Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orbitális kutya remegés és...

Donbaalazs kérdése:

Orbitális kutya remegés és tántorgás, miért?

Figyelt kérdés

Üdv


Van egy középspicc kutyánk, egyik pillanatról a másikra történt meg ez vele, be jött a szobába (szobatiszta) bebújt a legkisebb résbe az ágy alá, oda hányt valami nagyon keserű szagút, és azóta szörnyen remeg, elhúz oldalra, úgy tud meg állni hogy a lábait szét teszi, de nagyon remeg, de ez a remegés körülbelül a kutya testét nézve a hátsó fele, tehát a hátsó lábai és a fara, le feküdni is szeretett volna a kosarába, de annyira remeg, hogy feldőlt a kosárral együtt.

Édesanyám "megvizsgálta" a hányadákát, hogy talál-e benne valamit, ezek voltak benne: faháncs, szalma, kutyatáp.

Reggel és napközben ki szoktuk egy kicsit engedni az udvarra, ott nagyon boldogan rohangál.


Véleményem szerint nem elgyengülés ez, mert ugyan olyan erejében van, mint eddig, rohangál most is, de ez az orbitális remegés nem akar megszűnni.


További tünetei még, hogy nem ürít, nem táplálkozik és nagyon szaporán veszi a levegőt.

Sajnos eddig még beoltatni sem tudtuk..

Ez az egész dolog ma reggel kezdődött.



2013. febr. 2. 11:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Máskor fogalmazz pontosan. Nem említetted, hogy most hoztad az utcáról. Egyébként azt írtad, hogy napközben ki szoktátok engedni az udvarra. Ha most hoztad be az utcáról, akkor ez valahogy nem tiszta. Egyébként én is fogadtam be állatok, kutyát és macskát is, másnap vittem orvoshoz, pedig semmi baja nem volt. Az, pedig, hogy nincs pénzed, nem kifogás. Ha befogadsz egy állatot, felelősséggel tartozol neki, mert vállaltad. Ha beteg, orvos! Kész! Egyébként, örülök, hogy jobban van. További jobbulást, de azért figyeld, lehet valami idegrendszeri tünet is a remegés. Azért próbálj megkeresni egy orvost vele. Egyébként a menhelyek is tudnak valamit segíteni az orvosi ellátást illetően.
2013. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

epilepsziás az én német juhászomon 3 éves korában jelentkezett szegényen én se tudtam mi baja van míg az állat doki nem mondta. a kutyámnál egy évente 4-5 elő fordúl

Az emésztési zavaroknak meg az is lehet az oka hogy a kutya nem volt féregtelenítve sőt szerintem ezért van az étvágytalanság is.

De nemárt elvinni egy állatorvoshoz is de készúlj felrá hogy beoltja féreghajtót ad neki meg chippet is rak bele mert már kötelező

2013. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!