Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élet egy nagytestű kutyával?

Élet egy nagytestű kutyával?

Figyelt kérdés

Mindigis kistestű kutyáim voltak, lakásban élek. Az elején még főleg azért választottam kicsit - tegyük hozzá, semennyire se értettem a kutyákhoz, így városi legendát, tévhitet készpénznek vettem - hogy a nagyobb kutyák szenvednek panelban, depressziósak lesznek, és a többi, szóval tényleg nem tudtam sokat. Úgy adódott a helyzet, hogy most kutya nélkül élek, de szeretnék megint egyet, és elgondolkoztam egy nagyobb testűn, talán németjuhászon vagy labradoron. Még egyszer mondom, soha nem volt még csak hasonló kutyám sem! A kérdésem az, hogy miben másak? Ugyanolyan az élet velük is, mint a kicsikkel? Nyilván többet esznek, és másmilyen mozgást igényelnek, de ilyen hétköznapi dolgokra gondolok, hogy ugyanúgy jönnek nasit kérni az ételemből, jönnek és figyelik mit csinálok a konyhában, vagy takaritás közben, vagy ugyanúgy leülnek velem tévézni - szóval ugyanolyan erősen kötődhetnek hozzám, mint egy pici? Lehet, hogy nagyon bután hangzik, de bennem az a kép él, hogy a nagyobbak maguknak valóbbak, ridegebbek. Elsősorban nagytestű kutyás gazdik élettapasztalatait várom:)

A +1 kérdés: az én kutyáimnak soha nem volt kutyaszaguk, ez fajtából adódik, vagy a lakásban tartott nagyobb kutyáknak se lesz?

Köszönöm!!!



2013. jan. 20. 00:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

En no vagyok, nekem az elso sajat kutyam egy corso. Senki nem ajanlja elsonek.

Minden, de mindent elolvastam rola es a neveleserol, tartasarol.

Buszken mondhatom, hogy az en bohom joszagomnak a csodajara jarnak, olyan jol nevelt. Kb. 8 kg-val konnyebb, mint en, sosem kellett erovel visszatartanom. Poraz nelkul lehet setaltatni, kizarolag szobeli "vezenylessel". A megfelelo szocializacio nagyon fontos, ja es szuka, veluk kicsit konnyebb.:)

2013. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
tapasztalatom szerint , a határozott ,következetes nőknek bejön a kutyanevelés,és jól is csinálják:)sőt, a legtöbb nagytestű kutyát , a kutyasuliban ,és a városban is nők oldalán látom .( vagy a pasik,lusták sétáltatni),és bár ez szubjektív, de a gyereknevelés is könnyebben megy nekik , mint a kutyátlanoknak :) ( sok a hasonlóság a kutya és a gyerek nevelésben :)!!. nem a kutya fajtájától függ,sőt még azt is el tudom képzelni , hogy a nagyobb erősebb kutya tartása , komoly előnnyel hat, a nők viselkedésére,az önérzetére, a lelkükre :) mindenre :) és ez imponáló !!
2013. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!