Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát lehet...

Milyen kistestű kutyát lehet kint tartani az udvaron?

Figyelt kérdés
Pl.: Yorkshire Terrier, Bichon Bolognesse, Cavalier King Charles Spániel, stb.

2013. jan. 24. 13:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Minek akarsz egyáltalán kutyát Lettike?
2013. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 DogSportsTimi ***** válasza:

A társasági kutyafajták egyáltalán nem tarthatóak csak kint az udvaron. Ezeket úgy tenyésztették ki, hogy az ember közelében legyenek bent a családdal. Nekik ez a "funkciójuk".

Talán még azt mondom, hogy Angol Coccer Spániel-t tarthatsz kint MEGFELELŐ kinti tartással. De azért egy spanci sem olyan kistestű...

2013. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%

Nem értem minek tenyésztettek ki ilyen kis életképtelen kutyákat mint a yorki, csivava, bichonok stb...

Nem lehet őket kint tartani, betegesek , törékenyek

Jól van , elférnek az ölben meg minden de nem lehet velük jól játszani, az ösztöneik visszafejlődtek

miért kellett őket ilyennek tenyészteni ?

Nem a kutyákat bántom, ez az emberek hibája... a kutyák nem tehetnek róla hogy ilyenek. Még mielőtt megenne valakinek a véleménye, én szeretem a kutyákat , nekem is van, de direkt keveréket választottam hogy ne legyen ilyen kis kényes, és jól van tartva...

2013. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Sziasztok!


Na akkor helyesbítsünk: a yorkshire terrier és westhigland terrier NEM TÁRSASÁGI kutya!


Más kérdés, hogy az emberek már nem igazán rágcsálóírtásra használják, mint ahogy sok más fajtával is ez a helyzet. Nincs ebben semmi rosz. De mivel a tenyésztés és az életkörülmények nagyban változtak az évtizedek folyamán az ember nem igazán teszi ki őket az időjárás viszontagságainak. A westi szörzetminősége és testfelépítése miatt akár kint is lehetne tartani - én nem igazán ajánlom, mert nagyon sok embernek arról sincs fogalma, hogy mit kell egy kutyával kezdeni, nem hogy megfelelő körülményeket biztosítson az ebének.

Igen persze, van aki kinn tartja a westit, a kutya is megszokta és szereti DE KOMFORTOS, SZÉL-ESŐVÉDETT helye van!


A yorki már megint más, mert ugyan ő is "tart" téli bundát, ami annyiban más, hogy főként a hasa és a hajlatok tájékán dúsabb szőrzetet növeszt, NA ŐT AZTÁN tényleg tilos kinn tartani, sem a tenyésztése, sem a fent már említett magyar hozzáállás ezt nem teszi lehetővé.


Remélem így már elfogadható és világos a többiek érvelése:)

2013. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Azért nem érted mert rövid a látótered.

Az eszedbe sem jut kinek mit tetszik, lehet hogy Marika néni szereti úgy általában a kutyákat, de egy közepes,nagyobb testű mégis csak sok lenne neki, míg egy kis testű igényeit már kitudná elégíteni.

Ezek a kutyák ráadásul sokkal jobban igénylik az ember közelségét mint egy nagyobb, mert nekik világéletükben az volt a dolguk hogy társaságiak legyenek.

Marikának továbbá az is tetszik benne hogy kisbaba méretű, lehet babusgatni, kézben is hozni vinni.

Nem foglal sok helyet, nem eszik, nem kell mozgás, elfér a lakásban is bőven.

És semmi más feladatuk nincs minthogy szeresse a gazdit, és erre a célra ők lettek kitenyésztve.

2013. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is nagyon kicsi termetű és keverék...

Nem szűk a látóköröm , de képzeld el hogy vannak kis termetű keverék kutyák is. Attól hogy kis termetű még bírhatja a hideget mint az én kutyám, vagy pl. a westi vagy a foxi

2013. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Palota pincsink van kint-bent tartjuk. Kutyaajtó van neki felszerelve, imád kint lenni szinte sosincs bent. Persze estére bejön, meg amikor szeretne, de azt veszem èszre hogy csak akkor jön ha nagyon muszáj. De szerintemse kertbe valók az ilyen kutyák.

Mi mikor választottunk a pulin is gondolkodtunk, mert nem igazán nagy ès elvan az udvaron.

Van egy foxi keverékünk egyszerűen utál bent lenni viszont nem szívesen engedem ki a rövid szőre miatt. Az ilyen kutyák, lehet kibírják a hideget, de nem tesz jót nekik. Szerintem válassz inkább egy közép termetű kutyát, ők jobban bírják a téli hideget.

2013. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Na egy yorki vagy bichon kölyköt kiraknál az udvarra az első bagoly elkapná vacsorának.
2013. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyiket sem. A spánielek is társasági kutyák, nekem angol cockereim vannak, de ők sem szeretnek ilyen időben kint lenni. Kintre puli, mudi, vagy olyan keverék való, amelyiknek van olyan szőre, hogy ne fázzon meg. Emellett akkor is kell neki egy rendes hely, ahol elbújhat.
2013. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én kutyám kis termetű , rövid szőrű és csak egy rétegű szőre van. Választási lehetősége a meleg kazánház és a puha kutyamatraca vagy kint lenni a hóban ( szabadon járhat-kelhet a 2 között) és inkább a hóba vagy a háza tetején fekszik
2013. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!