Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táp lehet az átmeneti...

Milyen táp lehet az átmeneti megoldás?

Figyelt kérdés

Idáig brit premium junior m-et kapott a kutyám. Napi kb. 400 grammot. Ez vált be a legjobban. Zoofastról rendeltem mindig.

Még vagy kb. fél zsák.

Most nagyon megszorultam anyagilag és nem tudnám kifizetni egyszerre azt a 15ezret sem, hiába több, mint 2 hónapra elég :(

Tudtok ajánlani vmi olcsó tápot, ami mégsem a legalja?

Vagy nem tudom.... lehet komoly baja, ha 1-2 hónapig "szemetet" kap? (tesco-s táp)

Segítsetek, kérlek.


2013. jan. 24. 23:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a nagyon nulla tápértékű kajával megjárhatjátok. Ha érzékenyebb gyomrú a kutyád, lehet, hogy simán egy-két hónap, míg átáll a gyomra, és nem fosik majd a táptól, a visszaállásnál meg ugyanez megint.

Pluszha még fejlődésben van a szervezete (gondolom, mert juniort kap), az az egy-két hónap gyatra táp is káros lehet. Sokmindent véglegesen, vagy hosszú időre tönkre tudsz benne tenni a rossz táplálással a fejlődési időszak éve alatt.

2013. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2013. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz, sajnos ugyanígy jártunk, mint te. A Lidl-ös táptól iszonyú undorító és büdös végtermékük lett, gyakorlatilag csak átszaladt rajtuk, nem tudták megszokni, hasznosítani (pedig eleinte kevertük a régivel), és az addig gyönyörűen fejlődő, kiállításra javasolt kutyáink teljesen "szétestek", lesoványodtak, kifelé fordultak a mellső mancsaik de nagyon durván (rokonságban nem volt ilyen gond, úgyhogy egyértelműen a rossz táp okozta), pedig nem egy kényes fajta. A tenyésztőjüknek alig mertem képeket küldeni ebben az időszakban, azokat is nagyon átnézve... Ez fél éves koruk körül volt.


Egy éves korukra, 2012 nyár végére valamennyire összeszedték magukat (pedig csak két hétig kapták kb. a gagyi tápot, inkább még jóval az elfogyása előtt lecseréltük), de a mellső mancsok még mindig kifelé fordultak (bár enyhült), de elöl kaszáló mozgás volt jellemző (ezeket a bíró is észrevette), és hátul is néha fura volt a járásuk.


Azóta már másfél évesek lassan, a mancsuk állása helyrejött (egy picit még észrevehető), elöl az egyik még mindig kissé kaszál, és én csak reménykedhetem, hogy a "spórolásunk" nem okozott -e maradandó károkat. A kölyökkori táplálás ugyanis befolyásolja a DP-szűrés eredményét...


Ha megoldható, inkább próbálj meg máson spórolni! Látod, ez a két hét is milyen következményekkel járt nálunk :(

2013. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

És ha főznél rá? Veszel 1 kg husit,rizzsel zöldséggel elkevered,felét le is fagyaszthatod,felét adagolod.

Nálunk ez 1 hétre elég,5 kilós kutyám van és sertéscombbal csinálom.

2013. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Előző válasza nagyon jó ötlet!
2013. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Dogshopról szoktam kenel kost tápot rendelni 15 kg kb 5000 ft, ugyan nem egy prémium táp de a kutyák szeretik és szerencsére nem okoz gondot . Egészségesek, sőt az egyiküknek az emésztése is javult. Emellet fözök nekik rizst húst zöldséget.
2013. jan. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
farhát kilója 250 ft, a csirkefej kb 150. vad, pulyka nyesedék 200 ft/kiló. dobsz mellé rizst, meg ami a vacsorából megmaradt. Igy sokkal könnyebben kijössz, a kutya is jó kaját kap.
2013. jan. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én már 2 hónapja nem etetek prémium táppal. Nem lesz semmi baja, ha most rosszabbat kap. Ez olyan, mintha te a mekiben ennél. Finom, finom, de megeszel egy menüt, és 2 óra múlva éhes vagy. Energiád nem lesz tőle. Na, ugyanezek az olcsóbb tápok. Tele van színezővel, nagyon finom lehet, de tényleg szemét.


Én amikor megszorultam Darlingot vettem neki, 15 kg kb 4000 ft (tesco, auchan). A hét nagy részében főzök neki, farhátat, nyakat keverek neki rizzsel, zöldséggel. Imádja. Kb heti 3 napot kap tápot. Nem azért mondom, de nagyon fitt lett, gyönyörű a bundája, és alig bírok vele, olyan energikus. 1 hónapon belül visszaszokhatunk a jobb tápra, de házi kosztot én fogok neki adni továbbra is. Szerintem próbáld ki te is. Ha még nem kapott először biztosan meghajtja, de pár napon belül látni fogod, hogy sokkal energikusabb.

2013. jan. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2013. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes főzni neki. Far-hát, máj, mellé zöldségek, rizs, tészta. Ha veszel 10 kg nyesedéket, bármilyen olcsó húst, olcsóbban kijössz mint egy gagyi táppal. És még a kutyának is jobb.
2013. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!