Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Altassam el a kutyáma...

S. O. S. Altassam el a kutyámat szerinted?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálok rövid lenni és csak a lényeget mondani.


18éves koromba jártam önkéntesnek egy itteni menhelyre, és ott megtetszett egy kis keverék kutya aki haza is hoztam.

Azóta eltelt 7 év és szinte egyik napról a másikra rohamosan elkezdett romlani az állapota.. Ezt az egyik napról a másikra dolgot értsd úgy, hogy kb. 4 hónap alatt... Először a hallását veszítette el, utána a látása kezdett el romlani és szerintem már alig lát.. majd végül egyre kevesebbet mozgott és fájdalmai voltak sokszor volt, hogy feküdt és csak nyüszített.. természetesen hordom állatorvoshoz, de jelenleg is fájdalomcsillapítókat kap. Amikor hat a gyógyszer akkor viszonylag jobb kedve van, jön bújuk és boldogabbnak látszódik, de viszont van olyan, hogy csak fekszik szomorúan és még enni inni sem megy ki..

Ma megyek vissza az állatorvoshoz, konzultálni vele, hogy ő mit javasol az elaltatással kapcsolatban mert szerintem egyáltalán nem boldoga a kutyám és csak szenvedés neki az élet..


Napok óta ezen jár a fejem, hogy mit csináljak :/

Mert ha tényleg szenved és már ő sem akar élni akkor lehet, hogy jobb lenne neki ha elaltatnám. Viszont nem tudom, hogy hogy fogok tudni elválni tőle mert vele nőttem fel, csak ő van nekem egyedül.. (se szüleim, se rokonok..)

De csak azért, hogy miattam maradjon azért meg az szerintem önző dolog, hogy inkább szenvedve éljen csak azért mert nekem úgymond úgy a jobb... Viszont ha így folytatódik, hogy heti rendszerességgel kell járnom orvoshoz úgy hogy kisebb vagyonokat hagyok ott (3 orvosnál voltam már) úgy, hogy szinte nekem sincs mit ennem mert egyedül élek nehéz....


Annyira tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak :/


2013. jan. 21. 07:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Hány éves a kutyus?

Nem mindegy hogy kölyökként vagy felnőttként hoztad-e el.

Azt nem mondták meg véletlenül hogy mi baja van?


Sajnos tapasztalatból mondom hogy állatorvosból sosem elég...

Anyósom bélelzáródásos kutyáját a 4. orvos diagnosztizálta egy héten belül, volt akihez többször elmentünk és egészségesnek titulálta a kutyát.

Ha adnál neki még egy esélyt és el tudod vinni, a gödi állatklinikát ajánlom jó szívvel

2013. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem amíg lehet csillapítani a fájdalmát, és amíg időnként jó kedve van, addig joga van az életnek. Rettegtem én is ettől a döntéstől, de mindenki azzal nyugtatott, hogy egyértelműen fogom látni, ha feladta. És tényleg így lett. Nem volt kétséges, hogy ő mikor akar elmenni, és akkor elengedtük:(
2013. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Lakos György válasza:
84%
Mindenképpen a kutya állapota a meghatározó. Ha eszik, iszik, kakil, csóvál, bújik, és nem szenved, nincsenek fájdalmai akkor nem szabad elaltatni. Ha bizonyíthatóan, fájdalmai annak, akkor nem szabad késlekedni, meg kell vizsgálni alaposan állatorvossal egy együtt kell a nehéz döntést meghozni. Én is ismerem Muka dr. rendelőjét Gödön, nagyon körültekintőek és alaposak szakmailag, az ő döntésükben megbízhatsz. Az ember életének legnehezebb döntéseihez tartozik egy életről végleges elhatározást meghozni. DE a lényeg mindig a kutya érdekét kell nézni, és ha szenved, akkor kötelességed felülemelkedni minden érzelmen és könnyűvé tenni útját a szivárványhídon át...Ha tanács kell, csörgess meg, visszahívlak: 06703890148. Lakos György
2013. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
hát nem tudom... ha az én kutyusom csak addig lenne "boldog" amig tele van fájdalom csillapítóval akkor inkább már elaltatnám
2013. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz kérdés...

Ha a doki azt mondja, hogy nem lehet már meggyógyítani, vagy elviselhetőbbé tenni az életét és te is azt látod hogy boldogtalan és szenved, akkor jobb elengedni. De ezt te tudod, te ismered őt, te látod hogy érzi magát, hogy akar e még élni. Nagyon nehéz helyzetben vagy, előre félek a naptól amikor ide érkezünk. :,(

2013. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

4-es, és mi a helyzet, ha a nagymamád élne fájdalomcsillapítóval, és örülne neki, hogy még néhányszor láthat téged? Mármint én abszolút eutanázia párti vagyok, és nagy bajnak tartom azt is, hogy egy embert nem szabad elengedni ha menni akar.

De azért azt lássuk be, hogy az életösztönnél nincs erősebb ösztön! Amíg a kutya nem akar meghalni, addig szerintem nem játszhatunk istent. Abban a pillanatban, hogy azt látod rajta, hogy feladta, azonnal hívni kell az orvost, hogy minél hamarabb múljon a fájdalma.


Én így gondolom.

2013. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szakszerű lenne elaltatni :| gondolom milyen nehéz lehet neked :/ és szerintem nem pótolhatja más állat, de bepróbálkozhatnál egy fiatal menhelyi kutyussal. A kölyökkutyák tele vannak élettel és nagyon sok boldogságot visznek az életbe :)
2013. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem amikor hasonló szituációban voltam, azt tanácsolták, h ne legyek önző. Ha a kutyának fájdalmai vannak de nekem meg van megvan a lehetőségem h ezt ne érezze többé, akkor önzőség csak azért magam mellett tartani, mert fáj elengedni.

Egyébként tudjátok, h mi okozza a fájdalmait?

2013. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez mind szép és jó amit mondotok, csak nem tudjuk mi a baja az ebnek.

Lehet hogy gyógyítható, csak - önhibáján kívül - sz@r orvosokhoz vitte eddig a kérdező.

Látom más is ajánlotta rajtam kívül a gödi kórházat, érdemes lenne szegény kutyát megnézetni velük. Ott biztosan megmondják mi baja, és gyógyítható-e.

Könnyű fájdalomcsillapítót felírni basszus.


Ha biztosan nem gyógyítható, akkor kell tényleg elaltattatni szegény kutyát.

2013. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4-es, és mi a helyzet, ha a nagymamád élne fájdalomcsillapítóval, és örülne neki, hogy még néhányszor láthat téged?


nagymamám nincs már. és nyilván nem dönthettek helyette, de pár napja szóba került a dolog (mikor egy szem recept kiváltásáért kellett sorba állnom mire a néninek összeszedték a 30 gyógyszerét) hogy ha eljuttok abba a korba mikor majd 200 fajta gyógyszert ir fel az orvos hogy azon éljel még 5-10 évig, inkább azt mondom majd hogy a gyógyszerek árát félre teszem a temetésre.. azt hittem anyám hülyének fog nézni, de egyet értett velem.


és itt nem csak arról van szó hogy a kutyus fájdalom csillapíton él, hanem hogy nagyvalószínűséggel már vak és süket is ahogy a kérdező irta...

2013. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!