Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne csinálni ezzel a...

Mit lehetne csinálni ezzel a kutyával?

Figyelt kérdés
Az utcánkban nagyon sokszor kóborol egy farkas kinézetű kutya, de látszik rajta hogy ápolt, csak esténként mindig ott van a házunknál és a kutyámra morog, múltkor megsebezte az orrát. Én nagyon félek tőle, mondjuk eddig még nem bántott, nem is érdekelte, hogy ott vagyok, de nem hiszem hogy legális az ha valaki kiengedi a kutyáját, és esetleg egy kisgyereket megharaphat. Apukám próbálta kideríteni, kié a kutya, de nem ismeri a gazdáját, és az utcánkban egyik kertben se láttuk. Mit kéne csinálni?

2013. febr. 1. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyepmestert, menhelyet, állatvédőket hívjatok. Neten keresd meg a hozzátok közel lévőket.
2013. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vecsési vagyok, itt meg csak gyepmester van, de én nem akarom hogy rossz helyre kerüljön, ő is egy élőlény, joga van szerető családban élni. Meg az illatos úti is közel van, de az nem egy jó hely, onnan van a kutyám, de voltak ott beteg kutyusok is:( és egyedül nem sok mindent tudnék csinálni, 15 éves lány vagyok. és az előbb is itt volt a ház előtt, megnéztem hogy mi van vele, és az egyik szeme furcsa, eddig nem volt ilyen, mintha vak lenne, vagy nem tudom...
2013. febr. 1. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, az Illatos úton szakszerű orvosi ellátást kap, élelmet, tény, hogy egy ketrecbe van dugva, de több esélye lesz onnan gazdit találni, mint az utcán. El is üthetik, ki is lőhetik, csak jobb lenne neki az Illatoson. Altatni is nagyon ritkán altatnak ott helyhiány miatt. Kérd meg apukádat, hogy vigyétek őt be az Illatosra, esetleg enni, inni is adhatnátok neki.
2013. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz neki menjetek ki és próbáljátok meg befogni, megnézni, hogyan reagál, majd vigyétek el egy menhelyre. Ha továbbra is segíteni szeretnétek neki, plakátoljátok ki a városban. Én az Illatosra nem vinnék kutyát csak azért, mert az van a legközelebb,viszont ha nem tudjátok/akarjátok befogni akkor muszáj lesz kihívni őket.
2013. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha ennyire sajnálod van ötletem ha betudjátok fogni a kutyát könnyedén és egy időre tudjátok is tartani valahol valamilyen ismerősötöknél kinek nincs kutyája akkor fel is teheted a netre a kutyát hogy ingen elvihető gondos szerető gazdinak.

De akár így is megéri feltenni a kutya képét a netre egy helység névvel és utcával hogy itt nálatok ez a kutya kóborol és lehet hogy valki jelentkezne érte és elvinné

2013. febr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, hogy befogjuk, de ha a mostani gazdája mérges lesz emiatt? Ugye nem tehet ellenünk semmit?
2013. febr. 2. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Menhelyen általában két hétig keresik az eredeti gazdát, azután örökbeadható. Szóval ha szeretnétek, ebben az esetben megtarthatjátok, főleg ha nincs chippelve, így nincs mivel bizonyítsa a gazda, hogy az övé a kutya. Én amúgy sem szívesen adnám neki vissza, ha hagyja hogy az utcán kóboroljon.
2013. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!