Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet megtanítani egy benti kutyának, hogy ne ugasson, ha kint tényleg hangosan jönnek-mennek az emberek?

Figyelt kérdés

Alapvetően csendes kutya, de amikor zajolnak kint (sajna minden nap), akkor 1-2 percig vakkantgat. Behívom hozzám és megdicsérem, mikor figyel rám, de még mindig csinálja.


Elvileg ha egyet-kettőt vakkant, akkor az még rendben van, de utána nekem kell "átvennem a szerepet", hogy értettem, hogy ő érzékelt valamit, én teszek rendet.


Nem fogok se fenyítést, se ilyen elektromos vackokat használni. Nem ezek érdekelne. Azt szeretném tudni, hogy mi erre a pontos gyakorlási útmutató.


Hogy mondjuk kimegyek, elé állok, mondom, hogy elég és ha csendben maradt megjutalmazom?



2013. jan. 23. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmiféle jutalmazás. Egyszerűen csak megtiltod neki ezt a viselkedést, keményen rászólsz, hogy hagyja abba. Csak pozitív megerősítéssel nem lehet kutyát nevelni! Kellenek szabályok, amiket be kell tartatnod. És bizony ehhez kellenek büntetések is. Persze nem fizikai büntetést értek ezalatt.
2013. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, én ezt értem és nem csak jutalmazni szoktam a kutyát. De: elkezd ugatni, rászólok és semmi. De ha odahívom magamhoz, akkor rám figyel. Elterelem a figyelmét, pl. pitiztetem és megsimizem utána. De ha még mindig zajolnak, akkor megint ugat. (az a mázli, hogy nem folyamatosan, tényleg csak 1-2 percig)
2013. jan. 23. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam, hogy tiltsd ezt a viselkedést! Ha rászólsz, ő nem engedelmeskedik és te ráhagyod, azzal csak következetlen leszel és máris csökken a tekintélyed. Ha gátolni akarsz egy viselkedést, akkor azt vidd is végig, ne add fel és ne csak próbálkozások legyenek, mert azzal a gyengeségedet mutatod. Az pedig nem jó megoldás erre, hogy mindig magadhoz hívod és feladatot csináltatsz vele, ez csak figyelem elterelés, a problémát nem orvosolja.

Az írásod alapján nem tűnik komolynak ez, ha ilyen mértékű gondot nem tudsz megoldani, akkor megjósolható, hogy sajnos még sokkal rosszabb dolgokat is meg fog engedni magának a kutya.

2013. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már bocs, de konkrét választ vártam erre. Amit eddig elmondtál, az nem túl nagy segítség. Ezt eddig is értettem, hogy nem szabad neki megengedni az ilyen viselkedést. De az, hogy tiltsam meg neki, elég tág fogalom.

Eddig ezért csináltam ezt a módszert, mert szokás alkalmazni a figyelem elterelést is. És mert így egész jól megy a dolog.


De ha szerinted tiltani kell neki, akkor leírnád, hogy konkrétan ezt hogy csinálnád mondjuk te?

Érted mire gondolok? Ha mondjuk kakis a baba, az egy dolog, hogy be kell pelenkázni de aki életben nem csinálta, annak részletesen meg kell mutatni, hogy annak mi a menete.


Azért nem vagyok a módszerben biztos mert eddig egy kutyámmal sem volt ilyen probléma...

Amúgy meg miért lennének később nagyobb gondok is? Egy kutya sem tökéletes, és mindig van valami, amit tanítani kell nekik. Inkább 1-2 kisebb gond legyen vele, mint sok nagy. :)

2013. jan. 23. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:

a külső körülmények miatti viselkedés okát keresd ! Ha ,mindíg így reagálsz rá, akkor mindíg ugatni fog,hiszen megerősítést kap és figyelmet!

javasolt technika :jönnek a hangoskodók, a kutyád ugat, te odamész hozzá ( és nem behívod magadhoz ),megdicséred,simi,és MOST MÁR ELÉG ! a különbség ?: a kutya jelzi amit a vezér talán nem vett észre ,így a vezér ,odamegy ,ellenőriz,megdícséri a viselkedését,és ÁTVESZI AZ IRÁNYÍTÁST. persze ,tudom h@lyén hangzik, de mi is ezzel a problémával küszködtünk,sokáig,sok technikát alkalmaztunk ( pásztorkutya !). talán,nem biztos ,a jan fennel könyvében olvastam róla, alkalmaztam,és jééééé!! működik! persze kellett hozzá pár hajnali felkelés ,amit utáltam, de a kutya megértette ,ma már a külső nagyon erős,és idegen zajokra reagál,és csak pár mélyről jövő morgással ,semmi ugatás.

benti kutya , emeletes társasház, több lakó, kisgyermekek ,stb . hangosak,harsányak :),persze kellett 2-3 hónap,míg megjegyezte az itt lakók szagát ( pár éve költöztünk ),és tudta mikor ki jön,de érdekes módon csak a teljesen idegenre reagál ,( legalább is míg az ajtón kívül van :) ha,már valaki idegen hozzánk jön, akkor az ajtó belső oldalán ,egy komoly pásztorkutya áll,figyelmesen,kicsit mogorván,és mérete minden tekintélyével,halk erős,mély hangú morgással. így az idegenek,nem szoktak belépni:)

2013. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy adhatnék konkrét tanácsot, ha nem is ismerem a kutyát? Olyan módszer kell, ami nála beválik. Ha eléggé ismered a kutyádat, akkor tudni fogod, hogy milyen erősen kell fognod, mennyire kell keménynek lenned hozzá.

Én a sajátomnál azt csináltam, amit az előttem válaszoló is írt -az a helyes- megköszönöm neki, hogy jelzett és utána már átveszem az irányítást tőle. Ha a rászólás önmagában kevés, akkor megy egy szemel verés vagy egy komolyabb büntetés fenyegetése. Ez hatni szokott mindig. De mint írtam, nincs olyan módszer, amit sablonként rá lehet húzni minden temperamentumú, minden típusú idegrendszerű kutyára. Találd meg, hogy nálatok mi az, ami használ vagy keress fel egy szakembert, aki segít.

2013. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

No, erre én is gondoltam, amit most írtatok. Csak attól tartottam, hogy dicséretnek fogja venni. Mármint, nem akartam átesni a túloldalra, hogy nehogy véletlen azt jutalmazzam, hogy hangoskodott, értitek.

Szerencsére késő este és hajnalban nem szokott ugatni. Inkább nap közben van ez, mert csapkodják az ajtót, kiabálnak stb. Az egyszerű jövés-menés nem zavarja. Szóval nem nagy a probléma csak orvosolni akarom, nehogy romoljon. :)

Ezt ki fogom próbálni holnaptól, aztán majd írok ha alakult valami.

Köszi! :)

2013. jan. 24. 19:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy azt csinálom, hogy ha vakkant párat, azt hagyom. Ha rendesen elkezd ugatni kimegyek, rászólok, hogy elég. Már működik mert egyszer szólok neki és abba is hagyja. Kár, hogy a drága szomszédoknál ez nem így működik... -.-
2013. febr. 7. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!