Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne titokban kutyám?

Hogyan lehetne titokban kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy butaságnak hangzik... Igazság szerint már 10 éve minden vágyam egy kutya. Korábban nem is volt lehetséges, mert emeletes házban laktunk, de már 7 éve családi házban élünk. Lehet, hogy csak gyerekes álom marad. Már 2x rábeszéltem a szüleimet, de az ígéretüket sosem tartották be. Várjak vele amíg felnőtt leszek? Elegem van már a hiánypótló állatokból ->van 2 macskám, 2 egerem és 1 hörcsögöm [a rágcsálókat titokban tartom, csak a nővérem tud róla]Légy szí segítsetek nekem!

16/L


2009. aug. 31. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg rábeszélni őket mondd el hogy takarítanád etetnéd sétáltatnád teljesen egyedül ja és van pénzed rá ? a kutyákat oltatni kell tápot venni nekik stb
2009. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát titokban sehogy,tényleg hülyén hangzik :)

Muszáj lesz beszélni a szüleiddel,komolyan egyszer rendesen leülni mindkettejükkel.Szerintem attól tartanak,hogy persze egy ideig sétáltatod,eteted stb de aztán egyre jobban rájuk marad a kutya,és nyilván ők nem akarnak egyet.Nem akarlak megbántani,de általában ez így is van,csak idő kérdése,persze te már nagyobb vagy,ki tudja...

Először gondolkozz el,készíts pontosan listát mivel jár wgy kutya,állatorvos,ha beteg,etetés,sétáltatás egy nap 2-3X...stb és csak utána beszélj a szüleiddel!

2009. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Hátha tényleg komolyan gondolod, szerintem mindenképp kistestű kutya legyen.Aztán ha véletlenül lebuknál, megmondanád, hogy már régóta megvan (ha 1 hete van meg, akkor is mondd azt h régóta van meg).Akkor talán megtarthatod.

De mindenképp próbáldd meg szerintem megbeszélni a szüleiddel.Meg mondjuk pont most kezdődik a suli, lehet, h inkább nyári szünet elején kellet volna, mert igy biztos nem lesz sok időd a kutyára.

2009. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
én is csak ezeket tudom mondani mint az előttem szólók! de ha ezek nem mennek! állíts be egyszer egy kiskutyával:) (na jó inkább ne)
2009. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

de egy kutyust nem is lehet eltitkolni, hiszen ugat morog mozgolódik stb. szerintem kezdje el velük beszélni erről és ha már megígérték ne várj sokáig menj el te érte. ha te akarod akkor neked kell érte tenned szerintem. nekem most 15 hetes a kiskutyám és már több, mint egy hónapja itt van. én 64 kmt utaztam érte. és nem tudtak róla. komolyan amióta az eszemet tudom akartam egy kutyát, és mostmár van. persze nem örültek, neki de most meg mindenki itt babuzsgatja.:) szeretjük. ha bebizonyítod, hogy jó gazdi vagy, akkor szerintem meg fogják engedni, de akkor a hörcsögöktől inkább köszönj el, mert leht miattuk nem maradhat a kutyus.:S

15/l

2009. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

titokban kutyát tartani? nem lehet.

szüleiddel kellene erről beszélned, hogy nagyon szeretnéd. előtte bizonyithatsz is, hogy felelősségteljesen gondoskodnál róla. pl. segitenél egy menhelyen, sok kutyás könyvet kiolvashatnál, ha van a közelben kutyatartó (rokon, szomszéd), megbeszélhetnéd vele, hogy néha megsétáltadod (minél gyakrabban, annál jobb) a mostani állataiddal rendszeresen foglalkozol (ha a szüleidnek rá sem kell nézniük, hogy van-e vizük, kajájuk, akkor félúton vagy a siker felé) stb. igy a szüleid látni, fogják, hogy fel vagy készülve arra, hogy kutyát tarthass, belátják, hogy felesleges lenne tiltani. sőt, még te is szerzel egy kis rutint. igy mindenki jól jár. ha minderre nincs időd, akkor jobb lesz átgondolni, hogy tényleg szeretnél-e kutyát.

sok sikert:)

2009. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem 16 éves korban ne vegyél kutyát. 2 év múlva valószínűleg elmés egyetemre, főiskolára és akkor a szüleid nyakába szakadna a kutya. Én 14 éves vagyok, most megyek gimibe, én is nagyon szerettem volna egy kiskutyát az 5 és fél éves kutyám mellé, de lemondtam róla, mert négy év múlva már nem tudtam volna vele rendesen foglalkozni. Ha felnőtt leszel annyi kutyát tarthatsz amennyit akarsz, de nem lenne tisztességes titokban hazavinni egy kutyát a szüleidnek. Hogy akarsz egy kutyát titokban tartani? Bezárod a pincébe és kaját csempészel ki neki? Ha hazaviszel egyet a szüleid tudta nélkül, annak csak szegény kutya issza meg a levét, meg neked sem lenne jó ha hazahozod, megszereted és viheted vissza.
2009. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. :) igazából anyukám miatt nem lehet kutyám. Állítólag az zavarná, hogy ugat. De erre meg lehet tanítani, hogy csöndbe maradjon.
2009. aug. 31. 13:15
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Talán nem árt felnőni mielőtt állatot veszel...mi az hogy hiánypótló állat????? szegények, jobb gazdijuk is lehetne!


Én nem csodálom hogy nem engedik neked :(

2009. aug. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem is szegények...jól bánok velük. A hiánypótlás meg nem feltétlen negatív.
2009. aug. 31. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!