Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretik az emberek...

Miért szeretik az emberek kiállításra vinni a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Én ezt sose értettem...nekem tök olyan mintha csak szobanövénynek tekintek a kutyájukat..ráadásul szerintem a kutya sem élvezi.És amúgyis itt csak a külsejét nézik azt nem hogy milyen okos stb...sztem az agiliy,frizbi,dogdancing sokkal érdekesebb és a kutya tuti élvezi ráadásul még kapcsolat javító is míg a kiállítás...
2013. jan. 21. 19:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy hobbi :-)))

Ha vége a kiállítási szezonnak elvonási tüneteim vannak . Kénytelen vagyok néha télen is menni külföldre mer ott még akkor is akad 1-1 kiállítás. A kutyák meg kimondottan élvezik!

2013. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Tegnapelott 21:22 és 23:03! Mar miert ne lehetne egy hobbykutyasnak is sikerelmenye a kiallitasban? Attol, hogy nem terveznek veluk tenyeszteni, nem fognak utodai szuletni a kutyanak, attol meg lehet ugyanolyan szep, tipusos, ugyanolyan jo minosegu, es ugyanolyan sikeres mint akit tenyesztesre szannak. Nem ertem a valaszotokat. Miert kene hobby kutyasoknak szant kiallitasra vinni a nem tenyesztesre szant kutyat? A h. kiallitasokra az ivartalanitottakat, es a keverek kutyakat szokas vinni. Bocs, ha valamit felreertettem, de en igy ertelmeztem, amit irtatok.
2013. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bár nem tőlem kérdezted, de én is hozzászólok.

Persze h lehet vinni kiállításra a nem tenyésztésre szánt kutyákat is, de ennyi erővel az ivartalanított tk-s kutyákat miért nem lehet?

A kérdésre persze tudom a választ, de elvi síkon számomra egy kategória lenne a nem tenyésztésre szánt kutyákkal..

2013. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem jól fogalmaztam... Szóval lehet sikerélménye egy hobbi kutyásnak is. Benne van a pakliban, hogy olyan kölyköt választ (pl. elsőként az alomból), aki alkalmas lenne a későbbiekben tenyésztésre is, de számomra mégis olyan fura, h nem tenyésztésre szánt kutyával mennek kiállításra, amikor a tenyésztés köré épül ez az egész.
2013. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A kiállítás egy show, állomány felmérés, ha úgy tetszik és az állományba bőven beletartoznak a hobby kutyák is. Ha az össz kiállítási kutya (nem csak Magyarországon hanem a világban) 60%-a tenyésztésbe lesz vonva akkor már sokat mondok. Nagy részük ilyen-olyan okokból soha nem lesz tenyésztésbe vonva és a kiállítás maga se tenyészértéket hivatott mérni. Az embernek van egy szép kutyája, akar egy jó programot a hétvégén és elmegy egy kiállításra, természetesen vannak olyanok akiknek ez "munka" és professzionálisan űzik vagy csak a hobby válik egy magas minőségű professzióvá, az elért eredmények bizonyíthatják egy kutya típusosságát és minőségét de nem ettől fog jó tenyészkutyává válni. A hobby kutyások jelenlét pedig kifejezetten jó hisz sokkal átfogóbb képet ad a fajtáról és felmérhetővé válik a tenyésztésben lévő egyedek örökítő képessége.
2013. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na jó, de ti is tudjátok, minden fajtánál megvan az a pár szuper kutya, aki mindig megnyeri ezeket a kiállításokat, a többi csak "futottak még" kategória. Ha egy kutya soha nem nyeri meg az adott kiállítást, hol van abban a sikerélmény? Csak kérdezem, kíváncsi vagyok rá, hogy mit gondoltok róla.
2013. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Van sikerelmeny ugy is: ha jo helyezest er el, vagy szerintem mar az is sikerelmeny, ha egy kutya szepen tud mozogni es jol tud viselkednia ringben, es szep, jo felepitesu, standardnek megfelelo. A sikerelmenyhez nem feltetlenul kell gyozelem.
2013. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Van kutyám aki 9 ország Ch ja, Inter ch és még tudnám sorolni mindent nyert de legbüszkébb egy 2. helyezésre vagyok amit speciál bírónál nyert a Cruftson úgy, hogy 89 kutya volt az osztályába nevezve. :)

Alapvetően itthon az a gond, hogy itthon mindenki nyerni megy, előre lebeszélik sokan, hogy "jaj én nevezek ide te ne nevezz rám" stb... külföldön ilyen nincs, pl Franciáknál átlag 30-40 kutya van nevezve az én fajtámban egy-egy osztályba, van olyan tenyésztő akinek élete legnagyobb eredménye egy 2. hely pedig 10-en x éve tenyészt de úgy, hogy 80-100 kutya van fajtánként osztályonként meg 30... a 2. hely is hatalmas siker!! régen itthon is így volt, a 80-as években volt, hogy nálunk is simán volt 40 kutya egy osztályban és egy sima kitűnő eredmény már szupernek számított ma szinte sértés... de sok más országban is így van, ott még van értéke a kitűnőnek mert az tényleg azt jelenti és a nagyon jó se a szarral egyenlő hanem tényleg azzal, hogy a kutya nagyon jó! Néha visszasírom a 80-as éveket a kutyázásban... mikor tényleg volt értéke a címnek és nem volt minden 2. kutya Ch...

2013. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!