Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyahám vagy folytónyakörv?

Kutyahám vagy folytónyakörv?

Figyelt kérdés
melyik a hatékonyabb egy olyan kutyánál aki állandóan húz
2009. aug. 31. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése a nyakörv önmagában nem fogja megtanítani a kutyát normálisan sétálni. Ha ezt várod el, ugyan úgy húzni fog a kutya, az oxigénhiány amit a fojtás okoz pedig idővel agykárosodáshoz vehethet.

Nekem a hám bevállt, mert testből vissza lehet rántani a kutyát egy jó erélyes NEM társaságában.

2009. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Nálunk a halti bevált(németjuhász, német dog). Egy-két rántás után már nem cibáltak, azóta is tudják mi a tünet.Ha egy kutyát sétáltatok simán elég egy textil nyakörv, de amikor 4-el indulok egyszerre(ebből 3 felnőtt dog) akkor elkél a halti, biztos ami fix.

Szerintem próbáld ki.

Egyébként valóban jó szájkosár helyett is, nem értenek hozzá, nem tudják mi az, csak mindig kérdezgetik, hogy miért csak a két kutyuson van szájkosár, szegények...

De legalább nem kötözködnek:D

2009. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanítottam a kutyámat szépen sétálni, hogy ha elkezdett húzni megálltam és addig álltam egy helyben, amíg nem lépett egyet hátra és MINDEN esetben ezt tettem, amikor húzott. Időigényes és türelem kell hozzá viszont kutyabarát módszer. A fojtó egyébként nem rossz ötlet, semmi baja nem lesz tőle.
2009. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek a neveléses megoldást szorgalmazókkal, de nem vetném el -segítségnek- a fojtónyakörvet sem, "nehéz felfogású" kutyánál segít a megértésben:), tényleg nem súlyosabb "sértés" egy NEM!-nél, ugyanakkor nem járatod le magad a kutya előtt, úgy "szólsz rá", hogy közben közönbösséget mutatsz. Ha kissé kellemetlen neki amikor húz, ráadásul még érthetetlen módon ezzel még akadályozza is a haladást (megállás) majdcsak felfogja mi a megoldás!

Ha könnyen ki tudod fárasztani a kutyád akkor az elején szánj rá időt és mindezt már kifárasztva végezd.

A közömbös megállásokra alapozz, a többi csak a folyamat gyorsítására, könnyítésére jó.

És türelem meg kitartás! :)

2009. szept. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki a folytósnyakölvre szavaz de én nem értek eggyet én is kipróbáltam a folytónyakölvet de ugyan ugy húzott és a hámmal meg cseppet sem. Szóval szerintem ez teljesen a kutyától függ.Én a hámot választottam mert sokkal kényelmessebb a kutyámnak és engem sem húz.
2010. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Eléggé régi kérdés, de gondoltam írok.

nekünk 2 éves német juhász lány kutyusunk van, menhelyről hoztuk el tavaly augusztusba.

Folytóval viszem sétálni, de csak én viszek pórázzal, a többiek kocsival szokták kivinni a helyi futtatóba.

Így csak én érzékelem mennyire is húz, és Ő sajnos nem veszi észre hogy azért fullad mert húz, sok mindent próbáltunk már.

Javasolták többet is a hámot és most kipróbáltuk. És kijelenthetem hogy nem húz vele! a minimális persze megvan, akkor kicsit megrántom és tudja nem szabad.

Sokkal jobb, mert nem a torkát folytom, aminek sok hátránya van. Így egyszerűbb visszarántani a kutyát, hiszem az egész testét húzom, és megfogni is könnyebb. Végre nem akad bele a kezem a láncba, biztosabb fogása van.

2012. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!