvesen megírták mit tegyél.

vidd el magadat és a kutyádat egy kutyasuliba ,és ott megtanulod ,hogyan is kell hozzáállni egy kutyához,légyen az yorki vagy leonbergi.

a nagyid kutya nevelésének kisebb hibáit hamar ki lehet küszöbölni,az ilyen hozzáállással mint a tiéd.

sétálj vele sokat,vidd kutyák közé,és fontos ! mindíg legyél nyugodt,soha ne vedd fel ! ne védd,ne símogasd,ha éppen " nem kedveli a kutyákat ", mutasd meg a saját nyugodt viselkedéseden keresztül,hogy nincs mitől félnie.

ügyes leszel!

2013. márc. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi !
2013. márc. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!