Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 2 kutyát szeretnék, és...

Ha 2 kutyát szeretnék, és megveszem az egyiket mennyire rá vegyem meg a másikat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 kutyit szeretnék egy Ausztrál Juhászkutyát és egy Labrador Retrievert, ha mondjuk először megveszem a labradort mennyi idővel rá vegyem meg a másik? és tudtok tippeket/tanácsokat adni hogy mit csináljak mit hogy tanítsak be nekik..stb mert most fogok másodszor egyszerre 2 kutyát tartani ők lesznek az 4-5 kutyáim :)

2013. jan. 30. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
nyugodtan megveheted egyszerre a két kutyát, legalább egyszerre letudod a szobatisztaság nevelését, meg együtt nőnek fel az úgy csak jobb! valamint együtt tudod őket tanítani! én is egyszerre vettem meg a kutyáimat! Csak én egy Labradort és egy Goldent !:)
2013. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vedd meg a másik kutyát, mikor az első már zömében tud minden fontos dolgot a boldog együttéléshez, s nincsenek különösebb problémái (nem húz, nem rángat, jól kommunikál a többi kutyával, nem agresszív, nem fél stb), mert a második kutya minden rosszat el fog sajátítani az elsőtől. :D

A másik, hogy attól, mert 2 kutyád van, még szükséges lesz külön is foglalkozni, sétálni velük, mert ha nem így teszel, akkor nagyon egymásra lesznek nőve - különösen a második nő rá nagyon az elsőre - ez pedig nem mindig jó.

2013. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hallgass az első válaszolóra, mert egy neveletlen kutyával is elég elbajlódni. Szerintem várd meg míg az első feltétel nélkül szót fogad neked,aztán hozd a másikat. Így rögtön ott lesz a példakép a második jövevénynek.
2013. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 2.-3. válaszolóknak teljesen igazuk van. Tapasztalat. Én akkor vettem meg a második kutyámat, amikor az első 1,5 éves volt. Valóban a "nagytól" tanult a kölyök, de ettől függetlenül ugyanúgy foglalkozni kell a kicsivel is.

Legyen sok örömöd a kutyákban! :)

2013. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két kölyök egyidőben nem egyenlő 2x1 kölyökkel, hanem kb. százszorozódnak a gondok. :)


Ha egyszerre próbálod meg őket nevelni sokkal inkább jellemző hogy "összefognak ellened" és úgy néznek hülyének, mert elég ha az egyik elkezdi a hülyeséget, beleviszi a másikat is. Kölyköt nevelni teljes munkaidő, szerintem elég egyszerre egy is. Amúgy sem túl valószínű, hogy pont egyszerre találsz a kiválasztott kennelekben kölyköket, szóval szerintem várd meg míg az első kinő a kamaszkorból, nincs vele gond és utána jöjjön a második.

2013. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóknak igazuk van, bár hozzátenném, hogy én semmiesetre sem tartanék az aussie mellett más fajtát.
2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megtaláltam egy korábbi kérdésed, ahol az volt a téma, hogy melyiket válaszd; a labrador retrivert vagy az aussiet és ott leírtad a körülményeket is. Szerintem ne vegyél egymás mellett két kutyát mert ilyen feltételekkel vagy egyik, vagy másik. Mindkettő túl sok munka ahhoz, hogy együtt tartsd őket, pláne, hogy nem tudsz mindig egyszerre foglalkozni velük; kell, hogy külön külön a típusuknak és habitusuknak megfelelő feladatot kapják. Az az idő, amennyit tudsz vele foglalkozni egy kutyának elegendő és tökéletesen megfelelő, de kettőnek ilyen jellemmel kevés.


A másik dolog meg, hogy az aussie igazán csak másik aussie társaságában önmaga, mert ő kicsit csodabogár a kutyák között. Ha aussie-d lesz, megérted mire gondolok...

2013. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!