Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvaszok ilyen veszélyes...

A kuvaszok ilyen veszélyes kutyák lennének?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 22. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
igen
2013. jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Platypus ***** válasza:
83%
Nem. A kuvaszokat hajlamosak veszélyesen elhanyagolni az emberek, mert úgy gondolják, hogy a házőrző úgy működik, hogy kikötik a kert sarkába 2 méteres láncon. Ha annyiból áll az emberi kapcsolat, hogy (jó esetben) naponta megetetik, akkor annyira nem meglepő, ha egy kutyából nem lesz kezesbárány. Egy kuvasz nem éppen kicsi kutya, ha valaki sikeresen elvadítja, elég veszélyes állat lesz. De egy palotapincsi ugyanúgy elvadul ettől a bánásmódtól, csak kisebbet harap.
2013. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Nekem ugyan nem volt még kuvaszom, de ismerek egy-kettőt és ha rendesen van nevelve, sétáltatva akkor normális
2013. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Van némi infóm az esetről..

A kutyával valami nem stimmelt, ennek jelei is voltak, de nem vették komolyan. Nem bántalmazták, nem tartották rosszul. Ennyit tudtam kideríteni.

2013. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos előfordulhatnak ilyen esetek, mint ahogy az a tv-ben is mondták: a támadások elkövetői sok esetben kuvaszok. Viszont nem szabad általánosítani. Nem csak a kuvasznál, más fajtáknál is előfordulhatnak agresszív példányok. Pl. német juhász, rottweiler stb. Jómagam inkább az utóbbiakról hallottam inkább, hogy emberre támadnak. De alapvetően egy jól nevelt kutya sosem támadja meg a saját gazdáját, bármilyen fajtáról is legyen szó. Az tény, hogy a kuvasz nem való mindenkinek, de határozott, következetes gazda kezében jámbor óriás lehet belőle. Ismertem néhány kuvaszt és ők soha még csak nem is mordultak gazdáikra. Azt se szabad elfelejteni, hogy nem szabad őket megkötni, mert az kihozhatja belőlük vad énjüket. Dédnagyanyámnak pl. volt egy tacskója, aki láncon élt egész életében és ez meg is látszódott a viselkedésén. Olyan vad volt szinte mindenkivel, hogy az bármelyik nagytestű, agresszív kutya megirigyelhette volna. :) ja, és még annyi, hogy azt is mondták a tv-ben, hogy még nincs bizonyítva, hogy a kutya ölte meg. Bocs a hosszú válaszért, de ennél tömörebben nem tudtam kifejteni a mondanivalóm lényegét. :)
2013. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Én cáfolnám, hogy a kuvasz és a pincsi között nincs különbség vadságban. A kuvaszt eleve úgy tenyésztették, hogy ne ismerjen félelmet, mivel csordák védelme volt a feladata. Véleményem szerint a kuvaszt lehet jól nevelni, de sosem lesz öleb, sokkal könnyebb elrontani, mint egy szelíd fajtát.
2013. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a legtöbb csivava vadabb egy kuvasznál és ezt tapasztalatból mondom
2013. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a német -juhászok után, most a második kuvaszom van !Mindig kb 3 hónapos kutyát vettem, mint kicsi baba,hozzám nőtt, én lettem a " mamája" !Mindig beszélek hozzá , amikor együtt vagyunk!A gyönyörű vidéki kúriám királya lett !Úgy birtokolta az udvart , mintha csak az övé volna-, na persze a szálkás tacsimmal együtt !A pici cicát amikor vittem, bemutattam nekik , ők néhány puszi után tudták , hogy a mienk, szerették !A tacsi már " elment" !

A kuvasz nagyon szépen nevelhető,szoktatható, de nem kirakati kutya!Nem szabad vele kiabálni, nem szabad megütni, nem szabad, hogy a gazdinak ő parancsoljon!Ha rossz , akkor elég egy erélyes szó , : az hogy nem , az fújj, és tudja , hogy nem szabad!Pici korában először ha visszamorog , meg kell egy kicsit rázni a grabancánál ahogy az anyja is csinálja , és ő tudja , hogy én vagyok a gazdi!Esetleg egy összehajtott újságpapírral a tenyerembe csattintottam amikor rossz volt és felemelt hanggal megkérdeztem KI VOLT EZ ?Tudta , hogy balhé van!Megértette ! Nagyon örül , ha megdicsérem, ha , elmegyek sír utánam valameddig, utána a kapuban fekszik , addig amig meg nem jövök!Ha megjöttem , akkor egy simi után vagy 10 tiszteletkört levág , mert boldog!!Kutyaként kell kezelni , de úgy mint a társat!

