Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élet egy nagytestű kutyával?

Élet egy nagytestű kutyával?

Figyelt kérdés

Mindigis kistestű kutyáim voltak, lakásban élek. Az elején még főleg azért választottam kicsit - tegyük hozzá, semennyire se értettem a kutyákhoz, így városi legendát, tévhitet készpénznek vettem - hogy a nagyobb kutyák szenvednek panelban, depressziósak lesznek, és a többi, szóval tényleg nem tudtam sokat. Úgy adódott a helyzet, hogy most kutya nélkül élek, de szeretnék megint egyet, és elgondolkoztam egy nagyobb testűn, talán németjuhászon vagy labradoron. Még egyszer mondom, soha nem volt még csak hasonló kutyám sem! A kérdésem az, hogy miben másak? Ugyanolyan az élet velük is, mint a kicsikkel? Nyilván többet esznek, és másmilyen mozgást igényelnek, de ilyen hétköznapi dolgokra gondolok, hogy ugyanúgy jönnek nasit kérni az ételemből, jönnek és figyelik mit csinálok a konyhában, vagy takaritás közben, vagy ugyanúgy leülnek velem tévézni - szóval ugyanolyan erősen kötődhetnek hozzám, mint egy pici? Lehet, hogy nagyon bután hangzik, de bennem az a kép él, hogy a nagyobbak maguknak valóbbak, ridegebbek. Elsősorban nagytestű kutyás gazdik élettapasztalatait várom:)

A +1 kérdés: az én kutyáimnak soha nem volt kutyaszaguk, ez fajtából adódik, vagy a lakásban tartott nagyobb kutyáknak se lesz?

Köszönöm!!!



2013. jan. 20. 00:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugyanúgy kötődik az biztos de nagyobb teret igényel, több mozgást
2013. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Különbség csak a fizikai adottságokból adódik, és ami evvel jár.

Pl. amit sétáltál a kicsivel, annál jóval több kell egy nagynak.

Minél nagyobb a szőre annál jobban lesz szaga, de persze ez is függ kajától, fürdetéstől, ápolástól.

2013. jan. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagy testű kutyád lesz,nem lesz elég neki 3 egészségügyi séta.Minden nap fontos a lemozgatás.A nagytestű is kötődni fog hozzád.

Elsőnek a németjuhászt nem ajánlom,mert munkakutya.Ha nem fárasztod,dolgoztatod akkor könnyen bekattanhat.Egy labradorral könnyebb dolgod lenne.

2013. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagytestűm van panelban, bullmasztiff. A mozgásigénye kevesebb, mint egy yorkié.

Ha pl. labradort választod, neki azért nagyobb.


A nagytestű kutya is ugyanúgy fog hozzád kötődni, azért alakulhatott ez ki benned, hogy a nagytestűek maguknak valóbbak, ridegebbek, mert régen (és sajnos sokan még most is) kizárólag az udvaron tartották, sétáltatni sem vitték, úgy pedig nem alakul ki a gazdival az erős kötődés, ha naponta max. 1 órát látja/foglalkoznak vele.


Az, hogy büdös-e, vagyis van-e kutyaszaga, étrendfüggő is, én nyersen etetek, így ez teljesen megszűnt. Előtte sem volt vészes, mert tisztán volt tartva, de azért így egészen más :)


A lényeg, hogy olyan mozgásigényű kutyát válassz, h még 10 év múlva is 100%-ra legyen időd kielégíteni a mozgásigényét.


Én tudom magamról, ha majd lesz gyerekünk, mellette napi 2-3 óra nem jutna a lemozgatására, így ez is szempont volt nálunk, hogy ne legyen túl nagy a mozgásigénye.

Ellenkező esetben a kutya sem lenne boldog és én sem.

