Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol kell bejelenteni hogy...

Hol kell bejelenteni hogy nincs beoltva egy kutya?

Figyelt kérdés
Volt anyósomnak van egy kutyája ami nagy testű és nagyon agresszív. Tudtommal állatorvos még soha nem látta. Tehát beoltva sincs. Most el akarja vinni a 2éves fiamat láthatásra amelyet a gyámügy engedélyezett. De én nem akarom oda adni mert féltem a gyereket. Hol tudom azt bejelenteni hogy a kutya nincs beoltva? És hogy kötelezzék őt arra hogy beoltassa a kutyát? Debrecenben élünk.
2013. jan. 23. 10:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kommunikáljon az, akinek 7 anyja van. Amikor nem oltatja a kutyát, már az emberi egészséget is veszélyezteti. Nem tudom mit szólnál hozzá, ha egy veszett kutya megharapná a gyerekedet. A világon eddig csak 1 ember élte túl a veszettséget.
2013. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Úgy látom, te is inkább sunyiskodsz, mint hogy beszélj azzal, akivel éppen bajod van.

Nekem az álszentség nem tetszik, nem az, hogy fel akar-e vagy sem jelenteni vkit.

2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm az előző válaszokat. El szeretném mondani, hogy volt anyósommal valóban nem jó a kapcsolatunk, de a valós igazság az az hogy attól tarok hogy tényleg veszélyt jelenthet a gyermekemre a kutya. Én nem oltathatom be hiszen nem mehetek be más udvarára sem állatorvossal sem anélkül. Mikor ott éltem felajánlottam hogy beoltatom de azt mondták hogy ők oda senkit be nem engednek... Nem a volt anyósomon akarok bosszút állni, mert rajta már bőven bosszút állt az élet a tetteiért. Tehát felőlem semmi düh nincs felé, hisz én voltam az aki kérte a bíróságot hogy had éljünk a mediáció(csoportos elbeszélgetés hivatalos szerv előtt)lehetőségével de ő arra sem volt hajlandó. Egy cél lenne: az hogy a kutya tényleg ne bántson senkit főleg ne az én gyerkőcömet és az alatt a két nap alatt még nála van ne kelljen emiatt aggódnom. Mellesleg azt tudom hogy az egyik szomszédjuk és több utcában lakó miatt volt már konfliktus a kutya miatt. És engem megharapott vagyis próbált, de csak a nadrágomat sikerült elszakítania mert időben befutottam a házba. Ezek után nem voltam képes velük megállapodni a kutyát illetőleg és nemsokkal ez után elköltöztem.
2013. jan. 23. 14:29
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha bejelented a kutyát és az anyóst megbüntetik,jó eséllyel elteteti láb alól.Ha nincs kutya,nincs ügy.Ennyi.

Azt hazudja,hogy a kutya elpusztult és kész.

Vagy elkoboztatja a hatóság és a gyepin ölik meg.

Szóval ezeket az opciókat is figyelembe kell venni.

2013. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azért, ha választanom kéne a gyerekem és egy tök ismeretlen állat/ember között, én a gyerekemet választanám. Jelentsd be a helyi jegyzőnél.
2013. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én nem akarom hogy megbüntessék a kutya miatt, de azt sem szeretném ha megölné, megölnék a kutyát. :( Egyszerűen csak azt szeretném ha valahogy be lenne oltva. Akkor nem kellene aggódnom. :(
2013. jan. 23. 14:49
 17/21 anonim ***** válasza:
A tök ismeretlent nem tom, mér írtam... ha választanom kéne a gyerekem és bárki más között, én a gyerekem választanám, nah. :D
2013. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha tényleg olyan veszélyes akkor meg is ölheti a gyereket, és ettől jobban félnék mint, hogy be van e oltva vagy nincs! Te azt írod tudtoddal állatorvos még nem látta, tehát akár be is lehet oltva a kutya! Ha meg megakart volna harapni anno akkor meg is harap nem csak a nadrágodat !
2013. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem sunyiskodok. Én szoktam az lenni, aki a jegyző ELŐTT kimegy, és figyelmezteti a gazdit, h ha nem változtat a módszerén (éheztetés, be nem oltás, stb), akkor szólok a hatóságnak. Kap x hét határidőt, ha nem sikerül ezalatt megoldani, akkor továbbadom az ügyet magasabb helyre.
2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha a kutya valóban veszélyt jelent a gyermekre, akkor az oltás nem fog megoldani semmit.

Ha beoltották akkor is meg tudja harapni a gyereket. Nevelni kéne még pedig sürgősen. (persze a kutyát)

Én ahhoz kötném a láthatást, ha valahol máshol találkozik vele apuka, esetleg, ha garantálja azt, hogy a gyermek ottléte alatt a kutyát olyan helyre keríti el, ahol nem tehet kárt a gyermekben.

2013. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!