Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy veszélyes...

Miért van az, hogy veszélyes kertvárosi környékeken alig látok Komondorokat, ellenben rengeteg németjuhász, rottweiler, kaukázusi, kuvasz őrjöng a kerítéseknél? (Összesen 1 Komondorról tudok, aki a környékünkön lakik).

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami magyar,az sokak szerint nem jó.A külföldi fajták tartása sokszor csak divatmajmolás.
2010. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván azért mert a felsorolt fajták több mindenhez jók mint a komondor. Az csak őrzi a teret de nem igazán családi kutya
2010. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van. Amúgy az is igaz, hogy a magyar nem számít menőnek. Itt a Gyakorin többször ajánlottam a mudit olyanoknak, akiknek a megadott kritériumok szerint megfelelő lenne. Az egyik kérdésnél lepontoztak 30%-ra, az összes többi válaszoló magasabb százalékot ért el, az is, aki a labradort ajánlotta, mikor a kérdező világosan leírta, hogy házőrzőt szeretne. Egy másik kérdező olyan kutyát szeretett volna, aki könnyen tanítható, idegenekkel szemben bizalmatlan, talán azt is írta, hogy sportolni akar vele. A mudi pont ilyen, ezt oda is írtam. Erre valaki elkezd veszekedni, hogy már megint miért népszerűsítem a mudit, annyira unja...
2010. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehogymár unják a mudit, amikor alig van belőle. Milyen magyar az ilyen ember. Őriztessen csak házat a labradorral, de aztán ne csdálkozzon, ha betörnek mellette. Népszerüsíteni kell, a magyar fajtákat, elsősorban a mudit, mivel ez a legritkább, és legveszélyeztetettebb, az erdélyi kopóval együtt, de a többinek sem ártana egy kis jóhír...
2010. jan. 16. 17:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja köszi a válaszokat mindenkinek!
2010. jan. 16. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor éljen MAGYAR VIZSLA!!! :) (nekem is van) IMÁDOM!!!
2010. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az bizony!

Nagyon jó kutya, csak ezt tudom rá mondani. A legjobb vadászkutya, kiváló társ, és ha nem is házőrző, de nagyon jó jelzőkutya.

2010. jan. 17. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem egy rotim, és egy tacsi keverékem van. :) am. emeletesben lakok.
2010. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár régen feltett kérdés ez, de válaszolnék. A komondor hasonlóan a mudihoz nem divatkutya, ezt el kell fogadnunk. (Aki azt írja, hogy nem családbarát, az nincs tisztában a komondor jellemével.)

A komondor kifejezetten kisgyerekes családoknak ajánlatos, meg kell jegyeznem.

2011. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!