Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táp lehet az átmeneti...

Milyen táp lehet az átmeneti megoldás?

Figyelt kérdés

Idáig brit premium junior m-et kapott a kutyám. Napi kb. 400 grammot. Ez vált be a legjobban. Zoofastról rendeltem mindig.

Még vagy kb. fél zsák.

Most nagyon megszorultam anyagilag és nem tudnám kifizetni egyszerre azt a 15ezret sem, hiába több, mint 2 hónapra elég :(

Tudtok ajánlani vmi olcsó tápot, ami mégsem a legalja?

Vagy nem tudom.... lehet komoly baja, ha 1-2 hónapig "szemetet" kap? (tesco-s táp)

Segítsetek, kérlek.


2013. jan. 24. 23:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az tuti. És tudod, hogy mi van benne. Zöldséggel, tésztával is változatosabbá teheted, ha akarod.
2013. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én is a házi kosztra szavaznék, a tescos szemétnél még a koplalás is jobb... A májjal vigyázz mert mehet tőle a hasa, és érdemes tejben áztatni mielőtt megfőznéd, az közömbösíti a méreganyagokat elvileg. [link]

Itt még recepteket is találsz, nagyon figyelj az arányokra!

2013. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én sem tudom most megfizetni a "menő"tápokat,ez van.

Van egy normális minőségű és olcsó táp,a Fer Dog.Magyar gyártmány,az összetétele nem rossz.És nincs semmi bajuk tőle.

A drága táp csak reklámfogás.Rengeteg olyan kutyát ismerek,akik "sarki bolti"tápon élik le az életüket,és semmi bajuk nincs soha.És nagyon sok olyat is ismerek,akik a legmárkásabb "szuperprémium"tápokat kapják,és allergiától kezdve minden bajuk van.

Semmi baja nem lesz,ha pár hónapig gyengébb minőségű tápot eszik.

2013. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%

Azért ezt így kijelenteni, hogy a drága táp csak reklámfogás, elég erős. Az, hogy egy csomó kutyát ismersz, aki úgy néz ki, hogy nincs baja a gagyi táptól, az még nem bizonyít semmit. Én meg ismerek egy csomót, aki gagyi tápon él, és van baja. Na, akkor most kinek van igaza? Szeretem, mikor statisztikát gyártanak emberek 10 kutya alapján...

Persze, nem az történik, hogy szar tápot adsz a kutyának, és rögtö meghal tőle. A gondok évek múlva kezdődnek, máj, vese, bőr, látás-, mozgásproblémákkal, olyasmikkel, akikről nem is gondolnánk, hogy köze van a kajához. (ja, meg ismerek embert is, aki vajas kenyéren elvan, mégsem mondom másnak, hogy az jó, olcsó, egyen azt.)

Az állat egészségére jobbára a táplálásával tudsz vigyázni, ezért nem mindegy, hogy mit adsz neki.

2013. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod,hány kutyáról van szó?Aki nem méregdrága tápot etet,az csak 10 kutyát ismer szerinted?

Elárulom,hogy pesti koromban kb.100 kutya járt le egy helyre azon a csóró környéken,ahol laktam.Ebből talán jó,ha 10 kapott márkás tápot.

Ja és a saját kutyám majdnem meghalt egy híres-nevezetes,"állatorvosok is ezt ajánlják"című méregdrága csodatáptól.A többitől meg mindtől lett valami baja.Érdekes módon a gyengébb táptól semmi gondja nincs.Itt falun is van mondhatni több 100 kutya.Örülnek,ha olcsó gagyi tápot látnak a maradékon meg csirkebélen kívül.Ehhez képest köszönik,semmi bajuk,sok közülük vígan felül van a 10 éven.

2013. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nézz utána a happy dognak. 5-7 ezerrel olcsóbb és ez azért nem annyira szemét.

Nekem pl sajnos nincs időm főzni a kutyáimra, illetve a "prémium" táp nálunk a Happy Dogot jelenti, ha éppen pénz szűkében vagyunk, akkor egy darabig Chappi-t kapnak. Egyszer végig olvastam a Tescos kínálat összes kajájának cimkéjét, ezt még viszonylag jónak találtam és árban is megfelelt. A kutyáimnak semmi baja nem volt tőle sosem. Annyi, hogy az idősebbnél figyelni kell a mennyiségre, mivel hízékony. Ha éppen van pénz, akkor diétás senior tápot kap, ha nincs akkor chappi és nagyon figyelünk a súlyára, ennyi.

2013. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

15-ös. Gondolom nem láttad a világ összes kutyáját, de tartok tőle, hogy annyit sem, mint amennyi kutya tápkutatásokban részt vesz.

Azt meg erősen kétlem, hogy bármilyen táptól életveszélyben lett volna bármilyen kutya, hacsak nem a torkán akadt a falat. Ha egy táp veszélyes, nem egy kutya haldoklik tőle, hanem sok, ha a tiednek mégis baja volt, biztos lehetsz benne, hogy nem a táp volt a fő ok, hanem volt valami egyéb pl. szervi probléma a háttérben. De részleteket szívesen hallanék erről az ügyről.

2013. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
És mielőtt a fejemhez vágod, hogy lenézem azokat, akik olcsó táppal etetnek (mert ilyenkor az a következő): nem, nem nézek le senkit, mindenki azzal etet, amivel akar, vállalva a következményeket. De azért, mert te nem prémium táppal etetsz, nem kell degradálnod azokat.
2013. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy sokak szerint az nem is jó gazdi,aki nem szuperprémium táppal etet,az inkább ne is tartson kutyát.
2013. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!