Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felszed minden a földről,...

Felszed minden a földről, hogy lehet megakadályozni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves, nőstény, nem fajtiszta kutyánk, enni adunk rendesen, jó bőrben van. Mivel elég hanyag a környezet, az emberek nem figyelnek a tisztaságra, ezért itt-ott 1-2 csont is megtalálható a földön, vagy valamilyen ételdarab.

Ennek következtében sétáltatáskor a kutya minden ilyen alkalmat megragad, és mintha ki lenne éhezve, minden elkezd felfalni, rágja a csontokat, és utána mindig beteg. Amikor befal valamit, és ki szeretnénk venni a szájából, akkor a hátán felborzolja a szőrt, beszorítja a fogai közé az ételdarabot/csontot és morog. Soha ezelőtt nem történt meg, de most hozzám kapott és ez úgy gondolom nem jó jel. Hogyan lehetne megtanítani, hogy ne szedjen fel mindent a földről, vagy már túl késő?



2013. jan. 24. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezzel a problémával küzdök. Ő is 4 éves, de még csak 1 hónapja van nálam.

Jelenleg a "hagyd" parancsot tanítom neki. Otthon már egész jól megy, de az utcán azért még nagy kihívás. :)

Úgy csinálom, hogy először a kezembe veszek egy szem száraz tápot, a zsebembe meg bekészítek valami finom jutifalatot. A kezemet rögtön elkezdi nyalogatni, próbálja megszerezni. Egy idő után feladja, amikor elfordítja a fejét, mondom neki hogy hagyd, és kap egy fincsi jutifalatot.

Ha ez már megy, és a hagyd parancs után abbahagyja a próbálkozást, akkor lehet nyitott tenyérrel csinálni, majd a földhöz egyre közelebb tenni a kezed, végül letenni a földre a tápot.

Szerintem hamarosan már kint is menni fog, de szerintem ez nem a legjobb megoldás, mert így folyamatosan figyelnem kell őt és sokszor nem tudom megítélni, hogy csak nagyon szagol valamit, vagy eszik.

Így ha valamit feleszik, akkor mindig nagyon megszidom, hátha le szokik róla. De még nem jártam sikerrel. :( Mondjuk még csak nem rég van nálam, így lehet hogy egy idő után leszokik róla, de most nagyon nem úgy néz ki. Inkább mint ha egyre mohóbban enné fel a földről a dolgokat...

2013. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot, ki próbálom, a miénk már nagyon rég ezt csinálja és szidás nem segít semmit, csak elkeseredik, de folytatni fogja.
2013. jan. 24. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Húha, a saját kutyád megmorog? Akkor a kutya a falkavezér!!!

Ez a probléma gyökere, ennek olvass először utána. A kérdésedre válaszként: fogj egy fél literes flakont, tegyél bele 10-20 kavicsot. És abban a másodpercben, mikor fel akarja kapni vagy felkapja a kaját, a füle mellett hirtelen, nagyon erősen rázz egyet a flakonnal, úgy megijed, hogy kiköpi!

2013. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!