Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ne pisiljen a lépcsőre?...

Hogyan ne pisiljen a lépcsőre? BOXER

Figyelt kérdés
A negyediken lakom és szeretnék egy boxert. Tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehezen bírják ki a földszintig, mikor kimennek a lakásból úgy érzik már szabad pisilni vagy érzik hogy nem, de mégsem tudják visszatartani. Az nem megoldás, hogy kézben viszem le mert később végképp nem tudja majd, hogy az ajtón kivűl az még csak a lépcsőház és nem pisilde. Nagyon nehéz, de ez kulcsfeladat lenne ahhoz hogy lehessen itt fent boxerem.
2013. jan. 24. 22:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Már próbálkoztam boxerrel, de nem voltam elég tudatos és el kellett ajándékoznom.... Nagyon fájt a szívem... Most mindent szeretnék előkészíteni, akár évekkel is. Szóval nem holnap fogok vásárolni...

Állandóan az volt a probléma, hogy nem bírta visszatartani a pisijét mert izgatott volt a séta miatt. Volt hogy ezerrel rohantunk le és a földszinten pisilt be. Na akkor go vissza negyedikre felmosóért... Ezt naponta többször...

2013. jan. 24. 22:44
 2/12 A kérdező kommentje:
Az sem elhanyagolható probléma volt hogy szétszedte a lakást, ha elmentem... Másoknak is van itt a telepen boxerjuk, de nem kapja szét a lakást... Az enyém csatatérré változtatta a lakást ha elmentem akár csak egy órára is.
2013. jan. 24. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
először is ha majd elmész kiválasztani lehetőleg a legnyugodtabb már-már leglustább kölyköt válaszd majd az alomból. akkor egy nyugodtabb kölyköt fogsz magadhz venni ami sokban meg fogja könnyíteni a dolgodat a lakásban való tartással. az egyetlen tipp arra hogy ne essen meg a baleset hogy lehetőleg még azelőtt vidd le mielőtt kell neki, tehát ne várd meg a jelzést. vagy még van a pelenka, bár sokan tiltakoznak ellene. mi ezt használtuk amíg nem voltak meg az oltásai. amikor már levittem akkor igaz nekünk is volt félúton baleset kétszer. egyszer kisdolog még az első napokban az ajtónk előtt. egyszer pedig nagydolog kb a második emeletnél, az nagyon ciki volt. azóta mindig elvonom a figyelmét míg ki nem érünk. dumálok hozzá, ha nagyon úgy látom hogy furán szaglászik mintha az alkalmas helyet keresgélné akkor picit rántok a pórázon és nem engedem hogy megálljon. azóta nincsen gond. remélem nem is lesz. jah és még az is fontos hogy lehetőleg egyazon időbe vidd le, egy idő után megszokja hogy olyankor lementek és addig a pár lépésig bizonyosan kibírja majd. nagyon pici kutyusnál viszont tényleg muszály sűrűn kivinned mert ők még nem tudják visszatartani.
2013. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
erről jut eszembe. az elején hidd el nem gond ha kézbe viszed, meg fogja ő ugyanúgy okosan érteni hogy kint kell hiszen olyankor mindig nagyon megdicséred. később mikor már akkora lesz (amikor már te sem bírod el) akkor pedig tuti ki kell bírja majd azt a pár lépést. majd elvonod a figyelmét útközben mint ahogy én teszem.
2013. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen az gond lehetett hogy a legaktívabbat választottam direkt anno az alomból:)
2013. jan. 25. 01:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan vannak úgy hogy a legpörgösebbet választják. Régen mindenki azt mondte hogy a legmozgékonyabb kölyköt kell választani, vagy azt ami előszőr odamagy hozzád, ezzel csak az a gond hogy az ilyen tipusok a legmagasabb energia szintű kutyák, ami nem mindenkinek felel meg. Ezekhez általában nagyon hatärozott gazdi kell. Szerintem olvasd el Jan Feenell kutyapszihológai cimű könyvét. Gyanítom az előző kutyäval falkavezéri gondok is voltak, a lakás
2013. jan. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs folytatom, a lakás szétszedése szeparácios szorongásra utal.
2013. jan. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Elolvasom, köszi!
2013. jan. 25. 13:29
 9/12 sippara ***** válasza:
De ha egyszer már olyan szinten lebőgtél boxer-ügyben, hogy el kellett ajándékoznod a kutyát (nem is tudom, miféle szörnyűség történhetett, hogy elajándékoztad), miért akarod még egy boxer életét tönkre tenni? Hát gyűlölöd te ezt a fajtát??? Miért nem választasz egy nyugis közepes testű keveréket, vagy egy lazább, kisebb mozgásigényű, "egyszerűbb" fajtát? Majd lesz boxered, ha már lesz hozzá tapasztalatod.
2013. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké ne fárassz.
2013. febr. 15. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!