Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretik az emberek...

Miért szeretik az emberek kiállításra vinni a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Én ezt sose értettem...nekem tök olyan mintha csak szobanövénynek tekintek a kutyájukat..ráadásul szerintem a kutya sem élvezi.És amúgyis itt csak a külsejét nézik azt nem hogy milyen okos stb...sztem az agiliy,frizbi,dogdancing sokkal érdekesebb és a kutya tuti élvezi ráadásul még kapcsolat javító is míg a kiállítás...
2013. jan. 21. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Tenyésztésre szánt kutyákkal szoktak kiállításra járni, ritka az az ember, aki pusztán azért megy, mert ehhez van kedve. Persze szeretni kell ezt is, különben nem is tudná az ember csinálni. Ez is a show vonalas tenyésztés része, a küllembírálat, emellett a tenyésztésnél a belső tulajdonságok is ugyanolyan fontosak. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy a kutya nem élvezi, de nyilván vannak számára ennél szórakoztatóbb játékok is, amiket felsoroltál, de a kettő nem zárja ki egymást, hogy a tenyésztő játszon is a kutyájával, hobbi szinten agilityzzen v frizbizzen stb.
2013. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
A tenyésztőknek fontos, hogy kapjanak egyfajta ellenőrzést, hogy az a kutya, akit ők tenyésztettek, megfelel a standardnak, az a legszebb a sok tenyésztő kutyája közül. Ez egy visszaigazolás nekik, hogy jó úton járnak, jó kutyákat párosítottak össze. A fajtakutyák védelme érdekében ez indokolt, bár némelyik fajtánál a kiállítási és a munkavonal már eltér, ezen lehet vitatkozni, hogy jó-e. Akik nem tenyésztenek tovább, de kiállításra mennek, azok is valójában a tenyésztőt segítik, mert a tenyésztőnek az is jó, ha egy tőle származó kiskutya jó eredményt ér el egy ilyen megmérettetésen.
2013. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

fogalmad sincs milyen munka van egy kiállítási kutyában, rengeteg gyakorlás, foglalkozás. És igenis kapcsolat javító, ismerni kell a kutya minden mozdulatát és fordítva is igaz, nagyon sok összpontosítást, igényel mind a két fél részéről (nem véletlen, hogy kevés a jó handler vagy, hogy bizonyos kutyák csak bizonyos emberekkel együtt működnek jól)

Nekem van kutyám aki szereti van aki nem... aki nem szereti azt nem erőltetem és hidd el nem is lehet, ha a kutya nem szereti soha az életben nem lesz igazán nyerő show kutya. Nekem többségében szeretik a kutyáim, nagy a nyüzsi, egész nap együtt vagyunk, ha olyan van akkor szállodában alszunk és látszik, hogy élvezik, kiállítás után gyakran labdázunk vagy kirándulunk a környéken. Van egy kutyám aki kb maga a show kutya :) amint ringbe lép kihúzza magát, figyel és annyira tudja, hogy mit kell csinálnia, ringen kívül vele nem is lehet gyakorolni (nem veszi komolyan, nem figyel)de ott szinte repül :)

2013. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért az csak itthon van úgy, hogy csak a tenyésztők állítanak ki, külföldön igazi családi program, egész családok jönnek nagy lakóautókkal kiállítani, angliában vagy a németeknél rengeteg idős ember hétvégi szórakozása (abszolút pet minőségű kutyákkal) Mondjuk ott a hangulat is más... nálunk azért keményebb a versengés mint ott. De itthon is minden kiállításon ott vannak a barátaink, sokan hoznak gyerekeket és mindenki kivonul, estig megy a buli a kempingben vagy a szállóban. Beszélgetünk, iszunk (jó magyar módjára) és pletykálunk :) Sokan nem is hoznak kutyát, nem egyszer volt, hogy barátokkal felpakoltunk lementünk kiállításra nézni a kutyákat és beszélgetni, főleg speciál showkra mint a Crufts, vagy európai speciálok én nem is viszek kutyát csak megyek a barátaimhoz, és megnézem az állományt.
2013. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

A kiállítás is kapcsolat javító program. Nem mindegy hogy mikor hogyan áll be. A rengeteg kutya ember, és a nyüzsgés nem kis szocializálás egy kutyának.

