Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkik mikor vedlik le a...

A yorkik mikor vedlik le a kölyökbundát?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a yorkik nem vedlenek. A sötét "babaszőrük" olyan 4-5 hónapos kor körül kezd lenőni, a töve elkezd világosodni, olyan, mint amikor az idős, fekete hajú néniknek lenő a hajfesték :D
2012. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi :D:D az enyém 6 hónapos múlt..és látszik az ezüstös szín..


Elvihetem már kozmetikushoz?:) és mit csinálhat vele? ebben a korban levághatja a szőrét kicsire?

2012. nov. 29. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze h le! :D Az én kutyám 2,5 hónaposan volt először kozmetikusnál. Annyi, ha levágatod most a szőrét vegyél neki kabit, mert jönnek a mínuszok.
2012. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) kabija már van :) De akkor az csak mese h begöndörödik a szőre ha levágják a babaszőrt?:)
2012. nov. 29. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Folyamatosan nő le úgy mint az emberi haj :-)

Nem göndörödik be ha levágatod neki, kicsit lesz másabb inkább csak hullámos lesz ameddig rövid, de ez sem mindegyik...a szőr típustól nagyon sok minden függ!

2012. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, hogy ha túl korán van levágva, akkor hullámosodhat, de szerintem ennek nem sok valóságalapja van.

Szerintem sokkal inkább az határozza meg, hogy milyen szőrt örökölt, illetve az tény, hogy a felnőttkori szőr más minőségű, mint a kölyökszőr.

Az én kutyámnak a szőre nagyon sötét tónusú. 6 éves lesz, de még most is sötét grafitszürke a hátán a szőr, a fején, lábán szép cser. Ritkán látni ilyet, de előfordul. A kutyakozmetikus szerint évek óta folyamatosan világosodik, de szerintem meg így télen mindig sötétebb szőr kezd el nőni rajta:) És olyan másfél, 2 éves kora után kezdett el egy kicsit "más" tapintású lenni a szőre. Előtte szinte szögegyenes volt, most már vannak benne hullámok, amennyire látom. (a hátán többnyire rövidre van nyírva)

Egyébként ne gondold, hogy minden kiállítási kutyának szögegyenes szőre van. Voltam már néhány kiállításon, először meglepődtem rajta, amikor láttam, hogy hajvasalóval egyenesítik a szőrüket :)

2012. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző, mindegyiknek hajvasalóval egyenesítik mivel azok tekerve vannak. Amikor beteszik őket a boxba vagy lefekszenek akkor ráfekszenek és szintén elfekszik tehát ezért vasalják ott őket mielőtt beviszik a ringbe
2012. dec. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!