Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A környékünkön a nyílt utcán...

A környékünkön a nyílt utcán veri a kutyáját egy nő. Hogyan lehetne ez ellen fellépni?

Figyelt kérdés
Hol lehetne ezt jelenteni, és vajon történne-e valami, kijönnének-e kivizsgálni a dolgot. Nem akarom szónélkül hagyni azt, hogy valaki azért tartson kutyát, hogy utána pórázzal üsse verje az utcán csak mert az ugatott egyet.

2013. jan. 11. 09:58
1 2
 1/11 compactegon ***** válasza:
44%

szólj neki hogy feljelented. ha akadékoskodna, akkor:

[link]

2013. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Na azért nem mindegy, hogy néz ki ez a 'verés'. Engem is akartak már feljelenteni, mikor a kutyámat megbüntettem sz.rfalásért. De olyan is volt, hogy egy-egy pofon elcsattant, mikor harmadjára sem használt a rászólás.
2013. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hidd el az a nő nem csak egy fülest ad a kutyájának, hanem rendesen pórázzal csapkodja úgy hogy kutya szűköl közben. Nekem is van kutyám és persze ő is kapott már a seggére egyet-kettőt mert szart evett, de nem úgy hogy szűköljön tőle.
2013. jan. 11. 10:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ha valóban állatkínzásról van szó, jelentsd.


azt azért tudd, hogy az én kutyám életében nem kapott még egy igazi nyaklevest, mégis ha megemelem az újságpapírt, lapítva rohan ki a szobából. tényleg még a szél sem fújta meg a kutyát, egyszerűen félős, és ideggyenge. namost ha kint valaki azt látja, hogy hangosan valami miatt rászólok az ebre, és odafigyel valaki, annyit lát, hogy a kutya úgy lapít, mint akit egész életében vertek. aminek a töredéke sem igaz.

2013. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos amit itt leírtál, az nem állatkínzás, legalábbis nem büntetőjogi értelemben. Ahhoz az szükséges, hogy a bántalmazás maradandó egészségkárosodást vagy pusztulást okozzon, illetve erre alkalmas legyen. Ez esetleg az állatvédelmi törvény szerinti állatkínzásnak felel meg, amiért csak köziazgatási bírságot lehet kapni, viszont ezt meg nagyon nehéz bizonyítani. Tudtommal nem túl gyakori, hogy emiatt megbüntessenek valakit.
2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért tényleg nem mindegy, hogyan veri. Ha Budapest északi részén laksz, egy fekete hajú 60 kiló körüli nőről van szó, aki egy hatalmas majdnem 50 kilós fehér bulldoggal sétál, akkor magamra ismertem. És jelentem, a sz.revést én sem tolerálom, sőt, a kezem is eljár. De most a viccet félretéve, baromi könnyen szól bele a másik ember. Nekem is szóltak már az öregek, hogy miért bántom szegény állatot, majd ők jól rendőrt hívnak. Mindegyiknek elmondom, hogy oké, de előtte 2 napra kölcsönadom a kutyámat, aztán majd mindjárt nem akarnak rendőrt hívni. És azt hiszem, sokkal tisztább, ott helyben büntetni, mint hazamenni, és otthon, amikor már rég nem tudja a kutya, hogy miért kapja. Miután 20x szólok neki, ő is szokott egyet kapni, akár a seggére pórázzal, akár egy tockost.


Nyilván ha valaki minden ok nélkül bántja a kutyáját, akkor intézkedj, persze, de azért figyeld meg őket jobban. Aki azért tart kutyát, hogy verje, az nem viszi el sétálni, nem foglalkozik vele.

2013. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
55%
Én már a nőt ugyancsak elvertem volna, pórázzal.
2013. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

pórázzal SOHA nem ütjük meg a kutyát! ez egy alap dolog.

a nevelést meg nagyon sokan és nagyon sokszor összetévesztik a veréssel. Én is szigorú vagyok a kutyámmal, ha az utcán vagyunk, mert pl semmit nem szedhet fel, ha mégis, akkor én rákiabálok, hogy fúj, köpd ki, erre az esetek 95% ki is köpi, de pl ma amikor sétáltunk talált egy csontot, rászóltam, nem köpte ki, bevettem a két lábam közé, a térdemmel összeszorítottam, hogy ne tudjon ficánkolni, szétfeszítettem a száját, és kivettem a csontot, és utána kapott az orrára egy pöcköst, és ezt látta a házból egy vénasszony, aki mindenféle állatkínzónak lehordott, aztán felvilágosítottam, hogy ne szóljon bele, mert az, hogy az ő kutyája előttem kapta meg a lábát, mert odébb taszította a nevelés teljes hiányát mutatja. Ki nem állhatom, hogyha sétálás közben az emberek beleszólnak az én ügyembe, holott mit se tudnak a kutyámról.

érdekes, azt milyen kevesen jegyzik meg, hogy a kutya pl séta alatt végig a lábam mellett jön, ó nem, abba nem lehet belekötni. kérdező, én a helyedben nem jelentgetnék fel senkit sem, mert te se tudsz semmit arról a nőről, és lehet, hogy ha durvának is látszik, közel nem olyan, mint amilyennek kinéz.

2013. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
érdekes mennyire elsiklik a figyelmetek afelett h a kutyát nem csak nevelő célzattal ütötte meg, hanem a kutya rendesen szükölt fájdalmában. nem vagyok vénasszony én is kutyatartó vagyok látom hogyha valaki éppen azért ver rá egyet a kutyára mert az valami olyat csinált vagy mert szimplán egy iszákos senki akinek már korábban is voltak kutyái akik csak úgy hirtelen eltűntek majd lett helyette másik szerencsétlen.
2013. jan. 12. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem mondtam, hogy biztosan ez az eset áll fenn, ha nem, akkor készíts róla felvételt, és küldd el facebookon az Állatvédőrségnek. De pl. nekem is ha büntetem a kutyámat, már akkor szűköl, mikor még hozzá sem értem. Hisztike, hogy megússza a dolgot.
2013. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!