Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadjunk örökbe kutyust vagy...

Fogadjunk örökbe kutyust vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Panelban lakom (70nm) a kisfiammal (2 éves). Van egy cicánk. Eddig kertes házban éltünk, mindig volt kutyusunk és nagyon hiányzik. A baj az, hogy egyedül vagyok,heti 3 szor dolgozom, de akkor egész nap. A többi napon itthon vagyok. Merjek igy örökbefogadni egy kutyust? Spánielre vagy uszkárra gondoltam.
2013. jan. 21. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Egész nap nem bírja ki a kutya egyedül.4-5 óránként le kell vinni,és a társaság is nagyon fontos neki,hogy jól érezze magát.Ha ilyen sokáig magára hagyod,kárt fog csinálni a lakásban unalmában.Szerintem inkább várjatok vele egy kicsit.
2013. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan! Nem lenne olyan sokat egyedül a kutyus, a három nap nem sok, mások sokkal több időre hagyják egyedül a kutyusukat, és azok is kibírják.

Nekem törpeuszkárom és cicám van egy 40 nm-es lakásban és nagyon jól el vannak.

A kutyust napi három órát sétáltatom, de nem is kéne ennyit, csak ő most fogyózik. De lássuk be, más a boxerjét nem sétáltatja ennyit sajnos... 2 óra szerintem több mint elég neki. Ha kint vagyunk az utcán aktív és rohangálós, a lakásban viszont vagy engem követ, vagy csak fekszik egy helyben. :)

2013. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. vok.

Illetve egész pontosan mit jelent az egész nap?

Egy felnőtt kutya simán kibír egy 8 órás munkanapot, de egy kölyök nem. Érdemes ebben az esetben örökbe fogadni egy felnőttet. Viszont ha pl 12 órát jelent nálad az egész nap, az egy felnőtt kutyinak is nagyon sok. :(

2013. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
heti 3 nap az sajnos reggeltől estig. majdnem 12 óra. 1 szer tudnék hazajönni egy fél órára. Mindenképp felnőtt kutyára gondoltam, de akkor lehet tényleg várnunk kellene..
2013. jan. 21. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Végül is ha egyszer haza tudsz menni és levinni egy rövid sétára az nem rossz. Végül is cserébe négy teljes napot vele tudsz tölteni egy héten, ami meg igazán nagyon jó! De csak akkor ha egy ilyen fárasztó munkanap után is rendesen tudsz vele foglalkozni. Ha este te már csak hazaesel, lefekteted a gyereket, megpisilteted a kutyát, majd zuhansz is be az ágyba, akkor semmiképp.
2013. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Eddig kertes házban éltünk, mindig volt kutyusunk és nagyon hiányzik."


És megkérdezhetem, hogy mi történt vele?

2013. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A válásunk során a férjem nem engedte, hogy elhozzuk. A másik kutyusunkat el kellett altatni 15 évesen.
2013. jan. 21. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig az összes kommentet, az elsőbe beleolvastam, abban igaza van, hogy 4-5 óránként a kutyát ki kell vinni, de léteznek kutyapelenkák ( [link] ha szobatisztaságra van tanítva ezzel nincs is gond. Vizet tudsz adni neki reggel, elég, ha naponta egyszer eszik, esetleg kétszer (reggel, reggel-este).. Lehet, hogy úgy érzed, hogy nem lenne a legjobb neki, mert nem vagy vele otthon egész nap, de hidd el, hogy te jelentenéd neki a megváltást a menhely után!
2013. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Én egy felnőtt, nyugodt természetű kutyust választanék a helyedben. A fajtamentők biztosan tudnak neked megfelelő kutyát ajánlani. Én azért úgy időzíteném az érkezését, hogy legalább 1 hetet otthon tudjak maradni vele.
2013. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!