Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számotokra mi a kutyatartás...

Számotokra mi a kutyatartás legkellemesebb, és legkellemetlenebb része?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének Tőletek, hogy mit tartotok nagyon kellemes, és mit kellemetlen dolognak a kutya tartásával kapcsolatban?
2013. jan. 30. 21:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A legkellemesebb része a rengeteg tőle kapott szeretet és nagy közös séták, főleg jó időben. :)

A legkellemetlenebb a vezető szerep megtartása. Nagyon sokszor nem tehetem azt amit szeretnék, nem adhatok neki a kajámból amikor könyörögve néz, nem játszhatok vele rögtön amikor olyan boldogan kéri, nem engedhetem fel az ágyba amikor gyönyörűen néz.... Pedig úgy szeretném ezeket megszegni, csak akkor gyorsan a fejemre nőne, Ez nekem nagyon nehéz.

2013. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Érdekes kinek mi a nehéz. Én élvezem, hogy irányíthatom a kutyát (normális mértékben), ezzel ki is van élve minden hajlamom ami uralkodásra hajlik, és teljesen természetesen jön, nem kell érte megerőltetnem magam.
2013. jan. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hovawart, 3 éves és puli, 9 éves.

A legkellemesebb talán az, hogy mindig velem vannak. Az egyik ismerősöm mondta egyszer találóan, hogy az ember még a közeli rokonait, barátait, párját sem engedi mindig közel magához, de a kutyáját igen. A másik, amikor valamit sikerül együtt elérnünk. Mikor már hetek, hónapok óta dolgozunk egy feladaton és végre sikerül. Ilyenkor velem is madarat lehet fogatni és a kutyákon is látszik az öröm és boldogság, hogy rájöttek, mire is ment ki a sok-sok gyakorlás és tanulás. :)

A legkellemetlenebb számomra a nyár. Alapvetően lusta ember vagyok és az, hogy nyáron 5 óra körül kell felkelnem ahhoz, hogy normálisan tudjunk sétálni, közben dolgozni, gyakorolni is lehessen a kutyákkal, az néha kínzás számomra. Vagy amikor elviszem őket úsztatni és a partról, a tűző napon nézem őket, ahogy élvezik a vizet.

2013. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

legkellemesebb=tudom, hogy van mellettem egy olyan társ aki nem fog elhagyni semmilyen körülmények között =)


legkellemetlenebb=tudom, hogy tízen párévesen elfog menni tőlünk:/

2013. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:45


ettől nem nő a fejedre, nem kell iratlan szabályok között nyüglődni. Ha a fejedre akarna nőni, akkor is megtenné, ha ezeket mind betartod a nap 24 órájában. nem ezen múlik. Ha akarsz neki adni a kajádból, akkor adj, ha ugy érzed jónak, de ha nem szeretnél, akkor tudd a helyére küldeni.

2013. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A legkellemetlenebb az irányítás. Nem vagyok irányító típus, nem is szeretek senki fölött uralkodni, de egy megbízható kapcsolathoz ez szükséges. A régebben ebből adódó gondok a legkellemetlenebbek (nem tudtam letiltani őket dolgokról, nem tudtam mindig behívni stb.)

A legkellemesebb mikor lefekszem velük a közös plédünkre, és jönnek az arcomba, csikiznek a szőrükkel, birkózunk, játszunk:)

2013. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Minden része kellemes! Imádok a kutyám és ö is engem... Talán az a kellemetlen, ha megbetegszik, (néha) és akkor látni hogy nincs jól és kedvetlen... 7 éves tacsikeverék :)
2013. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A létezése, az, hogy egyáltalán van. Amikor hazafelé igyekszem, és a ház előtt előveszem a kulcsom, és mikor belépek a lépcsőházban már hallom a vakkantását és elmosolyodom:) Örül nekem hogy hazaértem! Ha kimondom a varázsszót: jáccunk! az egész kutya ragyog:)Hogy mindig érdeklődve figyeli, hogy milyen új dolgot találok ki neki a mai napra:)


A legrosszabb amikor beteg, mert megvisel az aggódás. Ebből sajnos kijutott nekünk 1 évig de mostanra már minden rendben van.


Jelenleg ami nagyon foglalkoztat, hogy beadassam-e neki az éves kombinált oltást, mivel nem tartom ésszerűnek, hogy évente oltogassam a kutyám vakcinával, ami valamilyen módon biztosan befolyásolja az immunrendszerét - amivel egy évig szenvedtünk - de nyugodt lelkiismerettel sem tudom azt megtenni, hogy mégse.

2013. jan. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
......ja és majd' elfelejtettem: 2,9 éves yorkshire terrier:)
2013. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 31. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!