Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető fajta...

Könnyen kezelhető fajta amivel őrző-védőzni is lehet?

Figyelt kérdés
Már régóta érdekel az őrző-védőzés, de sajnos a kutyám alkalmatlan rá (egy elég játékos vizsla) és mivel úgy is szerettünk volna még egy kutyát és az ilyen típusú kutyák is. Viszont első sorban csak családi kedvenc lenne és szinte az összes ilyen kutya ismertetőjéhez azt írják, hogy egygazdás. A másik problémám az a keménykezűség. Én nem tartom annyira határozott vezérnek persze tudok olyan lenni, ha kell, de alapvetően nem vagyok annyira domináns típus viszont azt nem hagyom, hogy velem bárki is domináns legyen.Íme az elvárásaim : A mozgás igény lehet nagy (sőt egy vizsla mellé nem is vehetek kis mozgás igényűt) napi 1,5-2 óra mozgást plusz néha kirándulás bicikli mellett futás. A kinézete nem izgat annyira, bár a sima szőrű atletikus, de mégis izmos, erős kutyák a mániám
2013. jan. 25. 17:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én kétlem, hogy egy munkavonalú kutyával állandó dominanciaharc az élet, hiszen ezek a kutyák engedelmességre termettek, lesik a gazda minden szavát - persze a rangsort rendezni kell mint minden kutyával, de én kétlem, hogy ez nagyobb ügy lenne mint pl. egy kajla vizsla esetében. Volt már dolgom német juhásszal meg vizslával is, az utóbbiakkal milliószor több baj volt.
2013. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Boxer, németjuhász-munkavonalas, és malinois.

Nekem munkavonalas nj-m van és esze ágában nincs ellenállni nekem, pedig lány vagyok és előtte csak egy tacsóm volt, még gyerek koromban.

Szoval a németjuhász nagyon engedelmes és imád dolgozni!!!

2013. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!