Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólnak be a kutyások?

Miért szólnak be a kutyások?

Figyelt kérdés

Ma neveletlen volt a kutyám, nem jött a behívásra mert belemerült a játékba. Odamentem, megrángattam és lenyomtam a földre, hogy ébredjen már fel, ha hozzá beszélek. Tudni kell h a kutyám egy hisztigép, ha egy nagyobb kutya csak mellé lép ordít mint akit kínoznak, hát még ha én hozzányúlok... na most is ezt csinálta mint egy kis fürdős k-rva sikítozott, a legcifrábban ahogy csak bírt (huhúú de fájhatott neki én szadista)

odajön egy külföldi csaj(a kutyái a szélrózsa minden irányában voltak, behívni képtelen, ugráltak stb, de arra volt ideje, h beugasson), azt mondja; "na szerintem ennyi elég lesz"

Who cares?... nektek is volt már ilyen, hogy beleszóltak a nevelésbe olyanok, akik még a kutyád nevét sem tudják?

Nevelni kell, mert ha egy ilyet megtorlás nélkül hagyok, akkor azt hiszi ő a jani... sajna sokan nem értik.



2013. jan. 16. 17:34
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
24%
hát neked nem való kutya... így a leírtak alapján szerintem egy tamagocsit kéne nevelned nem egy kutyát....
2013. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
23%
arra nem gondoltál, hogy azért visít vagy ahogy te mondod "hisztizik" a kutyád mert belső fájdalmai vannak?
2013. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
87%

Köszönjük első válaszoló a mély értelmeket rejtő kommenteket.

Kérdező! Ne vedd fel ezeket a majmokat. Vannak voltak, és lesznek is akik szerint az ő kutyanevelési elvei a legjobbak és ha valaki ténylegesen tanítani merészeli a kutyáját akkor az már egy szadista állat. Tudom hogy nehéz mert csak felhúzza magát az ember de felejts el gyorsan. Jól tetted, te ismered a kutyád meg egyébként is úgy neveled ahogy kedved tartja már normális keretek között.

Szóltak már be nekem is méghozzá azért mert a pórázos sétát gyakoroltuk(ha húz megfordulok), megkaptam hogy egy idióta vagyok nem kéne nekem kutya mert mi az már hogy nem engedem sétálni és majd megfojtom.

Hát kösz foglalkozz magaddal..

2013. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jól viselkedtél! Az ilyen kis okoskákkal pedig nem kell foglalkozni, persze ezt könnyebb mondani. :) Mindenkivel történik ilyen. Anno amikor még kamasz volt az egyik kutyám, egyszer egy sétáló utcán valami után el akart rohanni, majdnem hanyatt vágódtam miatta, azonnal fordultam és rántottam rajta egy picikét. Volt egy kis nyekkenés. Azonnal egy kamasz srác beszólt, hogy milyen állatkínzó vagyok... Visszakérdeztem, hogy a szöges vagy elektromos nyakörv jobb lenne-e szerinte.

Ha nagy ritkán van egy megtolás vagy meghajtás, a közeli gazdik azért rendszeresen beszólnak, hogy milyen szemét vagyok. Azok az emberek, akik letiltani sem bírják a kutyájukat semmiről, akik az út túloldalára rohannak, amint egy idegen kutya közelít feléjük, nehogy a sajátjuk neki menjen. De hát ez is hozzátartozik a kutyás élethez, nem? :)

2013. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
32%
Én meg az ilyen "gazdiktól" sikítoznék legszívesebben.
2013. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
42%
5. válaszoló vagyok. Csak úgy mondom, hogy ilyen rángatás nélkül is lehet kutyát nevelni. Tapasztalat... És a kutya nem ember, nem azért sivítozik, mert egy hisztis p*csa.
2013. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
27%

Te mire gondolsz, ha egy kutya üvölt az utcán mint a fába szorult féreg? Nekem is ilyen a kztyám, üvölt ha csúnyán nézek rá, már akkor is. Tudod mit csinálok? Vigyázok rá, hogy ne az utcán kelljen fegyelmezni, vagy pedig gyengédebb módszerekkel ha muszáj. Mert 1, senkinek nem kötelessége hallgatni, hogy a te kutyád vonyít 2, egy idegen ember HONNAN TUDJA hogy a te kutyád csak színészkedik? Neki nem kell ezt tudnia. Képzeld el, hogy mi lenne ha a következő kutya mellett is elmenne szó nélkül, csak mert azt hinné, hogy az is színészkedik közben őt pedig igazából kínozzák? Jobb tévedni, mint nem figyelni.

Amúgy meg nem mondom, baromi szép hangsúllyal beszélsz szerencsétlen kutyádról. Illetve talán el kéne gondolkozni azon, hogy mi okozza a reakcióját...

2013. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként van különbség aközött hogy valaki fegyelmezi a kutyáját vagy ténylegesen veri még ha a kutya visít is..
2013. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
4%
milyen kutyád van hogy ilyen hisztis,én a veréses fegyelmezést tartom jónak mint könyörögni neki 1-2 szer elvered aztán tudja mi a rend de nekem komolyabb kutyáim voltak ja és én nem is szocializálom a kutyáimat
2013. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
70%

#7

Vagyis egy hisztis kutyára hagyjunk rá mindent, csak hogy ne legyen másoknak, vadidegeneknek rossz véleménye rólunk? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Ezzel csak a kutyának is azt tanítod, hogy hisztizzen nyugodtan, azzal eredményeket érhet el. És így lehet elérni, hogy a kutya kint, szabadon kezelhetetlen legyen. Na én az ilyen emberekre, mint amilyen te lehetsz, szoktam azt mondani, hogy következetlen, hozzá nem értő gazda.


És mégis szerinted milyen egy lightosabb büntetés? A földre szorítás még az egyik legkevésbé durva.

2013. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!