Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Beagle kutyások)! Van itt...

(Beagle kutyások)! Van itt valaki aki elengedi a blökijét?

Figyelt kérdés
Még nem vittem sétálni 3 honapos. De nem tudom elmerjem-e engedni. Mi csináljak? Ti hogy engedtétek el először? THX

2013. jan. 27. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Addig amíg nem 1000%-os a behívhatósága ne engedd el, kizárólag zárt kutyafuttatóban. Mi van ha megijed valamitől és világgá szalad?
2013. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen kommenteket, hogy ne engedd el, míg nem 100 %-osan behívható. De ha nem engedi el, hogy lesz az? Egyébként igen, minél hamarabb el kell engedni, ha kölyökkorában megtanítod neki a behívást, később már könnyebb lesz. Ha nagyon félsz, esetleg köss a nyakörvére egy 10 méteres pórázt, és engedd el úgy.
2013. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Miért, azonnal el kell engedni, had menjen világgá? Nem ismeri a terepet, esetleg a gazdájához sem kötődik még annyira, hogy automatikusan hozzá fusson vissza. Szövegértelmezés: zárt kutyafuttató!!!!! Ott lehet először gyakorolni, majd jöhet a 100 méteres póráz.....
2013. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kölyökkutya ösztönösen kötődik a gazdájához, ezt a képességét érdemes minél előbb felhasználni. A zárt kutyafuttatóval nem sokra megy, a kutya sem hülye, látja, hogy az zárt hely, így ott odamegy, de egy nyílt terepen már nem. Nem azt mondom, hogy autóút mellett gyakoroljanak, de valami nyugis parkban, mezőn bátran lehet. A nyakamat rá, hogy nem fogja a kutya elveszíteni a kérdezőt (direkt így írtam, a kutyának kell a gazdára figyelni, nem fordítva).
2013. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem is ajánlgatták régen, hogy behívásra pórázon tanítsam... mondom WTF?? azt hogy?

zárt kutyafuttató...? felejtős. nemtom felétek milyen van, de a legtöbb nem alkalmas kutyafuttatásra, vagy amelyik igen, azt nem arra használják.

amit én ajánlok: 1. megfelelő, rendes kutyaovi, 2. elmész egy alkamas helyre (nemtom hol laksz, de pl. margitsziget, ilyenek), fogsz egy marék jutifalit (máj, párizsi, stb, nem előregyártott) és sétáltok egyet, gyakran odahívod, kaja, örömködés játék és mehet vissza. nem kapkodsz utána, ha nemjön, elfutsz a másik irányba és hívogatod. 3. 10 méteres kötél a nyakörvre, hívod, nemjön - rálépsz a köélre, odamész és leszidod. kölyöknek nem ajánlom, annyival egyszerűbb játékosan megtanítani...

2013. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minnél elöbb vidd, olyan helyre ahol biztonságos és engedd el, ha most nem teszed késöbb nehezebb lesz.
2013. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szintén begjlis gazdi vagyok 9 hetes kora óta hordom ki a ligetbe, és bármikor el merem engedni azért mert kicsi korában rögzült az, hogy én vagyok neki a biztos pont, aki mindig ott van, akihez jöhet ha baj van és ha hívom,ő pedig jön, akkor jutalom vár rá. Ne hidd, hogy annyival macerásabb egy beagle-el mint bármely más kutyával, csak jó időben kell elkezdeni, te sem késtél el.

Lényeg, hogy tényleg nyílt terepen gyakorolj, különben nem sokat ér. 3 hónaposan már tuti kialakult köztetek valamiféle kötődés.

2013. jan. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még visszajön,+ nem is tud annyira gyorsan futni,hogy ne tudd elkapni.Legalábbis az enyémmel így volt.Aztán felnőtt az én drágám,elengedtem,meglátott két nyulat,úgy elszaladt,hogy alig találtam meg.Ha szagot érez alkalmi süket lesz,sz*rik mindenkire.Csak a vad érdekli..

De lehet,hogy a te kutyád meg nem ilyen.Szerintem engedd el.

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az enyém bizony lesprintel pedig nem vagyok rossz futó :D
2013. febr. 11. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!