Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsim már elég öreg,10...

Palotapincsim már elég öreg,10+ éves. Mostanában elkezdett vonyítani ha nem vagyunk vele (a bokor alatt a hűvösbe szokott aludni), de eddig annak tudtuk be hogy unatkozik, vagy utánunk sír. Szerintetek?

Figyelt kérdés
De észrevettem, hogy (bocsánat a bunkó kifejezésért, de nem tudom szépen körülírni, és így mindenki számára érthető) a lyuka alatt és a két lába között meg van dagadva a rózsaszín bőre, olyan mintha egy kis labda lenne benne. Valamint mikor sírni szokott, és kibújik a bokorból, el szokott ereszteni néha 1-2 fehér rókát. Szerintetek? :S
2009. szept. 1. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz,ő meg tudja mondani hogy van e valami baja.lehet nem a korral jár,csak valami gyomorbántalom ami orvosolhato
2009. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyon beteg, és fájdalmai vannak.

Kan, vagy szuka? A "lyuka" körüli labda-szerű dolog daganat is lehet, ha kan, pl. hererák.

Mindenképpen állatorvos!!! Első nekifutásra egy általános vizsgálat (szemmel, kézzel) + vegyen tőle vért, egy helyi ultrahang sem árthat.

2009. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szuka
2009. szept. 1. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd orvoshoz. A mi kutyánk ezzel jelzi, hogy ha segítségre van szüksége. Amikor elindulunk valahova, akkor szorosan láb mellett követ, látszik rajta hogy szomorú, sír, amikor itthon hagyjuk, ilyenkor a következő lépés az állatorvos. Nem hiszem hogy ez a kor velejárója lenne, vigyétek el dokihoz amilyen gyorsan csak lehet, nehogy komolyabb baj legyen!
2009. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Meg fogjuk vizsgáltatni állatorvossal amilyen gyorsan csak lehet, csak mi nem pesten élünk hanem egy kisvárosban, és nem mondhatni hogy van állatorvos. De a héten elvisszük.

Más: kesztyűvel megtapogattam a kis labda alakú kitüremkedést. Azt vettem észre, hogy igen kemény (tehát erősebb, mintha az oldalát nyomogattam volna). Szinte mintha kő lenne benne, vagy beton.

2009. szept. 2. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

A kőkemény labda lehet pl. egy brutálisan betokozódott idegen tárgy, zsírcsomó, daganat... majd a doki megmondja.

Gyógyulást, jobbulást, ha műteni kell, mihamarabbi felépülést a kutyusnak!

2009. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!