2013. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

talán sorrendben : ku@@a gyorsan nőnek! figyelni kell a növekedésüket, a mozgatásukat,stb, de legfőképpen a szocializációt!! mindent meg kell vele ismertetni, és felkészülni arra,hogy hamar erősebb lesz mint te! így, nem a pórázzal kell visszafogni,hanem hanggal,fellépéssel,nyugalommal!

korán kutyasuli,mert hidd el ,sokat,nagyon sokat segít,neked,és neki is.

etetés: egy 40 kg-os kutya 40-50 dkg jó minőségű tápot eszik naponta. persze ehhez mérten is termeli a sz@rt:) így a kakis-zacsi állandó társaddá válik:)

szőrszag : rövid szőrüeknél kevésbé,de ha vizes akkor érezhető, de te nem fogod,mert megszokod. persze egy némejuhász vizesen ,bizony büdös, de sok fürdőlepedő,és a kiskorában megszoktatott hajszárító megoldja:) porszívó a barátod lesz,meg a felmosó ,mivel sajnos a takarítás nem kevés:) kis vödör,szivacs ,hogy lemoshasd a lábait egy séta után ( javasolt már kiskorától tanítani erre!!).mozgatás : a napi 2-3 X 20 perc séta ?? semmi!

sokkal inkább a napi 2X1-1,5 óra ,legalább is kölyökkorában. persze 4-5 éves korára beéri napi 1 komolyabb sétával ( autó csomagtartó ,irány az erdő ),tavasztól -őszig meg jöhet a bicaj, a görkori, és ha van rá lehetőséged a fürdetés-úsztatás. ezt egész évben lehet,amíg be nem fagynak a folyók ,tavak. még hóban is, mivel a hó szépen kiszedi a vizet a bundából.megint csak kiskorától szoktatva a a vízhez!!

otthoni viselkedés: míg kölykök ,addig ugrálnak,rágcsálnak, ez ellen használatos pl: az erős pista ( bekenve vele a konnektor, az elektromos,és tv-számítógép vezetékek:)és persze a tockos a fejére ,ha rágcsál. jótanács:_ ágyban ,ebédlő sztalhoz NEM ENGEDJÜK !!! a kedvenc foteledben,meg a kanapén alszanak, de a háló szobáéba az ágyadba NE ENGEDD SOHA! és az ebédlőasztalhoz sem ,ott soha ne kapjon kaját,jutalmat ,simit ,SEMMIT! inkább ülj át A fotelba,vagy egy más helyre,és ott kényeztesd! szeretnek kényelmesen aludni,így egy paplan,vagy nagypárna,esetleg egy nagy kutyaágy ,vagy matrac sokat segíthet, a földre dobott pléd nem igazán működik.

minden törékeny dolgot a farkának hatósugarán kívül tenni!,még a dvd-is:)szűk tereket kerülni,mert nehezen fordulnak meg ( a legtöbb lakásban tartott nagyobb testű kutya megtanul, tolatni!)

javasolt eszközök : nyakörv,póráz,retriver póráz ( mindennapi wc-levitelhez jól jön ) KÉSŐBB ,egysoros nagyobb szemű fojtó lánc nyakörv ,1,2 m-es perlon póráz,4-5 db fürdőlepedő 4-5 db törölköző, 2-3 pléd, ( valami ágynak való),fésűk,rozsdamentes ,nagyobb etetőtál, műanyag edény víznek, egy etetőtál tartó,vagy valami kisebb alacsonyabb asztal,dobogó,hogy ne a földről egyen!!könnyebben tisztán tartható,és kisebb a gázosodás esélye,ha nem kell annyira lehajolniuk evés közben!

NAGYTESTŰ KUTYÁT NEM MOZGATUNK KAJA UTÁN!!! eszik ,és menjen pihenni,mindent előtte intézz! a gyomorcsavarodás nem játék!

kölyökként semmiben sem mások,mint a kis testűek, csak amikor már elérte a 8-9 hónapos kort onnantól változik a helyzet:)

csau-csau, eurázsiai nekik nincs kutyaszaguk, de sajnos északi kutyák, azaz ....... ( mondjuk így,...nem javasolt)

