Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam?

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A kutyámmal sokat játszom megszokta, szereti is főleg ha új dolgokat találok ki, de ugye nem könnyű ebben az évszakban hosszan sétálni, kirándulni ezért be vagyunk szorulva a négy fal közé. Ez nem gond, mert imád mindenféle játékot, bujucskát, tárgykeresést...stb.


Pici korától használjuk a kongot. Aki nem ismerné: harang alakú, erős gumi, amibe bármilyen finom kaját beletéve a cél, hogy a kutya önmagától bányássza ki a finom dolgot. 2 éve használjuk szárított húst szoktam bele tenni, olyan jól használja hogy sokszor mire eldobom és visszacsoszogok a konyhába már 5 perc mulva boldogan jön mutatni, hogy végzett:)


Igen ám de most vettem neki olyan játékot - előtte pohárral csináltam - ami egy kerek korong pici mélyedéssel a jutifalatnak, rajta 6 db kis szintén harang alaku műanyaggal amit egyszerűen nem tud kiszedni. Mindenáron a lábával akarja ledönteni, mint a poharat, de ezt ugye nem tudja. Mutattam már neki én, hogy lehajolok és a fogammal megfogva ledobom a korongról, de azon kívűl hogy gúvadt szemmel figyel csak szaglászik veszettül és próbálja a fent említett módon megoldani.

Természetesen helyette nem oldom, meg. Azt még nem mondtam, hogy azért egész pici 3 kg-os kutya de szerintem az apparát abszolute méretéhez illő nem nehéz.

Ötlet? Hagyjam hátha ráérez, vagy másképp segítsek rávezetni?



2013. jan. 28. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem te nem tudod neki jól megmutatni. Hagyni kell, hogy ráérezzen, esetleg próbálhatod nagyobb jutifalattal, amit könyebben kiszed.
2013. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!