Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lesznek azok nyamvadt...

Hova lesznek azok nyamvadt chipek? Miért nem tudják rendesen betenni neki, hogy a helyén maradjon? Ilyenkor jogosan kérik el megint a beültetés árát?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van, mindkettőben volt már chip a rendelet előtt is. Még novemberben vittük oltásra az egyiket és a doki mivel a rendelet miatt kötelessége, megnézte hogy a chippel minden rendben van-e. A chip nem volt megtalálható, azt mondta, kell egy másikat betenni. Nem örültem neki (7000Ft náluk), de mivel kell, kifizettem. Tegnap el kellett vinnem ugyenezt a kutyánkat dokihoz, mert játék közben jobban elkapta a másik a lábát és sántított. A doki kezdi a chip ellenőrzésével, ami megint nem volt megtalálható. Én már megbolondulok. A másik kutyánknak az elsővel sincs semmi gond, neki meg már a második vándorolt el. Így már "kicsit" sokba kerül ez a móka (15000+2*7000).
2013. jan. 24. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem bolygó az, hogy keringjen! A szavatossága meg nem jár le.
2013. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
De, lejár. Mindegyiken rajta van a lejárat ideje.
2013. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A lejárati idő a sterilitásra vonatkozik!

Tehát ha bontatlan csomagolásban van akkor él a lejárati idő, ha már beültették a kutyában akkor nem!

2013. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem chip jár le, hanem a csomagolása. Egyszerűen azért van rajta egy dátum, mert kötelező minden sterilen csomagolt orvosi műszerre ráírni egy lejárati dátumot. Attól még ami csomagolásban van ugyan úgy funkcionál a lejárat utáni napon is mint a lejárat előtti napon.
2013. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Oltási könyvben benne van a Chip kód, ezt csak arra írom, hogy ha büntetni akarnának és mégsem ültetsz be többet, talán ezzel megúszhatod a büntetést, hiszen te beültetted. Én sem szívesen ültetnék "3 idegen testet" a kutyámba. Egyszer megcsináltam, mert én is nyugodtabb vagyok, ha elveszne a kutya, de gondoltam már rá, hogy az egyiknek pl. van egy csomó a bőre alatt, amit nem jó piszkálni, mi van ha arrafelé vándorol?
2013. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!