2013. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 rész : viselkedés. te vagy nekik az első, a legfontosabb. így ennek megfelelő komolysággal kell bánni is velük. ugyanugy viselkednek,mint egy 1-2 kg-os öleb,szó szerint bemászik az öledbe,hízeleg,bújik,csak éppen rettenetes erővel,a fejük egy kis mozdításával könnyeket csalnak a szemedbe,és eltörheti az orrod:)a körmeik komoly csíkozású tetoválásokat okozhat.de igénylik,sőt kikövetelik a bújást,legszívesebben odafeküdne melléd,és csak lenne ! képesek szinte észrevétlenné válni, ha,megfelelő nevelést kapnak. egyszerűen elvonul és pihen,ha kell napi 8-10-12 órát,sőt akár 16-ot is. persze ,ez függ attól is ,hogy mennyire fáradtak! és a séták ? bizony komolyan kell venni,mert ilyen időben , amikor olvad,és fagy , kirángat az útra, eleshetsz,hacsak időben meg nem tanítod a helyes viselkedésre! egy jól nevelt kutya nem mehet előtted!! melletted ,kicsit lemaradva , feje a lábad mellett,vagy hátrébb! mindíg te irányítasz! persze ( ehhez kell vagy 2-3 év),és jön az örzés-védelem . ezek a kutyák védenek,ha akarod,ha nem! sötétben,vagy idegenekkel szemben nem árt a bizalmatlan viselkedés! de ekkor kell a legjobban figyelned! mert bizony ,egy komoly domináns 40 kg-os kutya már szinte fegyver! e szerint élj vele. tartsd kézbe ! az öröm amit adhatnak ?? leírhatatlan. ha ,egyszer volt nagyobb kutyád, nem hiszem hogy visszaváltanál kicsire!!!
2013. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hű... Nagyon köszönöm ezt a részletes kiokosítást!:) Azt hiszem, belevágok... Tavaszra kiokoskodom, milyen fajta legyen pontosan, addig van időm felkészülni kellékekkel, és agyban is:)

Abban még segítesz, hogy irányt adj nekem a fajtákkal kapcsolatban? Átlagosan vagyok aktív életvitelű, igazi erdő sajnos nincs a közelemben, de szívesen befoglalom a lakótelep legnagyobb zöldjét, ami egy sima térhez képest azért elég nagy!:) A munka nem az egész napomat teszi ki hálisten, szóval szabadidőm is annyi van, mint amennyi munka. Nő vagyok, de határozottabb fajta, ugyanakkor súlyban nyilván kevesebbet tudok megfékezni mint egy 100 kilós férfi:)) Szőrtisztítással, ha esetleg hosszabb szőrű, van gyakorlatom, a piciim hosszúszőrűek voltak.

Na, ezek alapján tudsz valami irányadót mondani?:))

Köszönöm szépen!!!

2013. jan. 21. 13:39
 8/12 anonim ***** válasza:

kutyakiállítások látogatása ( KUTYA világkiállítés 2013 májusában Budapesten lesz !! több 10 000 kutya!),ha,van a közelben ,esetleg néha -néha egy-egy kutyaiskola .

fajtiszta kutyát ?? esetleg keverék,talán pár komolyabb menhely meglátogatása ( ez rázós,mivel az ember az érzelmei alapján választ kutyát,és nem az esze irányítja!!!) szóval ,legyél tárgyilagos ,menhelyen soha ne válassz azonnal! mindenképpen kölyök kutyát javaslok . ivartalanított szukával a legkönnyebb, de egy ivartalanított kan németjuhász,esetleg rotweiler!,golden szetter, labrador ,vagy ezek keverékei? én magam a hibrid kutyákat preferálom ( berni pásztor-gordon szetter ),de ez még ritkaság, főként mert a tenyésztők nem igazán kedvelik. bár minden kutya hibrid,hiszen mindíg más fajtával frissítenek:)még pár jó kutya: argentín dog !! pit bull,staffi,afrikai oroszlánkutya ( bár nála már komolyabb mozgatás kell).ezek a kutyák öriznek és védenek, és bizony a mai világban nem rossz dolog,ha egy 40-50 kg os roti vigyáz a lakásra! és minden este nyugodtan aludhatsz. az esti séták során sem szolnak be , sőt kimondottan mutatós egy nő a hófehér argentín doggal az oldalán:) ad egy bizonyos fokú önbizalmat !!főként ,ha látod ,hogyan dolgozik a kutyád! csak egyszerűen, az egész életedet kell megváltoztatnod:)