A kaját már első alkalommal úgy adtam neki, hogy a nyaka alá nyúltam , leültettem, és amikor a kaja már a tálban volt akkor egy kis mozdulattal feléje tolom és mondom neki Tessék, egyél !Megtanulta , szépen kivárja !!Gyönyörű nagy kutya-férfi hangja van , beszélgetnek a többiekkel néha! Ha már sokallom , kiszólok , hogy csend legyen !!Ő ezt a legtöbbször megteszi!

Ha jönnek hozzám , csak szólok neki , hogy beengedjük és ő jön a kapuhoz , be is kíséri a vendéget , még örül is neki !Aztán ki is kíséri velem, de igényt tart egy simire!

Éjszaka , ha jó idő van az ajtómban alszik , nem a házában!

Van egy tündéri szokása ! A kapumon van felül ráhajtós " óvódás" zár , Ő kinyitja az orrával miközben a kilincset lenyomja , igy a kapu nyitva van ! Volt egy cigány barátnőm, aki mindig félt a kutyáktól , jött hozzám, a kapu nem volt kulccsal zárva, a Tapim beengedte, igaz ismerte , az asszonyka jóba lett vele!Viszont volt akit nem is ismert és az kaput nyitott , mert nem látta a kutyámat , hát éppen jókor lépett vissza !Nem harapott meg még senkit a 6 éve alatt , de morgással jelez , merre hány méter!


Végül , azt mondaná! Kuvaszhoz hozzáértő ne kezdő gazdi kell!Időben kell szocializálni, hozzászoktatni mindenhez , ami körülöttünk van !Következetesség kell, de mindig !Nagy terület neki , feladat , szeretet ,láncra kötni veszekedni vele, vagy megütni tilos !Elég a kemény ,határozott szó!Azon kívűl a szeret és a beszélgetés!Én csak akkor tettem rá láncot , amikor olyan jött hozzám , akinek nem akartam mondani, hogy nem bánt !

A Tapikám odajött hívásra a lánchoz ,rátettem és ha elment a vendég hamarosan elengedtem, -egyszer elfelejtettem, késő délután az én kutyám nyüszítgetett , mi van már , megnéztem , hát ott felejtettem!Miután elengedtem ,, kapott egy csomó simogatást bocsánatként és minden rendben lett!Csak gyakorlott kutyásnak ajánlom: mert a gyenge fejére nő, átveheti az uralkodást!

Nekem Ő maga a csoda kutya , a biztonság és a szeretet!Élettársak vagyunk evvel kb 50 kg-os macival!!

2013. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani...csak olyan emberek vesznek maguknak ilyen fajtát akik nem értenek hozzá, nem tudnak róla semmit. Nekünk kuvasz keverékünk van nagyon ratyi érzés, hogy egy ilyen csodás magyar fajtát tesznek tönkre....

meg persze vannak ideggyenge állatok is mert a tudatlan gazdik spórolnak az árán.

A fajta semmiről nem tehet csak az ember...a kutyát hibáztatják mikor minden baj forrása a gazdi.

2013. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Igen, szerintem veszélyesek. Ismerek jól nevelt, versenyző kuvaszokat és ők is veszélyesebbek egy átlag kutyánál. Nem tudom mi ezzel a probléma? Minden kutya másmilyen, és ha a kuvasz nem lenne veszélyesebb a pincsinél, akkor nem lenne egy külön őrző-védő fajta. Nem tudom miért kell az ilyen típusú kutyák gazdáinak foggal körömmel ragaszkodni hozzá, hogy az ő kutyájuknál nincsen szelídebb. Akkor golden retrievert vagy valami ehhez hasonlót kellett volna venni.
2013. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!