Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kóbor kutyákka...

Mit csináljak a kóbor kutyákkal? Nagyon félek tőlük sajnos. :S

Figyelt kérdés

15 hetes kiskutyám már szépen sétál és az összes kutyához odaakar menni, mert hál\' istennek imád ismerkedni és játszani. ennek nagyon nagyon örülök.mert tényleg szépen sétál mostmár meg minden, csakhogy a közelünkben egyre több a kóbor kutya. ugye koldusoknak, kukázóknak, mindenkinek van. ha pedig csak kirakták őket vagy megszült, akkor is randalíroznak. eddig hál\' istennek mindig messze voltak olyankor ölbe a kutyust és mentünk is. de mi lesz akkor, ha sikerül közelebb jönniük/jönnie? mit tegyek? ti mit szoktatok? légyszi segítsetek!

a válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.


2009. aug. 30. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ha olyan környéken járok, ahol kóbor kutyák vannak vagy lehetnek, mindig viszek magammal valami kutyakaját, és odaadom nekik. Akkor biztos, hogy a kajával foglalkoznak majd, és nem velem. Egyébként meg nagyon sajnálom szegényeket, és nem csak biztonsági okokból etetem őket.
2009. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, de akkor nem fognak utánam jönni.:) amúgy én is sajnálom őket, mert ha több lenne a felelős gazdi, akkor szerintem kevesebb lenne a kóbor kutyus is.
2009. aug. 30. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajna a kóbor kutyák általában kilógó kutyák, akik a saját házuk környékén csámborognak, és a gazdájuk még jónak is látja ezt addig sem az udvar rendjét bolygatja fel. Komolyabb problémánk még nem volt velük, a kisebbek nem mernek belénk kötni, egyetlen egyszer fordult elő egy melegebb helyzet egy németjuhásszal. Én kutyámat bekaptam a lábam közé és imádkoztam hogy csak harapni ne akarjon. Szerencsére a nagy ugatásra, morgásra kijött a gazdája, így kb kétszer került megmorogva a kutya, de így is elég ijesztő volt. Azóta a kutyakiképzőnk javasolta, hogy vigyünk magunkkal sétákra gázspray-t. Ez két éve volt, azóta zsebemben van mindig, szerencsére egyszer sem kellet használnom. Amúgy kutyasuli nagyon hasznos, mi úgy tanultuk a behívást, hogy közben a többi kutya sorfalat állt a gazdikkal. Tudja hogy ha "lábhoz" van, akkor nincs ismerkedés, megyünk. Az ilyen "elrángatás" eddig működött, remélem sosem fog annyira eldurvulni a helyzet, hogy spray-t kelljen használni, nem tenném szívesen :S
2009. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem és nagyon köszönöm. nálunk ezek a kis szerencsétlenek sajnos abszolút kóborak, nincs gazdájuk vagy ha van az is olyan, hogy ha "sétál" akkor megy mellette a kutya vagy tőle jól lemaradva és ennyi. nyakörv semmi, a pórázról pedig jobb szót sem ejteni, és így ugye nem tudhatom, hogy mennyire van szocializálva a másik kutya..:S a gázsprayes ötlet tetszik, az amúgyis van nekem.:D
2009. aug. 31. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
bors spray. mióta egyszer egy kóbor kutya megharapta a kutyámat, azóta hordok magamnál.
2009. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2009. aug. 31. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!