2013. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Istenem, de gyönyörű az argentin dog... Csak most kezdtem róla olvasni. El is szomorodtam kicsit, mert első olvasásra úgy érzem, nálam egy fokkal aktívabb gazdinál érezné jól magát, kivéve, ha találok valami olyan foglalkozást, vagy csak kitalálok valami olyan játékot, amit adott esetben 1-2 óra hosszáig is tudunk "játszani", és én is bírom. Most akkor játék / munka program tanácsokra lenne szükségem!:))))

Ja, azt majdnem elfelejtettem, hogy kutyaovi-suli nélkül is félnék ilyet tartani, hány hónapos / éves korig jó, ha eljár?

2013. jan. 21. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:

segítséggel könnyebb ! barát-barátnő,férj, nagyobb gyerek ,stb. de a lényeg ! : ha egyedül vállalsz kutyát ,akkor az összes ,még egyszer AZ ÖSSZES szabadidőd rá megy! legalább is az elején . ( argentín dog :) a Ganszta Zoolinak kettő is van és nem egy sport őrült :) kivétel talán a jégkorong:)

szóval nem kell állandóan pörögni! a nyugodt gazda mellett még egy,huski, agár ,vizsla,border collie is élhet teljes életet pedig ezek a fajták pörgősek ! egyszerűen az életed részévé kell tenni, vinni mindenhová ahová csak lehet! és ahogyan nő,és erősödik ,közben te is kiismered, megtanítod neki ,hogy mit szabad és mit nem. az argentín dog kitűnő választás lehetne ( ezek keverékei is! sőt a pit bull is )mivel rövid a szőre, ellenálló a szervezete,nem beteges, imád lakásban élni, sem túl nagy sem túl kicsi. a szocializáción múlik minden! az első 8-10 hónapban alapozod meg ,de a teljes kifejlődés testileg és szellemileg 1.5-2 év! kutyaiskola ? szerintem a kutyaovi remek segítség ,egyrészt segít szocializálni,segít neked a kutyázás kérdéseiben,sok emberrel találkozol sok információt kapsz, 6-7-8 hónapos korától jöhet az alapképzés ,de 2-3 éves korára már olyan szintet érsz el,hogy elég havi 1 X elmenned. kölyökként a heti 1 X később akár heti 2X ,de itt már komolyabban dolgozol majd vele. és miért ? mert te egyedül ezt nem tudod! nem tanultad ,és sokra nem is gondolnál! nem véletlenül írja mindenki aki ért hozzá ,kutyasuli! olyan ez mint az általános iskola . nélküle az ember sokkal kevesebb lenne,hiszen a továbbtanuláshoz is elengedhetetlenek azok az alapok, amiket ott tanultunk!

a komoly mozgatás úgyis csak a kutya 7-8-9 hónapos korától indul , mivel addig a séták a játék, a többi kutyával való játék hamar kifárasztja.

legyél : nyugodt ! megfontolt!következetes! KÖZÖMBÖS!!!!ez fontos! a közömbösség a kulcsa jó kutyának! közömbös amikor találkoztok,közömbös amikor hazaérsz,közömbös amikor felkelsz ,közömbös amikor idegen kutyával találkoztok, mivel a vezér egyik alaptulajdonsága a közömbösség A TALÁLKOZÁSOKKOR! sokan összekeverik ezt a fogalmat,pedig egyszerű, közömbösen viselkedsz amikor kutyával találkozol egyértelmű utalás a kutya számára : megjött a főnök! aztán a megfelelő rituálék (,odahívás, behívás,dícséret,játék,jutalom stb)után ,már minden könnyebb:) szerintem.

2013. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!