Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszokik a pórázrángatásról...

Leszokik a pórázrángatásról vagy kezdjem el leszoktatni?

Figyelt kérdés

4 hós kutyám nagyon szépen jön pórázon. Valamikor viszont rájön a játszhatnék és megragadja a pórázt és húzza (mintha kötélhúzást játszanék vele). Le fog szokni róla, vagy kezdjem el leszoktatni?

Leszoktatás lehetséges úgy, hogy kimondom a nevét és ha rám figyel, kap jutalomfalatot? Vagy más ötlet?


2009. szept. 2. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem, nem fog leszokni magától!


Tanítanod kell! Szólj rá ilyenkor és húzd vissza a helyes pózba.

2009. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, és ha lehet, hozzáértők válaszoljanak. Köszönöm.
2009. szept. 2. 12:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

kezdődik :)

a kölyök kutya mindent játéknak fog fel , ami veled kapcsolatos.sosem szabad partner-nak lenni az ilyen jelegű játékokban .

amikor elmész sétálni, NEM A KUTYÁT SÉTÁLTATOD ! megengeded a kutyádnak,hogy veled sétáljon ,és meletted tanuljon !

amikor, séta közben húz, vagy rángatja a pórázt, vagy kiugrik oldalra ( madarak,macskák ,kergetése ) te megállsz,és NEM TESZEL SEMMIT. nem is nézel rá. csak állsz,és megvárod míg abbahagyja az ugrálást-rángatást ,bármit.akkor meg jöhet a dícséret,simi,jutifalat.

ha fél , mert vicsorog a kerítés túloldalán egy másik kutya, vagy zörgő kocsi ,esetleg kamion megy el tőletek 2 m-re , nem szabad észrevenni a félelmét, mert bármely reakció amit ilyenkor teszel CSAK MEGERŐSÍTI A FÉLELMÉT .

mintha semmi nem történne ,úgy kell viselkedni ( legalábbis kellene , egész addig,míg az utcán ,a kapun kifutó kis vakarcs nektek nem ugrik vicsorogva ,na akkor kell a hidegvér :)

így a kutya megérti, hogy nem vagy partner a séta közbeni rossz játékoknak. csak mindíg nyugodtan . és javaslom a séták elején mikor izgatott,nyugtalan , ne ültesd-fektesd stb, csak fárazd le , futtasd .

és pár perc mulva sokkal nyugodtabb lessz !

aztán már jöhet a séta élménye , bárhol ( parkban, ugatós kutyákkal teli utcán, szűk átjárókban, főutak mellett, bárhol )

2009. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez legalább hasznos válasz volt! Igyekszem majd betartani ezeket a szabályokat.
2009. szept. 2. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:

lemaradt , bármely inger, amit a kutya kap a póráz rángatása közben, megerősítés,hogy jót tesz !

tehát, ne szolj rá,és semmi képpen ne jutalmazd ! csak ,ha már elengedte a pórázt, de akkor azonnal cc: 3 másodperc -ed van :)

2009. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csinált ilyet. Kiderült, hogy a nyirokcsomója megnagyobbodott és ez nem tetszett neki, mikor sétáltunk. Azóta hámmal sétálunk és ez nagyon bevált. 1 éves német juhász.

Lehet nem konkrétan a kérdésre válaszoltam, de nem árt megtapogatni a nyakát.

2009. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12:49 esetleg olvastad a Kutyaszeretet c. könyvet?
2009. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

12.49 vook.

nem olvastam .nem is hallottam róla .

érdemes lenne elolvasnom ?

2009. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12:49-nek Szerintem érdemes elolvasni. Azért kérdeztem, mert pont úgy magyaráztad el a nevelést, mint az írónő. Arról szól, hogyan neveljünk erőszak nélkül kutyát. Benne van a 3 másodperces időtartam is, amiről írtál.
2009. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
netről le lehet tölteni ezt a könyvet?
2009. szept. 2. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!