Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ha látjátok hogy...

Kutyások! Ha látjátok hogy egy gazda nem szedi fel az utcán a kutya ürülékét, akkor odamentek szólni neki? Mert ezzel a hanyagsággal, tahósággal, hogy ott hagyja a kutyaszart, az összes kutyásra vet rossz fényt.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 09:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
nem, de ha nem egyedül vagyok, hangosan megjegyzem a páromnak, hogy a kutyaszart felvenni luxus..
2013. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor szóltam egy nőnek.

Csak kilépett a lépcsőházból és átküldte a kutyát az úttest túloldalán lévő füves területre, még csak arra sem vette a fáradtságot hogy vele menjen. Majd miután a kutya elvégezte a dolgát visszahívta. Ennyi.

Ráadásul nagytestű kutya, szóval egy jó nagy aknát hagyott maga után...

Én a füves részen voltam, így csak átkiabáltam neki, hogy esetleg nem szeretné e összeszedni a kutyája után a szart. Erre neki állt feljebb elkezdett velem kiabálni, hogy mi közöm van nekem ehhez. Mondtam hogy van közöm, mert aztán még én fogok belelépni a termékbe. Erre csak annyit mondott, hogy hagyjon engem békén, majd bement a kapun.


Amúgy tegnap én is otthagytam egy kakát este. Kakilt a kutyi, kerestem a zacsit a táskámban, de közben valami csöves odacsalogatta magához, így kénytelen voltam utána menni. Amire visszaértem már nem találtam sehol... Sajnos néha ilyen előfordul. Van hogy csak egy pillanatra leveszem róla a tekintetem, és aztán nincs meg. Ilyenkor zacskóval a kezemen tapizom a földet, aztán vagy meg lesz vagy nem. De az elég ritka, szóval átlagosan két hetente egy kaka marad ott utánunk.

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Hangosan meg szoktam jegyezni, hogy "felszedni már luxus?". Ekkor vagy olyan primitív az emberke, hogy vitát szeretne folytatni, vagy inkább nem szólnak semmit. De szerencsére a mi környékünkön ritka az ilyen, mert kevés a panellakás.
2013. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
Hát bevallom én úgy szoktam sétálni a kutyával, hogy olyan helyre megyünk ahol nem kell felszedni. De a kutyám tudja ezt :D Elhagyatott területre ahol nem zavar senkit, és nem tud belelépni senki. Sajnos a környékünkön kevés ilyen kutyás van és bizony a minap is belelépett a lassan 2 éves fiam egy kakiba! :(
2013. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordul, hogy itt-ott marad egy adag kaka, de az esetek 90-95 %-ában felszedem. És ez nem is annyira nagy baj, mert mindenkivel előfordul(hat). Pláne most, hogy korán sötétedik és nem jó a szemem. Ha nem mellettem pottyant a kutyu, akkor keresem néhány percig, aztán vagy megvan vagy nem.

Én pl. direkt megszoktam köszönni, ha rámszólnak és meg is mutatják hogy hol van.


Én, ha egyedül vagyok nem minden esetben merek szólni a másiknak. Én már csak ilyen nyúl vagyok. De ha szólok, akkor zacskóval a kezemben megyek oda az illetőhöz és odaadom a kezébe.

2013. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan hely ahol senkit nem zavar. Lehet hogy ritkán járnak arra emberek, de attól még biztosan nem te vagy az egyetlen aki használja azt a területet. Egyáltalán nem megerőltető összeszedni a kakát, tedd meg te is!
2013. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
89%
Általában én is olyan helyre viszem a kutyát ahol nem jár senki, patak mellé, elhagyott terület. Viszont felénk nagyon kevés a kutyakaki kuka az utcán, persze olyankor megteszi a rendes kuka is, majd jól megszívja aki turkál benne :) Na de sajnos eltüntetik, tönkreteszik, ellopják a rendes kukákat is az utcárol, amiből amúgy alapból szintén k.szott kevés van, és minden nap látok egy kakit gondosan zacsiba csomagolva és eldobva a járda mellett :/
2013. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 zsuzsabazsa ***** válasza:
90%

Én ezért nem szólok be senkinek. Szóljon nekik az aki vitát akar.

Azért is mondom mert ebből volt már verekedés és szó szerint szardobálás is. Kinek hiányzik a feljelentés és a rendőrségi ügy.

A környezetemben történt.

2013. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem pedig mindenképp szólni kell, hiszen a mi érdekünk. Szégyelljék csak magukat, hátha akkor majd felszedik.

Akkor nem szoktam szólni, hogy ha látom hogy egy megrogyott öreg néni, aki valószínűleg már lehajolni sem tud, hagyja ott. Azt megértem.

2013. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Az egyik kutya után akivel együtt sétálunk a gazdi már szeptember óta nem szedi össze, mert nem lehet. A kutya egy mérgezésből kifolyólag súlyos májelégtelenségben szenved (amire a szívproblémájával együtt szed gyógyszert) és sétánként 4-6 alkalommal ürít, állagra nagyon híg hasmenéses , időnként véres (néha szinte tömény vérnek látszik). Szerintetek az ilyet, hogy lehet eltüntetni? (eddig a legjobb esetben is csak elmaszatoltuk zsepivel)
2013. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!