Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most vedlik a németjuhászunk,...

Most vedlik a németjuhászunk, mi van vele?

Figyelt kérdés
Kb. annyi szőrt fésültem ki belőle, mint nyáron szoktam. Ő az első nagytestű kutyánk, 1 éves, és nem tudom, hogy ez normális-e? Valakinek van tapasztalata?

2013. jan. 21. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Jön a tavasz, nemsoká vedlenek az állatok. Már én is láttam olyan kaukázusi juhászkutyát ami már vedlett. Lehet a hirtelen jó idő miatt vetik le a bekecset a kutyák is.
2013. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Az enyém kistestű, rövidszőrű, labi-tacskó keverék. Szintén vedlik, sőt már javarészt túl van rajta.
2013. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyen, teljesen normális.
2013. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most még többet fogsz kifésülni, mert a téli aljszőrt vedli le.
2013. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kutyák állandóan vedlenek csak a télvégén és tavasszal jobban
2013. jan. 22. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak hát most esett le a hó és most van a leghidegebb illetve még eltart ez a nagy hideg egy ideig, ezért furcsálltam.

Akkor rendben, köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 28. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában nem a hőfok szerint indul a vedlés, hanem a nappalok hosszabbodásával.
2013. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tyukanyo40 ***** válasza:
Ha nagyon erősen vedlik, az nem normális ebben az időszakban:( Az enyémek is erősen vedlettek, állatorvos megnézte, és azt,mondta,hogy ez nem természetes ilyen időben. A tavasz még messze van...aztán rájöttem,hogy mi lehet az oka, és addig amíg azt nem orvosolom,kapják a szőrregeneráló tablettákat. 100 szemen vagyunk túl kutyánként, és elmondhatom,hogy a problémám megszűnt. A kulcs titka: BIOTIN
2013. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!