Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire aggasztó...

Szerintetek mennyire aggasztó ha egy 8 hónapos kutya kb 1 órai intenzív erdei rohangálás után annyira fáradt hogy már a kapuba lefekszik?

Figyelt kérdés
Nem erőltetjük egy kutyás csapattal járjuk az erdőt és velük szokott vágtázni. Egyébként nagytestü kutyus. Mivel kicsinek volt egy csontgyulladása ezért orvosi utasításra kiméljük,így csak hetente 2-3 alkalommal engedjük a nagy futást, bár láthatólag élvezi. Lehet hogy csak én aggódom túl a dolgot, a doki szerint szép egészséges jólfejlett kutya.
2013. jan. 23. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajta, ha alapból sem tartozik a pörgős fajtákba, akkor teljesen normális, ha 1 óra után fáradt :)

Nekem is nagytestűm van, nem nagy a mozgásigénye.. Ennyitől korábban ő is úgy elfáradt, hogy már a lift előtt lefeküdt :)

2013. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem baj, gondolj bele, hogy az erdőben nemcsak rohangál, hanem szagolgat is. Ez ugy összeségében az agyat is fárasztja, nemcsak a testet:) és ő még csak 8 hónapos:)
2013. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nem fogja magát halálra futni.Pont annyit fog szaladni amennyi jól esik neki.
2013. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként boxer a drága, de olyan sprinteket levág mint egy agár, nagyon szeretjük és folyton aggodalmaskodunk.
2013. jan. 23. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Kölyök kutyák hajlamosak többet mozogni, mint amennyit bírnának.Azzal, hogy csak hetente párszor engeditek futkározni, nem kímélitek . Naponta kellene lehetőség rá, hogy fusson, játsszon más kutyával, de kevesebbet.
2013. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A rövidebb séták is kb 40 percesek és olyankor sincs egyedül csak nincs túl nagy csapat, csak 3 kutya, a nagy bandázásoknál pedig átlag 8.
2013. jan. 23. 20:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy természetesen naponta van sétáltatva, és útközben is találkozik kutyákkal.
2013. jan. 23. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Normális dolog, hisz még kölyök fejlődésben van. Az már valami hogy sprintel, mert eléggé mozgásszerető fajta a boxer. Majd meglátod másfél kétéves korára többet kibír majd. Örülj hogy otthon nem rombol, hanem lefekszik aludni
2013. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért tud rombolni is ne aggódj:-)
2013. jan. 23. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Furcsa, bár biztos egyénfüggő is :)

Én eddig csak olyan boxer kölyköket/növendékeket ismertem, akinek 2-3 óra mozgatás/tanítás semmit nem ért, újratöltött, mint egy duracell nyuszi és pörgött ezerrel :)

2013. jan. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!