Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 éves család szemefénye...

Egy 2 éves család szemefénye mellé ( bichon kutyus) szeretnénk egy társat. Hogyan lehet kiküszöbölni hogy ne legyen féltékeny?

Figyelt kérdés
A mi kis kutyánk tényleg a család kedvence.Mindenki nagyon szereti és agyon van kényesztetve.mindent megkap,természetesen velünk alszik, velünk ébred,velünk eszik,velünk nyaral..stb... Most arra jutottunk hogy hozunk mellé egy hasonló koru társat, hogy esetleg amikor néha néha itthon van egyedül ne unatkozzon.Hogyan tudjuk majd elkerülni hogy ne legyen rá féltékeny? ha simogatjuk akkor mindkettőt, ha játszunk velük akkor mindkettővel...midnig mindekor oda kell majd figyelni vagy hogy van ez ? mások hogy oldják ezt meg? :)
2009. szept. 1. 10:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
15:23as, meg azért szeretnéd, hogy minél több bevétel legyen. Szerintem nem utálják a kiskutyákat, én nem úgy látom, (2 kiskutyám van), és mindkettő normális, pedig ők a család kedvencei. ha hülye a gazda, hülye a kutya is, ezt már megfigyeltem. lehet normálisan nevelni egy kutyust,attól függetlenül, hogy nem uralkodsz felette. a kutya nem arra van, hogy beteges uralkodó hajlamaikat kiéljék rajta némely emberek. persze ezt most nem rád értem, de sok ilyen ember van.
2009. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulj meg olvasni, nem én szeretném, hanem akié az iksola. Az még ott a kimásolt rész. Én egy egyszerű (normális méretű) kutyás vagyok aki lehet hogy nagyobb tapasztalattal bír néhány kutya után. A kiskutya ugyanolyan kutya. Az uralkodás nem egyenlő a falkavezérséggel.

Vászolnál rá?--> Miért van a farkasok között rnagsor? Azért hogy beteges uralkodási vágyukat valóra váltsák?

Miért verekdenke a kutyák, miért rivalizálnak, miért adják meg maukat, miért van mindig egy főnök? Szerinted? Szerintem azért mert a farkasból alakultak ki, és azért mert az életük így hatékony. Ahogy ez arnagsor több más állatfajtánál is látható. Amikor a kutya falka helyett emberi közegbe kerül, ugyanúgy kutya marad. Csak kutyák meg farkasok helyett emberek lesznek a társai, és rájuk vetíti a rangsorbeli helyeket. Szerinted a munkahelyeken miért van főnök? Azért hogy hatékonyabb legyen a működés. Ez nem uralkodás! Lehet hogy szerencséd van. De sokkal valószínűbb, hogy

a, még fiatal a kutyád, nem ivarérett

b, nem veszed észre hogy nem te vagy a vezér. Mert amikor a nagykutya ugat vagy morog akkor az veszélyes és le kell lőni, amikor a kicsi, az cukika. Ugyanez van a támadásokkal. Nagykutya gyilkos állat, a kiskutya cukika és csak azért támad mert fél a cúúnya nad kutyáktól. Egy nagykutya elránt és végigvonszol az utcán, vagy elharapja a torkod ha vagy ura a helyzetnek. Egy kiskutyát felkaphatsz akármikor és csak sajnálod, mert olyan picike és aranyos mint egy baba.

c, észreveszed amit csinál csak tévesen értelmezed.

Minden kutyának szüksége van nevelésre. Ha te egyenrangúként kezeled akkor a kutya fog vezetni. Nála nincs olyan hogy egyenrangú. Rivalizálás már az kölyökkutya alomban megkeződik... Akkor amikor te egy tenyérnyi kis szőrt látsz csak kutyaként... Ha nekem nem hiszel nézz utána. Biztos mindenki hülye, gonosz, és uralkodási vágytól megőrült ember...

2009. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mások érdekes módon észre veszik ezt

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__262459-miert-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__378060-mi-ez..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__377358-miert-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__378924-gyerek..


Nem hiszem el hogy nem hallottad hényan szídják az idegbeteg anyuci kedvence kiskutyákat (idéztem), ezért van az a szólás is, hogy kiskutya nem kutya. Pedig igen... Ha a gazdáik nem rontanák a hírüket, tüllruhával, felkapkodással, gyerekpótlékként stb... Remélem te nem vagy ilyen, hanem egy tökéletes kutyád van aki magától tudja, hogy te vagy a főnök.

2009. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!