Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes kisfiam csak ringatás...

11 hetes kisfiam csak ringatással tud elaludni. Most próbálom megtanitani neki az egyedüli elalvást, de nagyon nehéz. Megszakad a szivem, ahogy sir, és a végén felveszem és elaltatom. Mit tegyek? Milyen módszerrel altassam?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Most bizti sokan a szopival alszik el,az nem akkora "gond".Lefog róla szokni magától hidd el.Èn sem bírom hallgatni mikor a lányom sír,így van,hogy én is ringatom,de egyre kevesebbszer.
2008. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,kitörültem véletlenül.

--ne ringasd,nyugtasd meg majd tedd vissza a kisányba.maradj vele,amíg el nem alszik .Nálunk ez nem vált be.

2008. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen baj azzal ha cicin alszik el a baba.Még kicsike.Nekem nem stílusom a sírni hagyás.Ha kell ringatom,ha cici kell neki,akkor at kap.Nincsen mindíg felkapkodva,de alváshoz kell neki a nyugalom,és ha ez a komfort kell neki,akkor add meg.Szerintem.
2008. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én fokozatosan csináltam.hasra fektetem és simogattam a kis homlokát fentről a szeméig,így csujodnak a szemei, majd úgy marad.aztán amikor úgy láttam ezt megszokta (2hét)akkor nem simogattam elalvásig,otthagytam, ha nyöszörgött visszamentem megsimogattam, otthagytam...

és most már ritkán kell simogatnom.kézben is akkor kell altatni, ha mondjuk fáj a pocija.

2hónapos kisfiú anyukája

2008. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem szopi közben alszik el, utána kb 1 órára. Szopi után nagyon éber, ilyenkor játszani szoktunk, és amikor fáradt sirdogálással jelzi, ekkor kell elringatni. Rosszul csinálom?
2008. szept. 22. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:
ha mindenképp igényli a mozgást elalváshoz (értsd: ringatás, babakocsiban tologatás, stb) és szeretnéd is úgy altatni, ahogy neki jó, próbáld ki a mi módszerünket, mi 8 hetes korától féléves koráig így altattuk, kényelmes és prakikus, plusz a hátad se szakad be az egyre nehezebb babától: tedd bele a mózeskosárba és azt "döcögtesd", ringasd finoman, lágyan a térdeden. Így közben tudtok a pároddal beszélgetni, tudod nézni a tv-t, olvasni, de amíg le nem csukódik a szemecskéje, mosolyoghatsz rá, és így még cumi se kell az elalváshoz. Ha elaludt, tedd le a mózest a kiságyába, vagy vmi más, stabil felületre és kész. Mi ki is tudtuk venni belőle ébredés nélkül. Úgy lett átszoktatva később az egyedül alvásra, hogy ringattuk így amíg el nem álmosodott nagyon, aztán áttettük és simiztük a kiságyban, míg el nem aludt. Ma már csak a kiságy és pici odabújás kell.
2008. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, hogy ezt mondom, szerintem rosszul teszed, hogy ringatással altatod a babád! Lefognak pontozni, de én hagynám kicsit sírni, és csak a legvégső esetben venném ki, de szigorúan 1-2 percre! Aztán megint vissza, hasra fektetve és simogatva a hátát megnyugszik és elalszik! Még nem késő ezt elkezdened és meglátod, pár héten belül hasra fektetve el fog tudni magától aludni, úgy, hogy max. addig maradsz ott a kiságyánál amíg nyitva van a szeme!

Én megszületése óta csináltam, hogy hason alszik a kislányom!!!! Már 2 hónapja elég csak a kiságyba betennem és nem sír, hanem csukódik a szeme, de ha nagyon fáradt, vagy nyűgös valami miatt max. 5 perc sírás és megnyugszik és elalszik!

Az első két hét nehéz lesz, de hidd el, be fog jönni és utána már nem lesz gond az alvással!!

4 hónapos anyuka kíván boldog babázást!

2008. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat. Hason elalvást is próbáltam, de nagyon sirt, bár lehet én nem voltam elég kitartó. Babakocsiban is addig sir, amig ki nem veszem és el nem altatom, miután elaludt berakom a kocsiba és akkor 2 órát is tud aludni. Félek, hogy már most elrontottam.
2008. szept. 22. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

a mózeskosaras válaszadó vagyok, szerintem nincsen elrontva, 3-4 hónapos koráig még nagyon jól kezelhetőek, lehet változtatni, sokmindent kipróbálni, de mindenkinek a saját módszere jön be. Én is hallottam sokfelől sok változatot, hogy kinek mi vált be, végül magunk találtunk ki egy jót. A ringatás egyébként bizonyítottan jót tesz a baba idegrendszeri fejlődésének :)

szerintem amúgy a kérdés azért született, mert a kérdező véleményeket vár, tehát egy véleményt nem illik csak azért lepontozni, mert nem értünk vele egyet. a lepontozás annak jár, aki nem adott hasznos választ. Előttem szóló, szerintem nem pontoznak le :)

2008. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!