Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lesznek azok nyamvadt...

Hova lesznek azok nyamvadt chipek? Miért nem tudják rendesen betenni neki, hogy a helyén maradjon? Ilyenkor jogosan kérik el megint a beültetés árát?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van, mindkettőben volt már chip a rendelet előtt is. Még novemberben vittük oltásra az egyiket és a doki mivel a rendelet miatt kötelessége, megnézte hogy a chippel minden rendben van-e. A chip nem volt megtalálható, azt mondta, kell egy másikat betenni. Nem örültem neki (7000Ft náluk), de mivel kell, kifizettem. Tegnap el kellett vinnem ugyenezt a kutyánkat dokihoz, mert játék közben jobban elkapta a másik a lábát és sántított. A doki kezdi a chip ellenőrzésével, ami megint nem volt megtalálható. Én már megbolondulok. A másik kutyánknak az elsővel sincs semmi gond, neki meg már a második vándorolt el. Így már "kicsit" sokba kerül ez a móka (15000+2*7000).
2013. jan. 24. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, a chip nem esik ki. Az előfordul, hogy idővel a bőr alatt arrébb vándorol, de hogy ki nem jön, az tuti.

Itt valami simli lehet...

2013. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs!

Olyan van, hogy a kutya növekedése közben kicsit elvándorol a chip, de amit írsz az vicc.

vagy a chipleolvasója ment tönkre vagy csak le akar húzni.

Nem lehet egy kutyában több chip. Az olyan, mintha neked két névre lenne személyid.

2013. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
menjél másik dokihoz.Netán a doki elemet cserélhetne a leolvasóban. Vagy alaposabban kellene keresnie.
2013. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem esik ki, de sajnos nem találtuk meg, hogy hová vándorolt. Már 2 doki nézegette a leolvasóval. Az is felmerült, hogy a leolvasó a rossz, de akkor a másikban miért találták meg vele elsőre a chipet?
2013. jan. 24. 12:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek is eltűnt így egyszer a kutyájából a chip, már azt is furcsállottam. Gondolom csak arrébb vándorolt és nem találták meg.

Ha legközelebb megint előfordul ilyen, ne tetess bele új chipet, hanem vidd el egy másik dokihoz, kerestesd meg vele is.

Vagy lehet hogy ez az orvos valahogy bénán adja be a chipet? Nem tudom ez mennyire fordulhat elő. Mondjuk nem szúrja a tűt elég mélyre, vagy ilyesmi. Nem tudom hogy ez lehetséges e, de lehet hogy ez a gond. Mindenesetre ebben az esetben is indokolt egy másik orvos.

2013. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindig, minden állatunkal hozzájuk járunk a degutól a kutyáig. Soha nem tapasztaltam, hogy a lehúzásra mennének. Most sem gondolnék erre, mert 7000Ft-ért nem hiszem, hogy vizsgálgatnák feleslegesen majdnem 2 órán keresztül a kutyát, mikor a vizsgálat alapdíja 4000Ft náluk és legalább 10-en vártak már utánunk.
2013. jan. 24. 12:51
 7/15 anonim ***** válasza:

én is láttam már olyat, hogy rossz volt a leolvasó, ráadásul vizsgán...

mindegyik másik kutyában megtalálták a chipet, csak abban az egyben nem, pedig végignézték fejétől a farkáig, és elemet is cseréltek a leolvasóban... végül tanukkal meg jegyzőkönyvvel tehette csak le a vizsgát, majd utólag kellett a MEOE-ban leolvastatnia, hogy elfogadják a (sikeres) vizsgáját. végig benne volt a chip, a másik leolvasó rögtön megtalálta.

2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért lehetne a doki olyan rendes, hogy ilyenkor önköltségi áron megcsinálja...
2013. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Talán a chip gyártójának kellene írni. Vagy éppen a te kutyád lejárt szavatosságú chipet kapott.
2013. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Arra senki nem gondol hogy abban a kutyában már 3 idegen test kering ezek szerint?
2013. jan. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!