Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől varakózik percenként az...

Mitől varakózik percenként az 5 hónapos shar pei kutyusom? Akinek van shar pei-je vagy volt már hasonló helyztben, az segítsen már nekem!

Figyelt kérdés

Folyamatosan vakarózik, ahol éri magát. Időnként előfordul, hogy halvány kiütések jelennek meg a szőrén. Ételallergia lehet? Ha igen, akkor mit nem szabadna adni neki? Házi kosztot és tápot is kap. (dog chow mindenfajtáját kapja)

(lakásban él, havonta egyszer van bőrkímélő samponnal mosva, bolhátlan)


2013. jan. 31. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sok dologtól lehet, az állatorvos megmondja, hogy pontosan mitől: bolha, allergia, bőrbetegség...

A havi egyszeri fürdetés biztos, hogy túlzás. Helyette inkább kapjon valami minőségibb tápot.

2013. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem shar pei-m van. Sosem voltak allergia problémáink ugyan, de köztudott hogy ez a fajta sajnos hajlamos az ilyesmire.. Állatorvoshoz kellene szólni szerintem..
2013. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen időközönként kellene fürdetni? Szegénykém hiába, de néha olyan kis büdös. Gondoltam, hogy a táp miatt, de nem. A bűzmirigyével nincsen gond, mert nem húzza magát a földön...
2013. jan. 31. 19:17
 4/13 A kérdező kommentje:
2/3 - Neked volt gondod a szemével vagy a fülével?
2013. jan. 31. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Mi évente kb 3szor fürdetjük(és még azt is utálja :)). Ebből mindhárom nyáron van. Felesleges havonta fürdetni egy ilyen rövid szőrű kutyát, pláne ha lakásban él..

2013. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ismét a második vagyok! Nem, szerencsére a gyönyörű a szeme, nem fordul be a szempilla, sosem kellett vele semmit sem csinálni :) A fülei is rendben vannak! Mert a tiednek a szemével is problémák vannak? Varrni kellett?
2013. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat második! értem.. a miénk imádja:):)
2013. jan. 31. 19:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát sajnos neki az orvos míg picurka volt, rögtön fel is varrta a szemét, azóta 1x előfordult, hogy begyulladt, és szerintem meg kell majd ismételni a műtétet, pedig nem igazán szeretném. A fülét folyton vakarja, és folyton tisztítom neki. Akkor ti szerencsés egyedet fogtatok ki:)
2013. jan. 31. 19:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Újra második..:) De egyébként rendben tenyésztőtől vettétek? Tehát nem szaporított kiskutya? Mert ez azért nem törvényszerű, hogy ennyire betegecskének kell lennie.. =/ Az enyémnek egyetlen egyszer csipásodott be a szeme még kiskorában, de két nap múlva elmúlt.. Még az állatorvos is megjegyezte hogy nem látott még ilyen szép szemű Sharpeit :) Na de hogy ne offoljak, szerintem mindenképp mutasd meg orvosnak!
2013. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy ismerőstől vettük, fajtiszták voltak a szülők és nagyon szépek voltak. Az orvos is megnézte őket, minden rendben volt velük. De nem értem, hogy mitől ilyen kis beteg szegénykém... Doki folyamatosan nézi, szerinte ezeket kifogja nőni 8 hónapos korára. Nagyon remélem hogy igaza lesz.
2013. jan. 31. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!