Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám morogni ha azt modnom neki hogy morogj?

Figyelt kérdés
Help :)
2013. jan. 24. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Játék közben szokott morogni? Mikor veled, más kutyákkal, tárgyal játszik? Ha igen, akkor elkapással meg tudod tanítani.
2013. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ha rongy vagy valmi mit huzunk nagy ritkán morog .
2013. jan. 24. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra rádicsérhetsz. Ha klikkeres párti vagy, azzal sokkal hamarabb érsz el sikert, de persze nélküle is lehetséges. Ha mindig pontosan megy a megerősítés, akkor egyre gyakrabban fogja mutatni játék közben is ezt a viselkedést, egy idő után már anélkül is morogni fog (persze akkor ez csak egy közömbös viselkedés lesz a számára, nem agresszió), ha ide eljutottatok, akkor érdemes csak vezényszóhoz kötni.
2013. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Úgy, hogy ilyenkor jutalmazd meg valamivel.Pl kajával.

Egyik kutyám zaba gép volt. Mikor ettem vagy valamit akart akkor mindig vakkantott.

Ezt használtam ki arra, hogy megtanítottam köszönni parancsra.

Kezembe vettem egy falat húst, megvártam míg vakkant és megkapta a húst. Ugyanakkor megdicsértem.

Mikor ezt megtanulta elhagytam a kaját.

Az utcán csak szóltam neki, hogy köszönj, ökölbe szorítottam a kezem amit látott és vakkantott.

Utána mindig szóbeli dicséretet kapott, vagy valamilyen tárgyat.

2013. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!