Bár én őrködök a kutyámmal, de mentünk nem egy kiállításra. Teljesen másképp viselkedik a ringben, mint a szürke hétköznapokban. Kihúzza magát, feszít a sok ember elött, és tudja, hogy most csak Őt nézik. Elmondhatom, hogy igenis élvezi semmint, hogy megint a megszokott területen kelljen dolgoznia. Ha kiállításra megyünk akkor jön a papa mama gyerekek.

Jaaah! És nem csak a külsejét nézik a bírók! Nem támadhat ki pl. amikor a golyóit tapizzák, vagy éppen a fogait mustrálják. Nem támadhat ki másik kutyára vagy emberre. Azonnali kizárással járna......

Engem lenyűgöz pl. a kutyám átváltozása. Egyik nap vérengző fenevad amikor dolgozok vele, otthon a gyerekek játszópajtása, kiállításon meg egy büszke star. :-)

2013. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Az én kutyám kifejezetten élvezi, hogy kiállításra megy. Mikor fürdetem, és kezdem bepakolni a cuccokat előző este, meg a boxot összerakom, nem hajlandó reggelig elmozdulni mellőle, nehogy itthon maradjon. A kiállításon is úgy vonul, mintha világszépe lenne. Amúgy tenyésztésre szánt kan, nagyon jó eredményekkel. Elég sokat kell a kutyával gyakorolni, hogy hogyan álljon be, milyen pózba. Igenis nézik, hogy milyen okos, mert ha össze-vissza futkorászik akkor sokkal rosszabb pontokat kap...
2013. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek mindenkivel, aki szerint a kiallitas nagyon jo dolog. Tenyleg az! Jot tesz a kutya-gazdi kapcsolatnak, a gazdi megtanul tokeletesen banni a kutyussal, a sok gyakorlas alatt maximalisan kiismeri, a gazdi a kiallitasok alatt sok uj baratot szerezhet, szemelyesen megismerheti a fajtaja legkiemelkedobb tenyesztoit, beszelgethet massal, aki azt a fajtat tartja, tehat az emberi kapcsolatoknak is jot tesz, sok uj ismerost szerezhet az ember, a kutya mas ebek kozott lehet, ez egy jo program a gazdijaval (persze azert nem minden kutya elvezi, de sokan szeretik mutogatni magukat, sokan imadjak villigtatni a tudasukat, es meglepo lehet, de szerintem a kutyok tisztaban vannak azzal, ha nyernek, es annak orulnek is). A gazdi cserelhet tapasztalatokat kutyatartassal, nevelessel, vagy barmivel kapcsolatban, megnezheti masok kutyajat. Nem melesleg a legtobb kiallitasi kutya teljesen jolnevelt, szocializalt, baratsagos, tisztelettudo, kedves, nem ideggyenge, nem fel idegenektol, mert ez alap kovetelmeny. Oke, nem az osszes, de azert nagyjabol. Imadom a kiallitasokat! EZ NEM EGYSZERU SZEPSEGVERSENY ANNAL SOKKAL TOBBROL VAN SZO. ES AZT IS NEZIK, AZ IS FONTOS, HOGY A KUTYA MILYEN OKOS, MILYEN JOLNEVELT, MERT ARRA IS NAGYBAN SZUKSEG VAN. Es a kiallitok nem szobanovenykent neznek a kutyara!!!!!!!Ez a kijelentes mar-mar felhaborito. Ugyanugy megbecsulik oket, mint mas gazdi, ugyanugy szeretik oket! Es ahogy az elso valaszolo is irta, nem kizaro ok, hogy ha valaki kiallitasra jar a kutyajaval, akkor az agilityzzen, dog dancingeljen, frizbizzen is. Ismerek egy illetot, o evente 8-9 kiallitast latogat meg a kutyajaval, hobby szinten csinalja, nem tenyeszto, de a kutya es o is nagyon elvezik, mellesleg sikeres is a kutya. Mindemellett versenyszeruen agilityznek, versenyszerűen frizbiznek, és ugyszinten versenyszeruen DD-elnek is! Pluszba letettek nehany K99 vizsgat, meg meg egy csomot, ugy 6-7-et! Emellett naponta 2-szer setaltatja a kutyat kertes haz mellett, sokat jatszik vele, kutyasuliba jarnak, klikkereznek (minimum 60 trukkot tud a kutya, lattam), es sokat kirandulnak. Es nagyon sok kiallito ilyen. Oke, lehet, hogy nem ennyire aktivak, mint ez a paros, de akiket ismerek legtobben uznek valami sportot, vizsgakat tesznek le, munkakutyaznak, klikkereznek...

