Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának, hogy csak parancsszóra ehet? (klikkeres módszerrel) Valaki el tudná részletesen magyarázni?

Figyelt kérdés

A többire egész hamar rájöttemolvastam sokat a témában. Tudom,hogy folyamatában a legjobb gyorsan elkapni a dolgokat,amiket elvárok tőle,innen már nagyon hamar felfogja és meg is tanulja a parancsokat.

Viszont ezt nem tudom,hogy csináljam,ugyanis ahogy lerakom a kaját máris ráveti magát (nem éheztetem,csak kölyökkutya és iszonyatosan falánk) . Szóval felesleges arra várnom,hogy megálljon egy pillanatra a kaja előtt,mert ilyen nincs:D


2012. febr. 29. 20:33
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
ja és szoktam "enni" a táljából,de akkor is folyamatosan vissza kell tartanom,lökdösnöm,mert türelmetlen és zabálna rögtön.Sokszor játéknak veszi ahogy a kezemmel visszatolom,folyamatosan próbálkozik
2012. febr. 29. 20:35
 2/33 anonim ***** válasza:
7%
Miért kellene hogy megálljon a kaja előtt és ne egyen? Vagy kínozni akarod szerencsétlent?
2012. febr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%

Én klikker nélkül tanítottam meg ezt a kutyáimnak.

Tedd pórázra a kutyát és kösd ki valahova. Mikor adnád neki a kutyát akkor ültesd le és mond hogy vár (vagy azt ami a parancs szó lesz). Szépen lassan kezd el letenni a tálját, de ha észreveszed hogy nem marad nyugott akkor mond hogy nem (vagy ami nálad a tiltó parancs). És vedd vissza magadhoz a tálat. Aztán ezt egy jó párszor meg kell csinálna mire rájön hogy mit is vársz tőle. Mikor már szépen ül és azt akard hogy egyen akkor mond hogy "ehet" (nálunk pl. ez a parancsszó). Aztán végül már póráz nélkül is lehet..


Na remélem le tudtam érni értelmesen... de most így nem igazán tudtam elmagyarázni. Ha valami kérdésed van akkor írj privátot.

2012. febr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem tanítás, hanem dominancia gyakorlat, szabály. Tanítani is biztos lehet, de sosem lesz komoly a kutya számára, bármikor megszegheti. Mennyi idős? Hét hónapos kora előtt nem nagyon érdemes még ilyen dominancia gyakorlatokat végezni.


Ugyan az a technikája egyébként ennek is, mint a japán vacsorának. Itt az első részben láthatod a japán vacsorát.

[link]

Ugyan ezt kell csinálni a táljánál is, leülsz, előveszel a zsebedből pár falat kaját és látványosan elkezded enni. A kutya nem mehet a közeledbe, ahogy a tál közelébe sem, csak mikor te engedélyezed. Persze csak a tekintélyeddel tartod őt távol. Pár alkalom után, ha hiteles vagy, elérheted, hogy már lezuhanyozhatsz kényelmesen, a kutya mégsem nyúlik hozzá a kajához, míg nem szólsz neki.

Nálunk most ez megy, csak egész napos leosztásban. Míg dolgozok, kint van pár falat kaja előtte, nyolc órán keresztül sem nyúl hozzá, csak mikor hazaérek és engedélyt adok neki erre.

2012. febr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
30%

Én klikker nélkül tanítottam meg ezt a kutyáimnak.

Tedd pórázra a kutyát és kösd ki valahova. Mikor adnád neki a kutyát akkor ültesd le és mond hogy vár (vagy azt ami a parancs szó lesz). Szépen lassan kezd el letenni a tálját, de ha észreveszed hogy nem marad nyugott akkor mond hogy nem (vagy ami nálad a tiltó parancs). És vedd vissza magadhoz a tálat. Aztán ezt egy jó párszor meg kell csinálna mire rájön hogy mit is vársz tőle. Mikor már szépen ül és azt akard hogy egyen akkor mond hogy "ehet" (nálunk pl. ez a parancsszó). Aztán végül már póráz nélkül is lehet..


Na remélem le tudtam érni értelmesen... de most így nem igazán tudtam elmagyarázni. Ha valami kérdésed van akkor írj privátot.

2012. febr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Igen,kínozni akarom ,ez a hobbim hogy menhelyről mentett kiskutyákat szadizzak,miután évekig sóvárogtam egy kutyára mindent beszereztem neki és rengeteget foglalkozok vele..

Nem egy fél napig szeretném,hogy üljön és csorgassa a nyálát a kajára,csak egy jólnevelt,kezelhető,nem ételagresszív kutyát szeretnék aki engem tekint falkavezérnek és ezért hallgat rám

2012. febr. 29. 20:45
 7/33 anonim ***** válasza:
30%

20:43 vagyok

Bocsi csak véletlenül kétszer mentem rá így kétszer küldte....

2012. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
A #4-el értek egyet. Szabályokat nem tanítunk, hanem betartatunk!
2012. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Én itt mellőztem a klikkert, nem is kell jutalmazni szerintem ennél.

Leültettem a kutyát, leraktam tőle 2-3lépésre a tálat, ha megindult leszidtam, és visszaültettem. Ha nyugton maradt 10-20mp-ig, ment hogy :'Tied, egyél' és az volt a jutalom, hogy ehetett. Persze az időt folyamatosan növeltem idővel.

(9hetes korában kezdtem el vele 1hét alatt megtanulta az alapot: nem indult el felé, engem nézett, maximum kicsit nyöszörgött. Most már nyugodtan magára is hagyhatom a kajájával, nem nyúl hozzá amíg meg nem engedem).

2012. febr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nem az a feladat amit klikkerrel kell tanítani! Ez egy szabály, ez nem móka. És a kiskutyának mindig ki kell mutatni, hogy ki a főnök, nem úgy van az hogy x kor alatt csinálhat amit akar. Persze ha a kutya már "el van rontva" akkor jól jönnek ilyen gyakorlatok, de ha nincs akkor ennek az egész dominanciának természetesen kell jönni és nem gyakorlatokban.

Én a hazaviteltől azonnal elvártam a kutyáimtól hogy parancsszó nélkül ne egyenek. Egyszerűen nem engedtem oda a tálhoz (elvégre én vagyok az erősebb és lehet lepontozni..), aztán amikor már megtanulta a parancsot, azt mondtam neki, hogy 'nem szabad'. Bár lehet, hogy én látom túl egyszerűen a dolgokat.

2012. febr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!