Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutya 6 hónapos...

Amelyik kutya 6 hónapos korában kifejezetten neveltnek mondható, mennyi az esélye hogy kezelhetetlenné válik akkor amikor kamasz lesz, vagy idősebb?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyi, amennyit adsz neki. Ha most azt mondod, hogy eddig és ne tovább, akkor nem lesz rosszabb, de ha ráhagyod, az lesz.
2013. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az én kutyám 8 hónapos.

első tüzelésig teljesen engedelmes volt(hihetetlen sokat foglalkozok vele) a tüzelés után meg próbálta volna feszegetni a határokat, de én ezt nem hagytam neki. pl van egy hely ahova eljárok, és ott el lehet engedni, mert senekit nem zavar, és régen első szóra jött, mostanában meg nem nagyon akarja meghallani ha szólok.

Először szólok, hogy hozzám, rám néz, és szaglászik tovább. akkor nem szólok többet, odamegyek, megfogom a nyakörvét, jól megrázom, és mondom, hogy nem szabad. ez nem fáj neki, mégis eléggé kellemetlen. utána, kezemben a nyakörvvel visszamegyek arra a helyre, ahonnan hívtam, leültetem, és legalább egy percig nem engedem el. utána ráparancsolok, hogy marad, el megyek mellőle jó messzire, behívom, és akkor odajön, utána már mehet megint.

vagy, amikor egyszerűbb parancsszavakat, pl az ült megtagadja, akkor mondom még egyszer, hogy ül, ha akkor se, akkor megfogom a fejét, az arcomba irányítom, és mérgesen megkérdezem, hogy mit mondtam? utána elengedem, mondom megint, hogy ül, és utána már leül. szóval én hiába próbálkozik, nem nagyon hagyom, hogy ellenkezzen, és mégse vagyok vele agresszív. és észre vehető a javulás, mert egyre kevésbé tagadja meg, és megint kezd teljesen engedelmes lenni

2013. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!