Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támad vagy félt?

Támad vagy félt?

Figyelt kérdés
A 3éves kutyám akinek a kedvence az 5éves lányom.Tegnap a kislányom lecsúszott a csúszdán és amint leért a kutya elkapta a karját és a kabátjánál fogva rángatni kezdte.Természetesen rögtön közbeléptem.A kislányomnak nem lett baja csak megijedt,de azt mondta nem is érezte csak a rángatásról rémült meg.Erősen nem kapta el,mert még a kabáton se látszik semmi.Nem értem a viselkedését,mert eddig soha semmi jelét nem mutatta agressziónak.Sőt,a lányom ölelgette,hozzábújt és ő is hűségesen követte mindenhova.Valaki azt mondta,hogy talán nem is bántani akarta,inkább azt hitte baja eshet a csúszdán.Mit gondoltok mi lehetett ez? Szeretem a kutyámat,de a gyermekem biztonsága az első! Nem tudom mi tévő legyek.Ha a kutya támad akkor nem hiszem,hogy a kabátot rángatta volna,hanem az egész kezét.
2013. jan. 21. 19:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék,hogy az ételét és a játékát is elveheti tőle a lányom.Ha együtt sétálunk,akkor mindig előre engedi be mindenhová és csak utána jön ő is.Szót is fogad neki ha rászól.A lányom soha nem bántotta,eleve úgy neveltem,hogy az állatokat szeretni kell!(Ha csak nem számít bántásnak ha kiskalapot és nacit ad rá.)
2013. jan. 21. 19:32
 2/14 anonim válasza:
Ha eddig a kutya nem bántotta kislányt akkor vagy megilyedt és ôsztönösen védekezett, de lehet hogy csak ily módon próbált játszani. Milyen a kutya fajtája?
2013. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Staffi-pit keverék szuka kutyám van.
2013. jan. 21. 19:34
 4/14 A kérdező kommentje:

D.Eszter!

Én is gondoltam az ösztönös védekezésre,de 4m-rel arrébb volt.

2013. jan. 21. 19:36
 5/14 anonim válasza:
Akkor mivel pont ez a két kutyafajtát régen harcikutyaként alkalmazták, ha meg akarta volna ölni akkor már nem élne a kislány. Valószínüleg nem tudta hol levezetni az energiáját és csak játszani akart a maga módján.
2013. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

hát lehet tévedek de nem lepődnék meg ha az a kutya végig ugatott a lányodnak míg ő felmászott. én egy kissé átfogalmazva úgy mondanám a kutya engedélye nélkül ment csúszdázni a lányod. nem elég az ha rátok minden esetben hallgat. a többit ennél a kérdésnél megkapod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3896332-mit-t..

2013. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem ugatott!És a lányomnak is szót fogad!Elengedte magától,amint sírni kezdett a lányom.
2013. jan. 21. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Emlékszem, mikor kereszt szüleimnek volt egy gyönyörű fekete kutyájuk, Max :) imádott, én is őt. Egyszer keresztapukám felkapott az ölébe és a lábam után kapott. Soha nem csinált előtte olyat. Utána sem igazán. Lehet, hogy játéknak vette, ha továbbra is előfordul, érdemes lenne beszélni egy kutya oktatóval :)
2013. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
elnézést ez csak feltételezés volt hogy ugatott. ennek ellenére akkor is az a véleményem hogy nincsen rendben a lányod és a kutyaa közti viszony ellenben nem venné a kutya a bátorságot hogy megcinbálja. értem én hogy nem fájt. ennek ellenére akkor is helyretette a lányodat. javaslom egy kiképzővel átbeszélgetni a továbbiakat.
2013. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy felvettem a kapcsolatot egy 'kutyadokival' ! Viszonylag megnyugodtam,hogy senki nem támadásra gondolt!
2013. jan. 21. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!