Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem győzőm jutalomfalattal....

Nem győzőm jutalomfalattal. Ti mekkorába vágjátok? Nagytestű!

Figyelt kérdés

Én egy kilós sertés párizsit veszek (kb. 650 Ft. és csirkére allergiás), ez 3-4 napra elég. Minden nap egy órára megyünk ki, póráz nélkül és állandón jön hozzám, ilyenkor ugye kell adjak? Tehát nem csak akkor jön ha hívom, hanem szaglászik, szaladgál és 2-3 percenként "kunyizik". Kicsit nagyobb darabokat vágok mint a körmöm.

Ti mit adtok nagytestű kutyátoknak és mekkorába vágjátok? Nem kéne adjak oly gyakran? Na de ha oda jön magától és nem adok, azzal nem azt erősítem meg, hogy nem kell oda jönni?


2013. jan. 19. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet apró sajtdarabot is adni, kenyérkockákat, bárányos jutalomfalat golyókat, simán a tápjából is adhatsz neki.
2013. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád gyönyörűen manipulál :D Ha odamegy te adsz, mekkora jó már - az ő szemszögéből. Így nem vagy más mint kajaadagoló ;o) Ne vedd sértésnek, de nem gondolnám h ez a célod. Neked azt kell erősítened benne h HA hívod, JÖJJÖN (gondolkodás nélkül). Legyen egy olyan parancsod, amivel elengeded a kutyát - nekünk a "mehetsz" ilyen. Leültetem, pórázról, és "mehetsz". Amikor odajön magától max szóban rádícsérek, ennyi. De ha hívom, akkor oda kell jönnie, kap (legalábbis a tanulási fázisban mindig kapott), majd újra egy "mehetsz" paranccsal küldöm el. Néha van még olyan is h behívom, csinálunk egy-két engedelmes gyakorlatot és utána engedem el.


Egyébként én egy virsli karikát negyedelek a labradoromnak is.

2013. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem kötődési tréninget csináltok, nem kell minden alkalommal adnod, ha odamegy hozzád, elég minden 3.-4. alkalommal. Egyébként elég egy dícsérő szó, egy mosoly, egy jó kötődésű kutyának ugyanúgy az is öröm. Egyébként én egy virslit 6 hosszú csíkra vágok, azt pedig kb. olyan egy centis kockákra. Így elég sok jutifalat lesz, egy napra elég egy virsli. Nem muszáj neki óriási darabokat adni, az ízhatás akkor is megvan, ha kisebbet adsz.
2013. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jutalom falatot akkor adunk a kutyának ha megdolgozik érte nem pedig minden alkalommal amikor odamegy kutyizni. Az én kutyáim is próbálkoznak, ez szerintem normális de ettől függetlenűl nem adok neki minden alkalommal, csak akkor ha megdolgozik érte. Nem hiszem hogy attól lesz rosszabb a kapcsolatotok ha nem adsz nek. Viszont attól hogy mindig adsz lehet probléma, ne ő döntse el hogy jár neki a jutifalat,hanem te.
2013. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

előttem szóló jól irta: én kutyám si csinálja hogy rohangászik magától odajön leül és csóválja a farkát és néz rám.. a szeméből tisztán kiolvasható hogy na ide jöttem magamtól látod milyen ügyes vagyoka dj virslit.... ilyenkor megdicsérem és mondom neki hogy mehetsz.. ha elmegy és látszólag nem foglalkozik már velem merthogy ugyse kap akkor magamhoz hivom és adok neki.


de néha azt is szoktam hogy ha hivásra jön akkor hol kap jutit hol nem. pl ha a közelembe van és ugy jön akkor csak nagy simi és ügyes vagy és kb minden harmadiknál juti, ha sokkal messzebb van vagy másik kutyát láttunk meg akkor mindig kapja

2013. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy 5 mm-es szelet párizsi nagyjából 5x5-re kockázva. Reggelente tanításnál, gyakorlásnál (10-20 perc) elég. Sétára nem viszek jutifalatot, vagy csak szárazat. Főleg nem adok jutifalatot olyanért, amit nem kértem tőle.
2013. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is nagytesű, de csak azért nem kell neki csülökméretű falatokat adni.

Amikor ""dolgoztatom". Tehát séta közben ültetem, fektetem, lábnál sétánál kb. minden 10. lépésre kap falatot. Amikor elengedem játszani és hívom, akkor is kap jutit. Meg csomó mindent csináltatok vele.

Egy másfél órás sétára bőven elég nekünk 4 darab virsli.

Nagyon vékonyra karikázva.

De ha párizsit adsz neki, akkor azt vágjad apróra, szotyiméretűre.


Abban igazuk van a többieknek, hogy a kutya ne kérjen, hanem te adjál. Dolgoztasd meg. Az is elég először, ha azt mondod ül és leül, vagy ha hívod és odamegy hozzád.

Ha akkor adsz amikor ő kér, akkor csak büfének fog nézni téged.

2013. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a hasznos válaszokat! Azt hiszem veszek neki valamilyen olcsóbb sajtnak titulált valamit. Az a baj, hogy akármit nem adhatok, mert egy csomó mindenre allergiás.

A mehetsz parancsot ismeri, de néha nem megy el, valószínű én csinálok valamit rosszul, habár kutyasuliba is jártunk ... Az a baj, hogy ő e husky keverék, teljesen husky jellemmel, makacs, öntörvényű, stb.

Csináltam azt is, hogy ha odajött mikor nem hívtam, akkor nem adtam neki, egy darabig jött lábnál, aztán megmakacsolta magát, hogy nem kapott semmit és szaladt be az erdőbe. Szerintem tényleg manipulál. Egyébként azt szoktam csinálni, ha kunyizik és odajön, hogy ül, fekszik, marad, pacsi, (ezeket ismeri) valamelyiket kérem tőle.

2013. jan. 19. 14:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Több helyről is azt hallottam már, hogy a jutalomfalatban nem az a lényeg hogy egyen valamit a kutya, hanem hogy kellemes érzést kapcsoljon össze egy adott cselekvéssel. Tehát elég, ha a jutalomfalat illatát, ízét érzi csak, már is egy kellemes érzés fog neki berögződni az adott feladattal kapcsolatban! Szóval ebben a helyzetben nem a méret a lényeg! :) Épp csak érezze az illatot,és az ízét a falatnak! :)
2013. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A sajtnak titulált valami nem sajt, hanem olyan műanyag, mint a margarin. Egyszer vettem és a kukában landolt. Ismerősöm is így járt, csak ő úgy gondolta, hogy jó lesz jutifalatnak. Hát a kutyája nem úgy gondolta és kiköpte, szóval az is a kukában landolt.
2013. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!