Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egyedül vagyok a kutyákkal,...

Ha egyedül vagyok a kutyákkal, megijedek tőlük, mit csináljak? (többi lennt)

Figyelt kérdés
Sokat vagyok a pároméknál, és néha egyedül hagy, mert dolgoznia kell. Van nekik 3 édes kutyájuk, egy öreg (ő nem sok vizet zavar), egy nagytestű, kb. 5 éves (A), meg egy kistestű kölyök (B). A gondom az, hogy ha valamiért kimennék az udvarra, a B elkezd ugrálni és morogni A-ra, szemmel láthatóan a nyakát akarná megharapni, és vmikor az öreg kutyus is csatlakozik hozzájuk. Általában annyira megijedek, hogy gyorsan befutok, de tiszta ideges vagyok, hogy a bokám a következő, amit elkap. Sajnos ilyenkor egyik sem hallgat rám, meg tuti érzik rajtam, hogy félek, ami rossz. Egyébként nagyon kezesek és jó velük a viszonyom, ha más is van a közelben, és ez dolog csak időnként jellemző, pl. a héten eddig ez az első, pedig tegnap a jó időben sokat voltam kinn.
2010. febr. 26. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
b még kölyök, játszani akar a naggyal... nincs itt semmi gond... mitől félsz? hagyd őket játszani, ismerik egymást nem, össze vannak szoktatva?
2010. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Össze vannak szoktatva, bár még nagy köztük a rivalizálás, mert mindkettő nagyon szeretigényes, és nagyon féltékenyek. Csak az zavar, hogy pont mellettem csinálják, mert ha 5 méterrel odébb, az már nem baj. Csak hát mindig jönnek utánam, mert kell nekik a társaság (gondolom). És mindig követnek, még veszekedés-verekedés közben is. Tudom, hogy nem kellene félnem, hiszen szeretnek nagyon a kutyusok, de ilyenkor mindig nagyon megrémülök.
2010. febr. 26. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg uralkodni magadon. Ők csak játszanak, ráadásul egymással. Feléd semmilyen agressziót nem mutatnak. Nem fognak a bokádba kapni, miért is tennék? Amíg magabiztosnak látszol, addig úgy is fognak kezelni.


Menekülni pedig mindenféle kutya elől TILOS! Ha véletlenül az úton össze is találkoznál egy hamis, agresszív kutyával, annak se szabad hátat forsítani, pláne menejülni előle, mert ezzel garantálod, hogy utánad ered, esetleg meg is támadhat, mert zsákmánynak tekint.


Szedd össze magadat, minden erődet, és ne menekülj soha egyetlen kutya elől se. Nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de menni fog. Ott van pl a barátnőm: gyerekkora óta kutyafóbiás volt, az se tudta, mihez kezdjen velük, és nagyon félt, mert egyszer megharapták. 4 éve ismeri a kutyámat, rajta keresztül ismerte meg ezt az állatfajt közelebbről. benne már abszolút megbízik, imádják egymást, és a kutyámnak köszönhetően megismerte a kutyák nyelvét. ma már megérti őket, nem menekül előlük, sőt: mer hozzájuk közeledni is, felvenni velük a kapcsolatot. Egyetlen kutya se harapta meg vagy támadta meg azóta, ő pedig egyre magabiztosabb, és egyre jobban élvezi idegen kutyák társaságát is. Már nem rezzen össze, ha közelebb jön egy kutya, és nem fél attól, hogy nekitámadnak.


Szóval lehetséges. Csak ne szaladj el, és bízz egy kicsit magadban, na meg a kutyákban! :-)

2010. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem játszanak, hanem féltékenyek egymásra. Egymást akarják elzavarni , hogy csak "vele" foglalkozz!

"Egy tenyésztő"

2010. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én ülve magam alá szoktam fosni
2010. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!