En csak latogatom a kiallitasokat, megjegyzem, evente egy 20-ra biztos elmegyek, mert imadom a legkort, a kedves embereket, a sok szep, okos kutyat, MINDENT! Keverek kutyam van, de tervezek venni egy fajtatisztat is, akivel kiallitasozni fogunk, es mellette agilityzni, vizsgakat lerakni, hobby szinten esetleg mast is fogunk, es vele is, mint a mostani kutyammal, minen heten egyszer elmegyunk egy nagy, esetlegesen egesz napos turara.

Ja, es az nem igaz, hogy csak tenyesztok allitanak ki, illetve hogy csak nekik ajanlott, csak nekik kell. Foleg kulfoldon sokan hobby kiallitasoznak, de itthon is talalni eleg szep szammal embereket, akik csak ugy eljarogatnak evi 5-6 kiallitasra. De ez is jo dolog, es megeri.

2013. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Na jó, de annak semmi sikerélménye, aki egy hobbi kutyát visz kiállításra, és sose nyer, rossz bírálatokat kap. Ezért gondolom, hogy alapvetően jó tenyésztők jó kutyáinak sikerélmény a kiállítás. Nekem tenyésztőtől van kutyám, de nem kiállítási kutya, magasabb lett, mint amit a bírók szeretnek. Benne van a standardban, de túl nagy a bírók ízlésének. Semmi értelme nem lenne évente 10x elvinnem kiállításra, hogy 10x megkapjam, hogy túl nagy a kutya.
2013. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Családi programnak, hobbi kutyáknak ott vannak például a tájjellegű kiállítások, helyszíni nevezéssel, ahová tk nélküli vagy keverék kutyák is nevezhetők, ezeken is eléggé jó hangulat szokott lenni, sokkal családiasabbak, elvégre nincs olyan tétje, a bírók is elnézőbbek. Itt is vannak nyeremények, és kap bírálatot a kutya, de nem olyan nagy a nyüzsgés, jó dolog gyakorolni, szocializálni. Nagyon hasznos, ha a kutya hozzászokik a tömeghez, sok kutyához, hangosbemondóhoz, hiszen ezek más helyzetben is visszaköszönhetnek. A Bobory Miskolcon például eléggé színvonalas, de Karcagon is voltunk, az is tetszett. De életem első komoly kiállítása Székesfehérváron volt, a kutyánk tenyésztőjével és pár másikkal elvonultan kempingeztünk, bográcsozunk, a kutyák rohangáltak, játszottak, nagyon jó volt. Egészen beleszerettünk a kiállításozásba, megvan a maga hangulata. Érdekes, hogy a ring széléről a konkurens tenyésző is "súgott", ha valamit nem jól csináltam (pl. túl messze álltam meg a többiektől), pedig az őáltala tenyésztett kutyájával együtt bíráltak minket.
2013. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy baromi jó szórakozás. Nyilvána tenyésztéhez kellenek főleg azb eredmények, de én pl msot csak a veteránjaimat fogom vinni, csak azért megyek, hogy jól érezzük magunkat.
2013. jan. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!