Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy aussie a...

Mennyibe kerül egy aussie a Tanmark's Kennelből?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1000 euro körüli összegre tippelnék a kutyáik vérvonala és az aussie árainak ismeretében, vagy több.
2013. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
250-400 ezer körül tippelném.
2013. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Várjál vele még 2-3 évet,ha egy kicsit felszaporodik a minőségi állomány olcsóbb lesz.Én is erre várok.Felhívtam egy két kennelt, hasonló árakat mondtak mint amiket feljebb írtak.Megsütötte a nap a fejüket,nem tudják mit kérjenek egy kölyökért,van ahol azt akarták hogy miután kifizettem 200e-ft ivartalanítsam a szukát.Tipikus kapzsi magyar,azt kívánom az ilyennek maradjon a nyakán az összes kölyök.
2013. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az aussie európai áron van, tekintettel arra, hogy nagyon sok a szűrés és az európai kanok 1000-1400 euróért fedeznek. Sőt még itthon olcsó is, pl franciáknál 1200 euró alatt nem lehet kapni, az olaszoknál 1500-1800 euró a cseheknél valamivel olcsóbb ott 600-800 euró körül van. Itthon mindenki nagyon vigyáz arra, hogy ne vigye le az árakat és ne kerüljön rossz kezekbe a fajta.
2013. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as és ugyan miért akkora gond ez, hogy ivartalanítási szerződés jár egy hobbi kutyához? Még csak az hiányozna, hogy ezt a fajtát is elcsesszék mint a yorkit, és orrba-szájba ellessék a kutyákat.
2013. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Elég érdekes kérdés, és nem értem miért itt találkozok ezzel. Miért nem kérdezed meg magát a tenyésztőt??? Nekem van a kennelből kutyám, és kicsit összetett dolog ez az ár kérdés. Elsősorban show kutyákat tenyésztenek itt, miért ne lehetne ezeket magas áron értékesíteni? Ahogy korábban is leírták országonként is változnak az árak, illetve a fedezés, eü szűrések, amik terhelik ezt a fajtát, megnövelik az árat. (én sem adnám olcsóbban!!!) Van különbség show és hobby kutya árában és van különbség szuka és kan árában. Hobbyra eladott kutyát én is csak ivartalanítási kötelezettséggel adnám ki a kennelemből. Sajnos ez nem mindenütt bevett gyakorlat a tenyészeteknél...

Az milyen hozzáállás, hogy várj vele éveket???!!! Felháborító!! Örüljünk neki, hogy ezt a fajtát ennyire védik, nem hinném, hogy később akár olcsóbb lenne az ára. Pont a Tanmark's kennel az a kennel, aki inkább addig tartja a kiskutyát, amíg meg nem bizonyosodik arról, hogy jó helyre megy a kölyök, vagy elfogadható árat nem kap érte, mint hogy a felkínálkozó alacsony pénzszerzési lehetőségen megszabaduljon tőle!!!

2013. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog lejjebb menni, vigyáznak rá, hogy olcsójános szaporítójelöltek kezébe ne kerülhessen a fajta.
2013. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kicsit bele kéne gondolni a tenyésztők helyzetébe is. Teszem azt adott egy szuka kutya, annak kelletet az eü szűrések, sok-sok kiállítási eredmény, aztán egy minőségi kan, amit szintén nem találsz minden sarkon. Az állatorvosi költség, a kicsik oltása, chipje, törzskönyvezése, ellátása, stb stb, csak gondolj bele ez mennyibe kerülhet. Te sem adnál egy pár ezer forintért egy kiskutyát, festményt, termést vagy bármit, amit úgymond a te kemény munkád gyümölcse, ha közben milliókat öltél abba, hogy létrehozd.
2013. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Tanmark's-ból van kiskutyám és egy aussies kérdésre feleltem nemrégiben; gondolom innen ez a kérdés is.


Az árat pontosan nem szeretném mondani, mert Eszter (a tenyésztő) biztos szívesen elmondja, de az előttem szólók körvonalazták a kategóriát.


Amit hozzátennék:

Nem gondolom, hogy ennek a fajtának valaha is olcsóbbnak kéne lennie, mert csak így tudják megőrizni a fajta tisztaságát és így nem kerül a yorki, spániel, border collie, nj... stb. sorsára.

A minőségi kutyának bizony ára van!

Mint előttem is leírták, a kiállítások, szűrések és fedeztetési díjat meg kell fizetni. Ezenfelül a terelő ösztönpróba is ott van és a kicsik oltásai, törzskönyvei, chipjei.


Hozzátenném egy előző hozzászóló miatt azt is, hogy a Tanmark's pont olyan kennel, ahol nem csak hogy nincs haszon a kölykökön, hanem ők áldoznak nagy pénzeket a tenyésztésre és jogosan kerül sokba egy kutya, elvégre hamár valaki ennyi időt és energiát fordít a kutyáira, az nyilván szeretné, hogy jó helyre kerüljenek a tőle származó kölykök, ahol nem olcsó gagyi tápon silány körülmények között fog tengődni a kutya hozzánemértő gazdikkal. Az ár; mindamellett, hogy nagyjából fedi a kiskutya költségeit egyfajta biztosítékot jelent a tenyésztőnek, hiszen ha valaki ennyi pénzt áldoz a kutyája megvásárlására, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy nem egy menhelyen fog kikötni...

2013. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!