Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Német juhász?

Border Collie vagy Német juhász?

Figyelt kérdés

nem tudok dönteni :D legszívesebben mind a kettőt vennék, vagy örökbe fogadnák, bár nem hiszzem , hogy tele a menhely Border Collieval meg fajtiszta szép Német Juhásszal

szóval szerintetek ? olyan írjon aki már tartott ezek a kutyák közül valamelyiket, vagy mind2 őt, vagy aki ért hozzájuk ( az most nem számít ,hogy a mai Német Juhászok nem megbízhatók , mert csak találok egy megbízható kennelt , elmegyek a világvégiéig is :) ) nagyon sokat foglalkoznék a kutyámmal , futnék , sétálnék vele szóval ... szerintetek melyik?


2013. jan. 26. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Ugye tudod, hogy mindkét fajta iszonyú nagy mozgásigénnyel rendelkezik, és nem elég nekik az, hogyha futsz és sétálsz velük sokat? A borderek többsége egyenesen lefáraszthatatlanul hiperaktív, agilityzni kell velük, frizbizni, dog dancingelni, apportírozni, sétálni, futni, úsztatni, magyarul mindent, amit lehet. A nj pedig amellett, hogy színtén egy irtó aktív kutya, kemény MUNKAkutya, erős kéz, határozott ember kell hozzájuk. Ha első kutyád lesz, semmiképpen sem ajánloma bordert, vagy a nj-t. Tapasztalatra is szükség van mindkettőjükhöz, nem éppen kezdőknek valók.

Egyébként fajtiszta kutyát biztos találsz menhelyen is, én még nem láttam ott kuty-macska, kuty-béka, kutya-ló, esetleg kutya-kékbálna keveréket, de lehet, hogy van, én nem mondom...

Legfeljebb fajTAtiszta kutyát nem találsz a menhelyen, de azt minek is keresnél ott? Ha fajtatisztát akarsz, akkor fordulj felelős tenyésztőhöz, aki eü. szűrésekkel rendelkező, típusos, standardnek megfelelő, jó mozgású, jó kiállítási eredményekkel, tenyészszemle eredménnyel rendelkező, jó temperamentumú kutyákat pároztat.

De írj még egy kicsit magadról, kutyás tapasztalataidról, vagy bármiről, hogy meg tudjuk állapítani, való-e neked nj, vagy border. Csak mert az eddigiek alapján (fajtatiszta helyett fajtiszta, ezt illene tudni), nem hiszem, hogy annyira nagyon értesz a kutyákhoz, hogy beválalhass egyet a fent említett fajták közül.

2013. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát még otthon voltam volt két német juhász , nem most fogok foglalkozni kutyákkal, és nem most látok életemben először , jól van tévedni meg emberi dolog :D de te biztos sosem szoktál, és nyilván tudom ,hogy ezek a kutyák aktív kutyák sok a mozgás igényük , és hidd el majd én lefárasztom őket :DD de nem ez volt a kérdésem mert arra nem igen válaszoltál ( sosem értetem miért nem lehet a kérdésre válaszolni és minek félre vakerálni , nyilván nem csak küllem alapján választok kutyát ahogy nem csak küllem alapján választok barátot , se barátnőt ) ja és nem panelba tervezem mielőtt még az is megjegyeznéd xD
2013. jan. 26. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van német juhászom. Nagyon nehéz őt lefárasztani! Nyáron visszük úszni kb. 2 órát és + 1 óra séta, és ez csak egy napi egyszeri séta! Vannak 'barátai' 4 is van egy puli, egy vizsla és egy golden( ezt csak azért írom le mert ők is elég nagy mozgás igényű kutyák) minden nap elvisszük hozzájuk sétálni( megvan beszélve h mikor megyünk és hova) lefárasszák egymást futnak nyáron úsznak 1- 1,5 órát szoktuk elvinni hozzájuk már lefekszik mert "fáradt" haza megyünk 10 perc és újra képes lenne menni. A német juhász akár napi 12 órát is képes lenne futni egy nap. Szerintem az lenne a legjobb ha vennél mind2-ről egy könyvet, vannak kifejezetten fajtákra specializálódott könyvek vegyél egyet német juhászosba és egyet border collisba, és szerintem abból hamar eltudod dönteni h melyiket vedd meg
2013. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam menni menhelyre kutyát sétáltatni, legutóbb bent volt egy nagyon gyönyörű német juhász, de hamar gazdára talált. Úgyhogy nem lehetetlen. Német juhászból lényegesen több van menhelyen, mint border collieból. Nagyon jó ötlet az örökbefogadás. Van német juhász fajta mentés, keresd fel őket, tuti segítenek majd. [link] Őt haza is vihetnéd, vagy nézz körül még az oldalon. Én azt a fajtát ajánlanám. Sok sikert!
2013. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menhelyek bizony teli vannak gyönyörű német juhászokkal. Csak az itteni menhelyen van legalább 5. Szerintem megérné körülnézned menhelyeken.
2013. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!