Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak hogy ne ejtse ki a játékot a szájából?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=cmWSWjev4xI

Ezt szeretném neki megtanítani, de mikor hozza vissza a játékát akkor félúton elengedi és az orrával meg a lábával löki el hozzám így nem tudom kivenni a szájából.


2013. jan. 19. 20:01
 1/5 anonim válasza:
Lehet, hogy fájnak a fogai.Ha fiatal kutyárol van szo akkor valoszinu hogy most cserélodnek a fogai es ilyenkor kellemetlen lehet neki a harapás.
2013. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabor.galilei válasza:

Először is gyakorlás kérdése.

Másodszor is, nézd meg a videón, hogy egy pár lépésre van a kutya és a gazdi , és csak akkor kapja meg a kutya a jutifalatot, ha cserél a gazdival.

Tehát egy lépésről kezdjétek, hogy megértse a kutya a csere értelmét, fokozatosan távolodjatok egymástól, de napi 5 perc is elegendő , mert a kutya megunja és elveszti az érdeklődését. Játéknak kell felfognia :)

Szerintem függ még a kutya fajtájától is.A legfontosabb még, az állandó dicséret!

2013. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaz nekem Golden retrieverem van, de ugyebár a kézbe adás nem öröklött hanem tanult, úgyhogy tök mindegy milyen fajtáról van szó.


Nálunk is az volt a baj, hogy elém dobta az apporttárgyat. Én is megtanítottam neki a tart vezényszót. szájába adtam mondtam hogy tart... hatászünet... nagy dícséret jutifali! És ezt sokszor és egyre hosszabbra kihúzod a hatásszünetet. Több gyakorlás után eltávolodok körözök a kutya mellett miközben neki tartania kell, oda megyek átveszem "okos" és mehet a fincsi jutifalat. Séták során is szájába adtam, kiadtam neki a vezényszót, ha kiköpte vissza a szájába 10 méter után kiveszem okos. De ezt már akkor ha a kutya érti a feladatot. Sok-sok gyakorlás kérdése, nekem annyira rákapott a kutyám hogy azóta is a játékát hurolja a szájába mindenhova nyújta nekem hogy vegyem el egy kis falatot remélve :D

2013. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy könyvem abból írom neked le:

1, Egy éles késsel hasítsunk be egy teniszlabdát kb 2,5 cm hosszan.

2, Nyomd szét a labdát hogy kinyíljon a rés! Mutsasd meg a kutyádnak, had lássa ő is amikor beleteszed a jutalomfalatot.

3, Kezdj el vele játszani dobáld a földhöz, dobd a magasba majd hajítsd el és biztasd kutyádat, hogy vigye vissza!

4, Amikor kutyád(végül vagy nehezen) visszahozta a labdát nyomd össze és vedd ki a jutalomfalatot majd add oda neki. Mivel képtelem magától kiszedni lassan megtanulja, hogy vissza kell vinni


Sok sikert :)

Mindenkinek ajánlom a könyvet címe:

Kyra Sundance- 10 perces kutyaiskola

2013. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Többet fogom gyakorolni vele. Amúgy border collie és mindent nagyon hamar megtanul de ez nem megy neki, lehet hogy csak több időre van szüksége :)
2013. jan. 29. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!