Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám normálisan viselkedjen ha kutyákkal találkozunk?

Figyelt kérdés

Van egy dalmatám és nagyon "szexmániás",minden kutyát "magáévá akar tenni".Ha meglát egy kutyát akkor olyan mintha ott se lennék,befeszül,ellenkezik,egyszerűen nem lehet bírni vele:(Ha meg odamegyünk vagy közelebb kerülnek egymáshoz,pár perc szagolgatás után már mászna is rá,mindegy hogy fiú,lány vagy kölyökkutya.Nem tudom mit tegyek,ivartalanításra gondoltam,de nem tudom,hogy erre a problémára jó megoldás lenne-e?

Van valakinek erre ötlete,véleménye,tapasztalata?

Segítsetek kérlek!


2008. szept. 30. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
hát az ivartalanítás jó lenne, csak nagyon radikális dolog, főleg ha ennyire mániás, szerintem totál rosszkedve lenne azután.kérdezz meg egy állatorvost, hogy hátha van rá gyógyszer, vmi nyugtató, hormon akármi. vagy esetleg pároztatsd többször, lehet akkor kevésbé érdekli a dolog, ha ki lesz elégítve elégszer
2008. okt. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Azért van tele az összes utca kidobott kölyökkutyákkal, mert olyanok "szakértenek", mint az első hozzászóló. Ha minden kutyára rá akar mászni, akkor nem szexmániás, hanem domináns. A kutyák nem élvezetből szexelnek (ez csak az ember kiváltsága), tehát ha minden nap felcsinálhatna egy szukát, akkor is ugyanezt művelné, mivel a leírtak alapján nem nemi közeledésként, hanem a dominancia jeleként mászik rá minden kutyára. Ez egyébként teljesen természetes náluk, tehát ha azt látjuk, hogy egy kan kutya éppen egy másik kanra mászik, az nem azt jelenti, hogy buzi, hanem, hogy ő (akar lenni) a domináns. Az ivartalanítás segít, de határozott, és kemény neveléssel is vissza lehetne fogni. Bár dalmaták esetében ez nem biztos, nem éppen a legkönnyebben nevelhető fajta.
2008. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második hozzászólónak teljesen igaza van.Ivartalanítás a legjobb megoldás utána abba fogja hagyni
2008. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál már, hogy elvidd kutyasuliba? Ha tényleg jó sulit találsz, akkor az nagyon sokat segíthet.
2008. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!