Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopsz meddig tüzel?

Sweeney kérdése:

A mopsz meddig tüzel?

Figyelt kérdés

Tavaly májusba született, most pár napja vérzett először. Hány napig fog tartani?


Nem tudom, hogy fontos-e egyáltalán, hogy mopszról van szó és, hogy az első tüzelése. Először van kutyám még kicsit amatőr vagyok.


2013. jan. 24. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan annyi ideig, mint a többi fajta. Ha kutyád van, illik, sőt ajánlatos kihasználni a net lehetőségeit és a fajtáról elolvasni azt a rengeteg leírást, amit találni lehet.Figyelmedbe ajánlom a szuka kutyákról szóló szösszeneteket is.
2013. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kb 20 napig tart
2013. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kell úgy kezelni, mint egy óvódást. Azért kérdeztem meg itt, mert tíz helyen tizenkét féle verziót írtak.
2013. jan. 24. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát mivel ide annyi szakképzett prof jár, tuti, hogy majd itt megtudod a frankót... :/

Sosem értettem, hogy miért tarták emberek a gyk-t hitelesebbnek, mint a szakirodalmat mondjuk. Na persze a forráselemzéshez is kell némi ész.

2013. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kb. 20 25 napig tart, egyedtől függő. viszont ahogy a vérzés elmúlik, és felváltja egy világos savó szerű váladékozás, általában a 9. nap környékétől, akkor nagyon nagy odafigyelést igényel, mivel ekkortól felvehetik a kant.

ugyhogy ekkor felügyelet nélkül nem szabad hagyni, és séta is csak pórázon.

2013. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mi volt az a tíz hely, amit olvastál.Alap, hogy a szukák ÁLTALÁBAN 6 havonta tüzelnek.A tüzelés kb 3 hétig tart. A második héttől kezdődően felvehetik a kant.

Mindez csak az átlag. Mivel a kutya élőlény, előfordul, hogy nem tartja be az általánost. Évente többször is tüzel, mint 2. A tüzelése nem 3, hanem 4 hétig tart. A kant éppen nem a 8-ik naptól venné fel, hanem a 15-iktől.

2013. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Reméltem, gondoltam, hogy talán mopsz tulajok is írnak. Egy szóval nem állítom, hogy ez az oldal hitelesebb, mint más vagy, mint a szentséges szakirodalom, de itthon 3 kutyás könyv van és egyikben sem esik szó arról, hogy hány napig tart a tüzelés.

Azt nem értem, hogy miért kell itt minden embernek nagypofájú bunkónak lenni. Az életbe visszabújtok a csigaházba, és itt kiélhetitek az ilyesfajta vágyaitokat?

Az ember feltesz egy kérdést - valószínűleg azért, mert máshol nem találja a választ - és a tuskó, faragatlan emberek lekicsinylő, tahó válaszait olvashatja. Miért jobb bunkónak lenni, mint normális, készséges, az esetleges hülyeségek felet szemet hunyó, kulturált embernek? Mindegy.


Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 25. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
igazából nem lényeges, hogy milyen fajta. Figyeljétek, hogy mikor szűnik meg a piros vérzés, és onnantól felügyelet szigorúan. és miután szukánként változó, 30 napig vigyázz rá az a tuti. van olyan szuka amelyik még 25-26 naposan is képes felvenni a kant.
2013. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mopszos gazdi vagyok :)

Az én mopszim tavaly 3x tüzelt, igazából nála elég zavaros lehet már a dolog (6 éves). Az utolsónál 1 hétig vérzett majd 1 hetet szünetetelt a vérzés és az 1 hét után újabb 2 hét erős vérzés volt :(

Én nála igazából nem tudom mire vélni, biztosan felborult már a hormonháztartása mivel nem fiatal kutyusról van szó! Ennek a vérzésnek kb. 2 hónapja lett vége most pedig nem vérzik, de 1 hete már felvenné a kant szerintem (bár még sosem volt szuka kutyám) mert folyton rámozdul a lábamra. Szerintem sokat segíteni nem tudtam neked, de elmondtam a tapasztalatomat :)

2013. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!